Temat: Rfn. Gospodarka

🕓 04.09.2019
📂 Ze swiata
👁 141
🗨
Indeks PMI w strefie euro, Niemczech i we Francji  Ze świata

  • Posiadłość z XIX wieku zbytnio 56 złotych. Para zdecydowała się na nietypową sprzedaż
  • Niezwykła przemiana bloków wraz z wielkiej płyty. Mieszkania jakim sposobem luksusowe apartamenty
  • Podjechali furgonetką i wyrwali drzwi. Unikatowa praca Banksy'ego skradziona
  • Staruszka aresztowana pod zarzutem kradzieży setek zabawek. Zaskakujące tłumaczenie
  • Kolejna wielka inwestycja Ronaldo. "To jedno z najczęściej odwiedzanych miast na świecie"

Dobre nastroje po niemieckiej gospodarce. Jak wypływa ze wstępnych danych udzielonych we wtorek, indeksy PMI w sektorze przemysłowym jak i również usług w lutym wyniosły znacznie więcej niż spodziewali się analitycy.

PMI w sektorze przemysłowym Niemiec wyniósł w lutym 57, 0 pkt. wobec 56, 4 pkt. na wystarczy poprzedniego miesiąca, an analitycy szacowali 56, 0 pkt. Indeks ten w sektorze usług wyniósł zaś 54, 4 pkt. wobec 53, 4 pkt. poprzednio. Szacowano 53, 6 pkt.

Dane ze strefy euro

We wtorek inwestorzy też wskaźniki PMI we Francji i w strefie euro.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Francji, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w lutym 52, 3 pkt. względem 53, 6 pkt. w koniec poprzedniego miesiąca - podano wstępne dane. Analitycy szacowali 53, 5 pkt.

Rozwój gospodarki hamuje. GUS podał dane o wzroście PKB za cały rok

PMI w sektorze usług Francji wyniósł zaś w lutym 56, 7 pkt. w stosunku do 54, 1 pkt. dzięki koniec poprzedniego miesiąca, a szacowano 53, 9 pkt.

Tymczasem, indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, wyniósł w lutym 55, 5 pkt. wobec 55, 2 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano we wstępnych wyliczeniach.

Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 55, 0 pkt.

Indeks ten w sektorze usług strefy euro wyniósł zaś 55, 6 pkt. wobec 53, 7 pkt. w poprzednim miesiącu. Analitycy szacowali wskaźnik na 53, 7 pkt.

Nowe miejsca pracy

Tempo postępu gospodarczego w strefie euro w lutym osiągnęło, zgodnie z danymi PMI, najwyższą cena prawie od sześciu czasów. Liczba nowych miejsc roboty osiągnęła najwyższą wartość od dziewięciu i pół roku, wzrósł także portfel zamówień oraz optymizm przedsiębiorców. Każde te trendy wskazują na silny impuls wzrostowy przy europejskiej gospodarce w najbliższych miesiącach.

Będzie się też nasilać presja inflacyjna. Wzrost kosztów przedsiębiorstw osiągnęł najwyższe tempo od maja 2011 roku, czego przyczyną były wyższe ceny materiałów, słabnące euro i coraz większa pozycja dostawców.

W lutym można było zarejestrować również największy wzrost przy liczby nowych przedsięwzięć po biznesie od kwietnia 2011 roku, a liczba świeżych miejsc pracy odzwierciedla ożywienie popytu zarówno w przemyśle, jak i w usługach.

Ożywienie gospodarcze

Zdaniem Chrisa Williamsona, głównego ekonomisty w IHS Markit, ostatnie dane wskaźnika PMI composite pokazują, że gospodarka obszary euro wrzuciła wyższy bieg. - Wzrost PMI do odwiedzenia poziomu najwyższego od kwietnia 2011 oznacza wzrost PKB o 0, 6 proc. w pierwszym kwartale, jeżeli tempo ekspansji utrzyma się również w marcu a mianowicie wskazuje.

Ropa drożeje. Liczą się więcej niż jeden czynniki: cięcia OPEC jak i również duże zapasy w NA JUKATAN

- Dużym zaskoczeniem była Francja, której PMI wzrosło w większym stopniu niż Niemiec, co miało miejsce po raz pierwszy od sierpnia 2012 r. - zauważa Williamson - Wygląda na to, że oba kraje w pierwszym kwartale są rosnąć w tempie 0, 6-0, 7 proc. - dodaje.

Jego zdaniem bardziej wartościowa sytuacja we Francji określa rozszerzanie obszaru europejskiego ożywienia gospodarczego.

PMI

PMI (z ang. Purchasing Managers Index), to nic odmiennego, jak wskaźnik aktywności finansowej stworzony przez Markit Group i Institute for Supply Management of financial activity.

Odzwierciedla dane zebrane na podstawie anonimowych ankiet menadżerów firm. PMI osiąga zalety w przedziale od 0 do 100 pkt., obok czym poziom wyższy niźli 50 pkt. oznacza, że dany sektor się rozwija, natomiast niższy odczyt świadczy o jego słabnącej formie.

Autor:
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Ile zarabiają astronauci w NASA?
Gdy tacy przedsiębiorcy jak Elon Musk budują coraz potężniejsze rakiety, wzywają do świeżego wyścigu kosmicznego i przygotowują się do wysłania astronautów na orbitę, może warto pomyśleć o tym, żeby dołączyć…...
Ile pieniędzy przesyłają Polacy spośród UK do Polski
Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii po październiku i listopadzie br. przesłali bliskim w Naszym kraju ponad 36 mln zł, czyli równowartość 7 mln funtów. Według informacji firmy TransferGo, w poniższym…...
Ile kosztowałby park z serialu «Westworld» HBO? Szacunki
Roboty do odwiedzenia złudzenia przypominające ludzi, westernowy klimat i niemal niezmierzone możliwości - tym kompleks w serialu "Westworld" zjednywa swoich gości. Zapewne w toku oglądania każdy zadawał osobiście pytania, czy stworzenie…...
IBnGR: w Polsce na 10 tys. pracowników przypadają 22:00 roboty  Tech
Projekt budżetu dzięki 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze odmianą czasu? Komisja Europejska zaprezentuje propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, jednak inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...
Hygiene oraz SCA Hygiene Products uczestniczyły w zmowie cenowej
SCA Hygiene oraz SCA Hygiene Products uczestniczyły w porozumieniu ograniczającym konkurencję uobecnionym z dystrybutorami czyściw i materiałów higienicznych, ustalił Urząd Ochrony Konkurencji i Odbiorców (UOKiK). Łączne kary na rzecz stron postępowania…...
Hotel dla bezdomnych Amazona po Seattle
Amerykański gigant handlu elektronicznego chce zaadaptować dawny hotel na swoje potrzeby, ale na wypadku udostępnił go bezdomnym rodzinom. Prace budowlane w naszym miejscu zaplanowano na wiosnę 2017 roku. I oczywiście…...
Hidżab wymagany na zawodach szachowych w Iranie
Naz? Paikidze-Barnes jest 22-letnią mistrzynią szachową, Gruzinką z amerykańskim paszportem. Ma dzięki koncie wiele medali zdobytych w zawodach szachowych. Ogłosiła niedawno, że zrezygnuje wraz z udziału w mistrzostwach szachowych kobiet, których organizację…...
Hakerzy włamali się do 272 mln kont na pełnym świecie  Tech
Wśród poszkodowanych są użytkownicy m. in. Yahoo, Microsoft oraz Yahoo, a hasła do nich krążą w rosyjskim podziemiu związanym ze środowiskami przestępczymi - informuje Reuters powołując się na amerykańskiego profesjonalisty ds. bezpieczeństwa…...
Nie znaleziono