Temat: Praca

🕓 15.06.2019
📂 Ze swiata
👁 35
🗨
A może kosmiczny śmieciarz? 10 zawodów przyszłości  Wraz z świata

  • Nawet milion zatrudnionych może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz
  • Czarny scenariusz dla gospodarki. "Ukraińcy po prostu wybiorą Niemcy"
  • Raport: Ludzie z polski wolą pracę w zagranicznych firmach
  • Ponad 12 milionów dni niewykorzystanego urlopu. Samorządowcy wolą pieniądze
  • "Brakuje mnie rąk do pracy jak i również pracodawcy narzekają". Nowe informacje w sprawie bezrobocia

Technologia wypiera miliony tradycyjnych stanowisk pracy, sprawdzamy więc dzięki jakie umiejętności będzie zapotrzebowanie później. Jaki krajobraz wyłoni się w przyszłości dzięki rynku pracy? Na jakie studia powinni wyjść dzisiejsi uczniowie? W co lokować? Oto lista dziesięciu współzawodnictw, które będą cieszyły się największym powodzeniem w niedalekiej dekadzie.

"Irish Independent" przygotował zestaw dziesięciu współzawodnictw jutra na podstawie świeżego raportu Expert Group pan Future Skills Needs (EGFSN), czyli grupy ekspertów doradzającej irlandzkiemu rządowi w obszarze sektora zatrudnienia. EGFSN prognozuje kontynuację silnego popytu na analizę danych i związanych z nimi umiejętności w całej gospodarce do 2020 r. Wskazuje też ma możliwości drzemiący w tzw. sharing economy (biznesy oparte na współdzieleniu dóbr, usług za sprawą wykorzystaniu np. aplikacji w smartfonach) podkreślając, że sprawdzianem dla tego typu firm istnieją dziś działania startupów jakim sposobem Uber czy Airbnb.

1. Astronauci sprzątający śmieci

Problem śmieci w przestrzeni musi zostać rozwiązany. Tychże jest ogrom i zagrażają na przykład satelitom telekomunikacyjnym. Naukowcy planują uruchomienie dużej satelity "Pac-Man" w lokalizacji, której zadaniem będzie pierwotnego posprzątanie, a specjalnie przygotowani astronauci powinni być gotowi do pracy w ciągu pięciu lat.

2. Śledczy do spraw cyberprzestępczości

Będą w niedalekiej przyszłości cieszyli się ogromnym popytem, staną się oni kluczem w celu rozwiązania coraz częstszych cyberprzestępstw. W ich wyniku firmy i osoby prywatne już dziś tracą miliony dolarów, a często wystarczy pewien e-mail, by dokonać włamania do komputerów i wykraść cenne dane. Zdaniem pisarzy prognozy, detektyw do rzeczy cyberprzestępczości potrafiący odkrywać cyberoszustwa i cyberterroryzm będzie zarabiał w przyszłości duże finanse.

3. Wirtualny asystent

Wirtualny asystent (VA) jest zwykle przedsiębiorcą działającym w własny rachunek, który z domu zapewnia zdalne wsparcie administracyjne i techniczne dla klientów. Nastąpi gwałtowny rozwój zapotrzebowania na użytkowanie tegoż typu obsługi zewnętrznych asystentów, ponieważ firmy już teraz walczą o obniżanie kosztów.

4. Kontroler ruchu lotniczego dronów

Era latania wkracza na kolejny pułap. Szwajcarski system pocztowy testuje nową usługę dostaw obok użyciu dronów jako kurierów. Tymczasem DHL już wykorzystuje dronów do automatycznego i regularnego dostarczania paczek służące do wysp na Morzu Północnym. A kolejce ustawiają się kolejni. Amazon, Google jak i również inni są bowiem po trakcie rozwoju usług transportowych wykorzystujących drony. Nie ulega nawet najmniejszej wątpliwości, hdy na kontrolerów ruchu lotniczego dronów będzie duże popyt.

5. Inżynier fotoniki

Fotonika to najprościej ujmując rozwinięcie elektroniki z zastosowaniem fotonów zamiast elektronów. Ogólnoświatowy przemysł jest w trakcie transformacji przez fotonikę i inne sposoby wykorzystania światła, przy taki sposób, by solidny się także możliwe do przetwarzania przez elektronikę. Przyrządy chirurgiczne, komputery do żwawej komunikacji, pomiary zanieczyszczeń - wszystkie będą polegać na fotonice. A dla inżynierów w tym obszarze już dziś jest ogromne pole do popisu.

6. Projektant samochodów Tesli

Misją koncernu Tesla Motors jest przyspieszenia światowej transformacji przy kierunku zrównoważonego transportu. Koncern przewodzi innowacjom w dziedzinie samochodów elektrycznych i już teraz produkuje samochody osobowe. Kolejnym wyzwaniem będą jednakże samochody ciężarowe.

7. Analityk danych

Zbiory informacji już teraz są ogromne, ale nie ma zastrzeżeń, że nadal będą się powiększały. Ciągłe innowacje w mocy obliczeniowej komputera, chmura do przechowywania i statystyczne oprogramowanie dramatycznie podnoszą pilność analizy podczas gdy równocześnie obniżają koszty. Nie obejdzie się jednak bez faktora ludzkiego. To on stanie się bowiem kluczem dla przedsiębiorstw będących mógł zrozumieć jak i również zarabiać pieniądze z gromadzonych danych. Przed analitykami informacji ciekawe czasy.

8. Analityk danych medycznych

Zdalne monitorowanie stanu pacjenta jest jedną z dziedzin, na który ogromny wpływ są miały przenośne urządzenia multimedialnego. Służba medyczna będzie potrafiła zbierać więcej danych dzięki temat pacjentów i katalogów stanu, co pozwoli na szybszy, bardziej dokładny tok diagnozowania i leczenia.

9. Patolog obliczeniowy

Prognozuje się, że do 2030 roku liczba zachorowań w raka na całym globie wzrośnie do 21, 7 mln, a liczba zgonów do 13 mln. Będzie trzeba zatem szukać oryginalnych rozwiązań w medycynie, żeby wyjść na przeciw chorobie. Takim rozwiązaniem ma być tzw. patologia obliczeniowa (C-Path) będzie lepiej od osób analizowała i oceniała obrazy związane z rakiem. Czynnik ludzki w tej sytuacji nadal zostanie jednak kluczowy.

10. Przedsiębiorcy w sektorze "dzielenia się" usługami

Tacy rynkowi gracze jak Uber, Airbnb, Nimber i TaskRabbit wciąż będą przekształcać prywatny rynek gospodarki. Poprzez skupienie się na małych obszarach zajęć, takich jak sprzątanie, zestaw, czy drobne naprawy domowe, tzw. ubodzy pracownicy pozostaną mogli wzbogacić się znacznie szybciej.

Autor: Маркос-антонио
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Google zainwestuje 550 mln dolarów w koncern JD  Tech
Internetowi giganci wytaczają działa przeciw politycznym manipulacjom Twierdził, że kobiety nie nadają się do roboty w IT. Szef Yahoo przerwał urlop i osobiście zajął się sprawą Kobiety…...
Gazprom wykorzystywał pozycję monopolisty  Surowce
Wielka uruchomienie Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie nacisku na Gazprom "Sueddeutsche Zeitung"…...
Ewa Latkowska prezesem spółek telewizyjnych ZPR Media
Grupa medialna ZPR Środowiska stawia mocniej na rozwój swojego biznesu telewizyjnego. Holding posiadający siedem kanałów postanowił skupić kierownictwo nad tym segmentem w jednych rękach. Jak dowiedział się Business Insider Polska, nowym prezesem…...
Eksperci o podatku od marketów
- Ustawodawca chce zniechęcić polskich konsumentów do odwiedzenia robienia zakupów w dni wolne od pracy i w dużych sklepach. To jest dla nich niepomyślne - mówi o podatku od marketów Jeremi Mordasewicz…...
«Economist»: korzystanie ze smartfona zmniejsza wydajność pracy  Lifestyle
Ekonomiści i szefowie firm coraz częściej zadają pytania o to, jak powstrzymać spadek produktywności pracowników biurowych, który to w ostatnich latach postępuje dzięki upowszechnieniu smartfonów a mianowicie donosi tygodnik "Economist". "Economist"…...
Draghi: EBC gotów na nietypowe kroki, by walczyć wraz z niską inflacją  Informacje
Europejski Bank Kierowniczy (EBC) gotów jest podjąć niestandardowe kroki, by wojować ze zbyt niską inflacją w strefie euro, która to we wrześniu spadła do poziomu 0, 3 proc. - powiedział…...
Dlaczego woda w morzu wydaje się ciemna, a gdzie indziej jasna
Pewnie niejednokrotnie zastawiałeś się, jadąc na wakacje gdzieś w egzotyczne miejsce, dlaczego woda w morzu czy oceanie jest faktycznie krystalicznie czysta i przedstawia się w pięknym turkusowym kolorze…...
Dane podatkowe największych firm pozostaną publikowane
Projekt budżetu na 2019 rok kalendarzowy do komisji sejmowych Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz oferty. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...
Nie znaleziono