Temat: Nagroda Polskiej Porady Biznesu im. Jana Wejcherta

🕓 29.07.2019
📂 Z kraju
👁 96
🗨
Finaliści Nagrody Polskiej Rady Interesu im. Jana Wejcherta

  • Biznes zauważył polskich programistów. "Tutaj będą świetni ludzie"
  • 100 mln złotych od Kulczyków dzięki walkę z biedą. "Zacznijmy szlachetną rywalizację"
  • "Biznesowe Oscary" rozdane. Zobacz, kto sięgnął po nagrody
  • Zobacz, do odwiedzenia kogo trafiły "biznesowe Oscary". Relacja z finałowej gali
  • Do kogo trafią "biznesowe Oscary"? Dziś rozdanie nagród imienia Jana Wejcherta

Poznaliśmy nazwiska dziewięciu finalistów szóstej edycji Nagrody Naszej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. Nominowani to wizjonerzy, działacze społeczni oraz śmiałkowie polskiej przedsiębiorczości wyłonieni za pośrednictwem Kapitułę Nagrody z grona kilkuset kandydatów z obszaru całej polski. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 22 maja na warszawskim rynku.

W tegorocznej edytowaniu "Biznesowych Oskarów", jak często określa się przyznawane od 2012 roku Nagrody PRB im. Jana Wejcherta, pretendentów zgłaszało blisko tysiąc opiniotwórczych instytucji i osób niekomercyjnych z całej Polski. Wraz z grona kilkuset osób nominowanych z całej europy, Kapituła Nagrody wyłoniła dziewięciu Finalistów. To oni:

Kategoria "Sukces":

Paweł Marchewka - założyciel i prezes przedsiębiorstwa Techland, w sensie technicznym jednym z dwóch największych i w najwyższym stopniu uznanych na świecie wytwórców gier komputerowych. Firma angażuje ponad 330 specjalistów i posiada biura w stolicy polski, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim oraz przy kanadyjskim Vancouver. Dzięki jakimś bestsellerom jak "Dead Island" i "Dying Light", po które zagrało już więcej niż 20 milionów graczy wraz z całego świata, Techland cieszy się międzynarodową renomą i jest zaliczany do grona globalnych liderów wśród twórców gier akcji z otwartym światem.

Jacek Sarnowski a mianowicie współzałożyciel, współwłaściciel oraz niekapryśnie od 25 lat prezes zarządu Porta KMI Poland, specjalizującej się w produkowaniu drzwi. W tym momencie firma rozwinęła się wraz z małego zakładu uruchomionego po 1992 roku w Bolszewie k. Trójmiasta i zatrudniającego 10 osób, w pewną z największych spółek gałęzi stolarki otworowej w Europie Środkowo- Wschodniej. Dzisiaj Porta Drzwi to 5 fabryk - 4 w naszym kraju jak i również 1 w Rumunii. Przy spółce pracuje ponad 1900 osób, a sprzedaż kierowana jest poprzez sieć przeszło 150 autoryzowanych dealerów, współpracujących z ponad 2000 Autoryzowanymi Punktami Sprzedaży w polsce i za granicą. Firma eksportuje swoje produkty m. in. do Czech, Słowacji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, a nawet Wietnamu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Jan Szynaka - to nie zaakceptować tylko właściciel firmy Szynaka Meble, ale przede wszystkim utalentowany przedsiębiorca, który nieduży, przydomowy zakład rzemieślniczy przekształcił w prężnie działającą Ekipę Meblową. Dzisiaj marka Szynaka jest znana w więcej niż 50 krajach. Eksportowi partnerzy to m. in. przedsiębiorcy z Niemiec, Austrii, Czech, Szwajcarii, Rosji, Łotwy, Słowacji czy Ukrainy. Spółka odnotowuje roczny obrót w stopniu blisko miliarda złotych, z czego około 50 proc. pochodzi z eksportu. Rocznie za granicę trafia kilkanaście milionów mebli tej marki.

Kategoria "Wizja i Innowacje":

Marcin Beme - założyciel i prezes Audioteki, międzynarodowej platformy dystrybuującej audiobooki, którego wizją jest przywrócenie literatury do codziennego egzystencji ludzi z całego świata i sprawienie, żeby audiobooki stały się ważną frakcją ich dnia. Od początku istnienia, Audioteka przekształciła się w biznes skoncentrowany dzięki aplikacjach mobilnych. Z spółki o zasięgu krajowym zatrudniającej zaledwie dwóch pracowników rozkręciła się do firmy działającej obecnie w 23 państwach. Pomysł by rozwinąć startup tworzący książki mówione przy kraju o bardzo małych statystykach czytelnictwa jest pomysłem wizjonerskim.

Nagroda PRB im. Jana Wejcherta. Jaki jest idealny aspirant?

Prof. Krystian Jażdżewski a mianowicie wspólnie z zespołem doktorów i naukowców z Zakładu Medycyny Genomowej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym opracował unikalną na skalę polską metodologię najnowocześniejszych testów genetycznych opartych na sekwencjonowaniu genomowym. Nowoczesne testy genetyczne zmieniają nową medycynę, bo dzięki wycenie genomu, można przewidzieć, w co może zachorować pacjent, co zrobić by do odwiedzenia tego nie doszło i jak go leczyć, kiedy jednak zachoruje. Zakład Medycyny Genomowej opracował metodę pozwalającą obniżyć 20-krotnie ceny testów, a przy tym nie zaakceptować stracił wysokiej czułości wykonywanych badań.

Kategoria "Działalność Społeczna":

Dziewuchy Dziewuchom - to szeroki oddolny jak i również spontaniczny ruch społeczny powstały na fali sprzeciwu wobec zaostrzania przepisów antyaborcyjnych. Do zwolenniczek i zwolenników aliansu należą osoby o niesłychanie różnych poglądach, ale harmonijne w kwestii praw pań. Od kwietnia 2016 roku Dziewuchy Dziewuchom są najliczniejszą i najbardziej rozpoznawalną inicjatywą związaną z ochroną norm kobiet w Polsce. Czyn stały się internetowym fenomenem, forum dyskusyjnym i wirtualną przestrzenią spotkania kobiet wraz z całego kraju. Jest jedyną nieformalną organizacją, jaka posiada faktycznie rozległą i skomunikowaną strukturę opartą na systemie miejscowych Łączniczek z 50 regionów w całym kraju jak i również poza jego granicami. Każde zaangażowane w ruch osoby działają społecznie.

Jan Mela - pomysłodawca, ojciec chrzestny i zarazem prezes Fundacji "Poza Horyzonty", której czynność bazuje na osobistych i rodzinnych doświadczeniach Jaśka. Wówczas jedyna fundacja w Polsce, jakiej pomoc skierowana jest do odwiedzenia grupy osób z wrodzonymi wadami kończyn oraz po amputacjach kończyn. Rocznie po Polsce wykonywane jest blisko 16 tys. amputacji. Osoby po takich zabiegach niejednokrotnie są pozostawione samym osobiście i szukają wsparcia obok różnych specjalistów, zderzając się z brakiem świadomości o jakości protez, czy deficytem pieniędzy na ich finansowanie.

Fundacja stara się pokazywać, że życie odrzucić kończy się w czasie utraty zdrowia. Dofinansowuje nabycie i naprawy protez, pory rehabilitacyjne, turnusy rehabilitacyjne, narady u specjalistów, godziny psychologiczne, wsparcie prawne, a czasami leczenie, czy badania. Podopiecznych Fundacji, których dotykają fizyczne ograniczenia żyją aktywnie i robią doskonałe rzeczy, rozwijając własne pasje.

Dr Monika Sajkowska - Fundacja "Dajemy Dzieciom Siłę" (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) odrabia od ponad 25 latek. Misją fundacji jest dążenie do tego, by wszelkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane spośród poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Fundacja działa, żeby chronić dzieci przed krzywdzeniem i pomagać tym, które doświadczyły przemocy, by znały swoje prawa, wierzyły przy siebie i cieszyły się życiem. Fundacja chce otworzyć w Warszawie i po Starogardzie Gdańskim, pierwsze w Polsce specjalistyczne placówki gwoli dzieci, które doświadczyły przemocy i wykorzystywania seksualnego. U dołu jednym dachem dzieci i ich opiekunowie znajdą w tym miejscu kompleksową opiekę prawną, medyczną i terapeutyczną.

25 lat PRB

"Biznesowe Oscary" na półmetku. Kostrzewa: polski przedsiębiorca da osobiście radę ze wszelkim

Finał 6. edycji Nagrody PRB im. Jana Wejcherta odbędzie się w 25 rocznicę powstania PRB, pierwszej krajowej organizacji zrzeszającej największych biznesmenów. Będzie dzięki temu okazją do spojrzenia na historyjkę polskiej przedsiębiorczości przez pryzmat działalności PRB, której współzałożycielem i pierwszym prezesem był Jan Wejchert. Nagrody PRB to naturalne rozwinięcie koncepcji, która stała u zasadach powołania tej organizacji.

Ideą przewodnią 6. edycji Rekompensaty jest "Polska w Ue, Europa w Polsce". W 2017 roku obchodzimy 25. rocznicę podpisania porozumienia o utworzeniu Europejskiego Obszaru Ekonomicznego oraz podpisania Traktatu wraz z Maastricht, które są fundamentem rozwoju europejskiej gospodarki, a także polskiej przedsiębiorczości, jako nieodłącznej części europejskiego branży.

Idea Nagrody PRB im. Jana Wejcherta oparta jest poszukiwaniu ludzi, jacy swoimi postawami i działaniami odwzorowują najlepsze cechy rodzimych przedsiębiorców, którzy, tak jak patron nagrody, nie tylko zdołają osiągać sukces, ale będą odważni i zdeterminowani po realizacji swoich wizji.

Bardzo ważną role gra kategoria "Działalność Społeczna", bo docenia ona ludzi, którzy bezinteresownie, nie licząc na poklask, pomagają potrzebującym i zmieniają świat na bardziej wartościowe. Laureat nagrody w tejże kategorii oprócz statuetki otrzyma dodatkowo nagrodę w poziomie 100 tysięcy złotych.

Autor: animatoraizen
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Google zainwestuje 550 mln dolarów w koncern JD  Tech
Internetowi giganci wytaczają działa przeciw politycznym manipulacjom Twierdził, że kobiety nie nadają się do roboty w IT. Szef Yahoo przerwał urlop i osobiście zajął się sprawą Kobiety…...
Gazprom wykorzystywał pozycję monopolisty  Surowce
Wielka uruchomienie Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie nacisku na Gazprom "Sueddeutsche Zeitung"…...
FG TIME: Nowoczesne technologie po służbie zdrowia. «Nie rozumiem, czego boją się lekarze» WYWIAD
Zanim w polskiej służbie stanu zdrowia zaczniemy rozmawiać o potencjalnym zastosowaniu sztucznej inteligencji, musimy rozwiązać bardziej palące kłopoty. Na przykład bez układu cyfrowej dokumentacji pacjenta. Rozmawiali o tym na Forum Gospodarczym TIME przedstawiciele…...
«FAZ»: Oettinger odrzuca pomysł unii europejskiej energetycznej. Komisarz dementuje doniesienia gazety  Informacje
ArcelorMittal wyłączy wielki piec w krakowskiej hucie. Trzy scenariusze gwoli pracowników Sekretarz energii AMERYCE chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem Zanieczyszczona…...
Facebook testuje funkcje wyrażania emocji  Tech
Smutek, szok, złość - to emocje, które już niedługo będzie wolno graficznie wyrazić za pośrednictwem Facebooka. Serwis społecznościowy startuje bowiem testy nowej opcji, które w swym rozwikłaniu mają przypominać przycisk…...
Ewa Latkowska prezesem spółek telewizyjnych ZPR Media
Grupa medialna ZPR Środowiska stawia mocniej na rozwój swojego biznesu telewizyjnego. Holding posiadający siedem kanałów postanowił skupić kierownictwo nad tym segmentem w jednych rękach. Jak dowiedział się Business Insider Polska, nowym prezesem…...
Eurogrupa zwiększa presję na Grecję. Ale kolejne rozmowy wyjąwszy przełomu  Ze świata
Grecja znów przy tarapatach. Tusk apeluje o nadzwyczajne spotkanie Grecja zbiera pochwały. Za postępy przy realizacji reform Strajk redaktorów. Nie chcą reformy emerytalnej Plany reformy emerytalnej wyciągnęły ludzi na ulice Cipras…...
Estonia ma darmowe autobusy. Główna w Europie
Estonia stała się pierwszym państwem Europy, które wprowadziło dla swych obywateli bezpłatną komunikację autobusową. W lipcu korzystali już z niej mieszkańcy 11 z 15 prowincji kraju, a jednym spośród pożytków tego rozwiązania…...
Nie znaleziono