Temat: PKP

🕓 28.06.2019
📂 Z kraju
👁 89
🗨
Bogusław Kowalski rezygnuje z możliwości prezesa PKP. Co z odprawą?

  • 300 dodatkowo w nowej odsłonie. "Większa pewność co do tej ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego projektu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad jednej, 6 miliarda. "Wzmocnią znamiennie nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd posiada plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, jednak z warunkami

- Kiedy się dowiedziałem, że Bogusław Kowalski został szefem PKP, to nie mogłem dać wiarę - mówi Marcin Meller, dziennikarz oraz były działacz NZS. Kowalski przejął ster w Grupie PKP według rezygnacji Jakuba Karnowskiego. Po niedzielę złożył jednak rezygnację w związku z pojawiającymi się w mediach oskarżeniami dotyczącymi jego przeszłości. Po latach 1987-1990 miał stanowić zarejestrowany pod pseudonimami "Mieczysław" i "Przemek", jako tajny współpracownik (TW) Służby Chronienia PRL.

- Po tym jak mnie aresztowano za wkład w nielegalnej demonstracji przy mojej teczce wyznaczono paru tajnych współpracowników do dalekiej inwigilacji mnie i rozpracowywania. Wśród nich rzeczony "Mieczysław" - opowiadał Marcin Meller w rozmowie z "Faktami" TVN.

Rezygnacja

Bogusław Kowalski został nowym prezesem PKP SA 11 grudnia. W oświadczeniu, które opublikował w niedzielę 13 grudnia na Twitterze ogłosił, hdy rezygnuje z zajmowanego stanowiska.

Kowalski złożył rezygnację w związku z pojawiającymi się w mediach oskarżeniami dotyczącymi tego, że po latach 1987-1990 miał okazać się zarejestrowany pod pseudonimami "Mieczysław" i "Przemek" jako tajny współpracownik (TW) Służby Chronienia PRL.

Nowy szef PKP Bogusław Kowalski składa rezygnację. Po trzech dniach prezesowania

"Kierując się interesem Grupy PKP składam rezygnację z zajmowanego posady. Robię to z poczucian odpowiedzialności za zaufanie, którym mnie obdarzono, a nie poczucia winy. Winni tej sytuacji są oskarżyciele, zaś nie oskarżany" - napisał w oświadczeniu Kowalski.

Podkreślił, że jest "człowiekiem uczciwym i dialogu". "Czy identycznymi są ci, jacy bezpodstawnie oskarżają i powtarzają nieprawdziwe sądy? Wpisanie do odwiedzenia rejestrów komunistycznej Służby Chronienia nie oznacza współpracy spośród tą służbą. Informuję, hdy wobec wszystkich, którzy naruszają moje dobre imię i pomawiają mnie będę wysuwać konsekwencje prawne" - napisał.

Jak podał, oznajmienie lustracyjne składał wielokrotnie w charakterze poseł, wicemarszałek województwa jak i również sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu. "Sam wystąpiłem do Instytutu Pamięci Narodowej o potwierdzenie zgodności mojego oświadczenia ze stanem faktycznym. Przy 2008 roku Instytut Pamięci Narodowej potwierdził brak zasadach do kwestionowania prawdziwości naszego oświadczenia. Jestem tę wiedzę praktyczną winien wszystkim, którzy mnie zaufali i zaufają w przyszłości" - napisał.

Kim jest?

Lotnisko w Radomiu zawieszone w próżni. "Ten projekt chce ciszy"

O powołaniu Kowalskiego na prezesa zarządu PKP poinformowało w piątek Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Kowalski napisał w oświadczeniu, że jest "człowiekiem filii transportowej od ponad dwadzieścia lat". Przypomniał, że był odpowiedzialny za stworzenie jak i również uruchomienie Kolei Mazowieckich, był również współautorem szeregu ustaw sejmowych dotyczących działania i finansowania kolei w Naszym narodzie. Od 2015 roku pełni funkcję przewodniczącego Komitetu Komunikacyjnego Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Bogusław Kowalski był posłem V i VI kadencji, m. in. przewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury, an od maja 2006 do listopada 2007 r. sekretarzem postaci w Ministerstwie Transportu. Po latach 2002-2005 był wicemarszałkiem województwa mazowieckiego odpowiedzialnym za infrastrukturę i transport. W charakterze wicemarszałek województwa uruchamiał spółkę Koleje Mazowieckie. Pracował w charakterze ekspert w Zespole Doradców Gospodarczych TOR.

Co wraz z odprawą?

Po dymisji Kowalskiego prawie natychmiast padły pytania o to, lub firma zapłaci mu zbytnio te dwa dni robocie oraz czy otrzyman odprawę.

Sam zainteresowany jeszcze w niedzielę nie miał świadomośc, czy otrzyman odprawę. "Decyzje dotyczące odprawy, pensji, czy wynagrodzenia są po witrynie właściciela, czyli PKP SA. Nie znam żadnych decyzji z tym związanych” - pisał na Twitterze.

Z prośbą o wytłumaczenie sprawy zwróciliśmy się do resortu nadzorującego Grupę PKP.

- Bogusław Kowalski nie pobrał, ani nie zaakceptować pobierze żadnego wynagrodzenia za czas przepracowany w korporacji ani żadnej odprawy, w związku z rezygnacją z pełnionej funkcji - poinformowało. pl biuro prasowe Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, które sprawuje nadzór właścicielski morzem PKP SA.

Decyzje dot. odprawy, pensji czy wynagrodzenia są po witrynie właściciela, czyli PKP SA. Nie znam żadnych wyborów z tym związanych.

— Bogusław Kowalski (@BogKowalski) grudzień 13, 2015

Czołowa spółka

PKP S. A. powstała 1 stycznia 2001 r. w rezultacie komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego Lokalne Koleje Państwowe. Jej jednym akcjonariuszem jest Skarb Was.

Po 1989 r. struktura PKP kilkukrotnie się zmieniała. Finałem tych przemian było uchwalenie ustawy wraz z 8 września 2000 r. o komercjalizacji, restrukturyzacji jak i również prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Krajowe Koleje Państwowe dzielącej PKP na kilka mniejszych korporacji, które tworzą Grupę PKP.

Autor: Роман-леслав
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
BlueBorne - poważne niebezpieczeństwo po Bluetooth
Odkryto niebezpieczne podatności w inżynierii Bluetooth. Problem jest zauważalny. Bardzo poważny. Nawet, o ile dysponujesz zaawansowaną wiedzą z zakresu informatyki, infekcja może cię dotknąć. Jedyne wyjście to wyłączyć Bluetooth. Nie "ukryć widoczność"…...
BlackBerry - nowy smartfon w 2017 roku
Blackberry, mimo ogłoszenia, że przestanie rozwijać swój dział sprzętowy, zapowiedziało... powstanie kolejnego smartfona. Miałby, tak jak najbardziej klasyczne modele tej firmy, posiadać fizyczną klawiaturę. - Nowy smartfon zostanie wypuszczony…...
Bitcoinowy gigant musiał upaść? Byli pracownicy nie mają wątpliwości  Informacje
Przegląd prasy. Skarbówka zabiera się za handlujących bitcoinami Najpotężniejsi chcą dostosowania kryptowalut. "Mogą stanowić doniosłe ryzyko" Kryptowaluty gwałtownie gubią na wartości Jaki będzie 2018 rok w gospodarce krajowej? Sprawdź prognozy…...
BIG: zaległości polskich firm na końcu 2018 r. wyniosły 30 mld zł  Na rzecz firm
Zaległości wobec banków i kontrahentów polskich przedsiębiorstw na koniec 2018 roku wyniosły prawie 30 miliardów złotych a mianowicie wynika z danych zgromadzonych w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor i w…...
Białoruskie MSW chce ograniczenia dyspozycyjności alkoholu  Ze świata
Ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Ogródki piwne wyłączone z zakazu Polska w unijnej czołówce wydatków na alkohol. Najświeższa analiza Eurostatu Białoruś w "pętli zadłużenia". Rekordowy dług zagraniczny Największa denominacja przy historii. Znikają…...
Bezpieczeństwo zabawek w Sejmie
Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan w dodatkowe miliardy Polska system gospodarczy pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier na temat obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów"…...
Beata Szydło w czołówce najbardziej wpływowych kobiet polityki
300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do odwiedzenia jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za więcej niż 1, 6 miliarda. "Wzmocnią…...
Banki zwiększają oprocentowanie lokat. W zyskach przeszkadza inflacja  Informacje
Inflacja nie odpuszcza. Ceny wyższe aniżeli przed rokiem Odzież jak i również elektronika potanieją. Urosną koszty produktów z ropy Będziemy więcej kupować. Czeka naszej firmy czas stabilnego wzrostu Tania…...
Nie znaleziono