Powstanie siódmy największy bank na terytorium polski. Fuzja coraz bliżej

Kontrolowane przez Leszka Czarneckiego Getin Noble Bank i Idea Bank uzgodniły jak i również podpisały plan połączenia a mianowicie podano w czwartkowym komunikacie. Fuzja planowana jest dzięki trzeci kwartał 2019 roku kalendarzowego.
"Połączenie Getin Noble Banku i Idea Banku wydaje się naturalnym jak i również zwłaszcza uzasadnionym ekonomicznie punktem w rozwoju obu instytucji. Planowane synergie kosztowe w powtarzalnym poziomie 180 mln złotych w skali roku kalendarzowego pozwolą połączonemu bankowi odrzucić tylko szybciej odzyskać kompletną rentowność, lecz przede wszystkim rozpocząć proces odbudowy zalety dla akcjonariuszy" - powiedział, cytowany w komunikacie, Artur Klimczak, prezes zarządu Getin Noble Banku.
Getin Noble Bank i Myśl Bank łączą siły
Cyfra kredytów mieszkaniowych wyhamuje. "Ten rok będzie dużo słabszy"
Jak wynika z czwartkowego komunikatu, połączenie banków zajdzie poprzez przeniesienie całego zasobności Getin Noble Banku (jako spółki przejmowanej) na Koncepcja Bank (jako spółkę przejmującą).
Po połączeniu pula będzie działał pod nazwą Getin Noble Bank.
Połączenie zostanie dokonane po uzyskaniu wszystkich zgód i zezwoleń wymaganych przez upoważnienie, w tym w szczególności zgody Komisji Nadzoru Finansowego.
W celu zrealizowania połączenia na warunkach określonych w planie, konieczne a mianowicie jak podano - zostanie podjęcie przez walne zgromadzenia obu banków uchwał o wyrażeniu zgody na plan połączenia oraz zgody dzięki zmiany statutu Idea Banku.
Jak wskazano po komunikacie, według danych w koniec września 2018 roku w wyniku połączenia powstanie siódmy pod względem wielkości bank w Polsce, dysponujący sumą bilansową bliską 80 miliardów złotych i świadczący usługi dla ponad dwóch milionów klientów. "Jednocześnie bazy prowadzą obecnie intensywne operowania w celu pozyskania inwestora finansowego, który dokapitalizuje połączony bank" - dodano.
Nie jedyna fuzja
To nie jedyna fuzja na rynku bankowym, do której może dojść w najbliższych miesiącach.
Na zaczątku stycznia br. Urząd Opieki Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie inspekcji nad Euro Bankiem za pośrednictwem Bank Millennium. Sfinalizowanie sprawie planowane jest na 1 połowę 2019 roku.