Wyciskarka wolnoobrotowa

Wyciskarka do soków SKG 2088
Wyciskarka do soków wolnoobrotowa SKG 2088
Świeże soki z owoców i warzyw są nie tylko zdrowe, ale także przepyszne. Urządzenia, które zdobyły ostatnio dużą popularność, wyciskarki, pomagają nam pozyskać z produktów maksymalną ilość witamin i składników odżywczych. Wyciskarka do soków wolnoobrotowa jest cicha, efektywna i pozwala na wyciskanie soku nawet z ziół. Jak działa? Czym różni się od sokowirówki? Czy warto ją kupić?

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa ?

Sok wyciskany przez wyciskarkę pozyskiwany jest dzięki wałkowi ślimakowemu. Obracając się, miażdży on włożone produkty, dzięki czemu sok wyciśnięty jest także z przestrzeni międzykomórkowych. Wolnoobrotowe wyciskarki do soków z owoców i warzyw dzielą się na jednoślimakowe i dwuślimakowe, a ich nazwa wzięła się od kształtu wałka.

 • Wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa – modele z ostrzami pracują szybciej, choć pozyskany sok pozbawiony jest części składników odżywczych; modele bez ostrzy pracują wolniej, ale sok zachowuje pełne wartości odżywcze.
 • Wyciskarka wolnoobrotowa dwuślimakowa – pracują powoli, przez co wyciskanie soku jest czasochłonne, jednak pozyskany sok zachowuje wszystkie wartości odżywcze, witaminy i enzymy.

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać i kupić?

Obecnie na rynku dostępne są wyciskarki wolnoobrotwe elektryczne i ręczne. Wyciskarki elektryczne pozwalają na uzyskanie większej ilości soku w krótszym czasie, natomiast wyciskarki ręczne to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują niewielkich ilości soku, na przykład dla jednej osoby. To urządzenia niewielkich rozmiarów i lekkie, dlatego można je nawet zabierać w podróż. Ciekawym rozwiązaniem są wyciskarki z funkcją jonizującą sok, co przedłuża jego trwałość.

Teraz kiedy już wiesz jaka wyciskarka wolnoobrotowa do soków jest najlepsza możemy przejść do rankingu!

Wyciskarki wolnoobrotowe – Ranking TOP 10 najlepszych

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa będzie najlepsza? Sprawdź poniższy ranking najpopularniejszych:

Sokowirówka a wyciskarka – porównanie

Wyciskrka do soków Sencor SSJ4043WH
Wolnoobrotowa wyciskarka do soków Sencor SSJ4043WH
Sokowirówka to urządzenie, które wyciska sok z produktów przy pomocy wirującego sita z ostrzami. Taki sok jest klarowny i nie zawiera miąższu. Trzeba go wypić zaraz po przyrządzeniu, gdyż szybko ulega napowietrzeniu, o czym świadczy tworząca się na powierzchni pianka. Sok z wyciskarek do owoców i warzyw zawiera miąższ, dzięki czemu jest bardziej odżywczy. Nie ulega też szybko utlenieniu i można przechowywać go przez jakiś czas w lodówce. Wyciskarki wyposażone są w silniki o mniejszej mocy, które pracują wolniej, dlatego emitują o wiele mniej hałasu.

Dodatkowe zalety wyciskarki

Wyciskarka do soków wolnoobrotowa radzi sobie doskonale z przygotowaniem soków z owoców jagodowych takich jak jeżyny czy maliny. Dodatkowo, umożliwia ona przyrządzenie musu (tak zwana opcja homogenizowania), a także wyciskanie soku z warzyw liściastych i ziół. Większość urządzeń tego typu można też wykorzystywać jako maszynki do mielenia mięsa, kawy czy orzechów.

Wyciskarka do cytrusów

Szczególnym rodzajem wyciskarek są wyciskarki do cytrusów. To urządzenia, dzięki którym przyrządzimy sok z takich owoców jak pomarańcze, cytryny czy mandarynki. Mają one formę sitka ze stożkiem, do którego przykładamy przekrojony na pół owoc. Przyłożenie owocu powoduje automatyczne włączenie się urządzenia. Stożek obraca się naprzemiennie w obie strony, co umożliwia wyciśnięcie całego soku zawartego w cytrusie.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Jak większość artykułów gospodarstwa domowego, wyciskarki mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje i udogodnienia, na przykład:

 • Automatyczne odprowadzanie miąższu (dzięki tej funkcji nie trzeba w trakcie robienia soku rozkładać urządzenia i wyjmować miąższu),
 • Blokada kapania,
 • Końcówki do mielenia kawy i mięsa czy do kręcenia makaronu,
 • Wymienne wałki ślimakowe,
 • Gumowe nóżki zapobiegające przesuwaniu się urządzenia.

Dla kogo wyciskarki do soków wolnoobrotowe?

Opinie dotyczące jakości soków z sokowirówek i wyciskarek są podzielone. Są osoby, które wolą bardziej klarowne soki uzyskane możliwie szybko i dla nich lepsze będą z pewnością sokowirówki. Jeśli jednak zależy nam na tym, by pozyskany sok był gęsty, jeśli chcemy wypróbować przepisy na soki z dodatkiem warzyw i ziół, a także jeśli mamy zamiar tworzyć musy owocowe, to wyciskarka będzie dla nas idealna.

Producenci i cena wyciskarek wolnoobrotowych

Do znanych producentów wyciskarek wolnoobrotowych do owoców nalezą Zelmer, Philips, Hurom, Bosch, Green Star, Angel i Moulinex. Cena wyciskarek do soków wolnoobrotowych zaczyna się od 300 złotych; najdroższe modele mogą kosztować nawet 2500 złotych.

Wyciskarki wolnoobrotowe Omega Aktualna cena
Wyciskarki wolnoobrotowe Hurom Aktualna cena
Wyciskarki wolnoobrotowe Kalorik Aktualna cena
Wyciskarki wolnoobrotowe Gotie Aktualna cena
Wyciskarki wolnoobrotowe Philips Aktualna cena

Tak szukaliście naszych wyciskrek:

 • wyciskarka wolnoobrotowa ranking
 • wyciskarki wolnoobrotowe jaka kupić opinie
 • ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2017
 • wyciskarki wolnoobrotowe ranking
 • ranking wyciskarek wolnoobrotowych
 • najlepsza wyciskarka do soków ranking
 • jaka wyciskarka wolnoobrotowa
 • klarstein wyciskarka opinie
 • wyciskarka wolnoobrotowa jaka wybrać
 • wyciskarka wolnoobrotowa cena
<<< Jaka Przepisy na soki z wyciskarki |

Wyciskarka wolnoobrotowa - 8 opinie

 1. Lonia

  Zakupiłam rodzicom wyciskarkę wolnoobrotową Zelmer i jak do tej pory są bardzo zadowoleni. Chodzi cichutko, prosta w obsłudze, robi pyszne zdrowe soki, więc czego więc więcej chcieć?

 2. Bronka

  Jeśli możecie zainwestować, to wybierajcie wyciskarki dwuślimakowe. Z solidnych materiałów, tak by nawet twarde warzywa łatwo przechodziły, a poszczególne części można było bezproblemowo wyczyścić. Przy częstym korzystaniu, jest to bardzo ważne.

 3. 871emikka

  Moja teściowa ostatnio poczęstowała mnie wyciskanym sokiem i… nie, nie otruła mnie;) Ale był pyszny! Ona ma wyciskacz do soku Hurom (że też się tak szarpnęła:P) i w sumie nie trwało to długo, cały proces wyciskania. Niespecjalnie mam porównanie z sokowirówką, ale moim zdaniem to nie trwa długo. A sok naprawdę taki gęsty, z dużą ilością miąższu.

 4. Bibbi

  Czy ktoś może wie albo zna źródło, gdzie można by się dowiedzieć, ile czasu trwa wyciskanie soku? Interesuje mnie wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa, taka gdzie daje się całe owoce i warzywa.

 5. 09milek90

  Nic nie piszecie o wyciskarkach Tefal – firma znana i chyba godna zaufania jeśli chodzi o gary, ale nie wiem, jak się ma sprawa z wyciskarami??

 6. Dzięki za tak praktyczny poradnik, zastanawiałam się czym one się różnią od tych “zwykłych”

 7. arianna

  Gdzieś przeczytałam na forum jakimś chyba, ktoś pytał o “sokowirówkę wolnoobrotową”. Ki diabeł?

 8. Kaja

  U siebie w kuchni mam wyciskarkę Gotie i soki wychodzą pycha, raz dziennie to za mało 😀

Dodaj opinię

Your email address will not be published. Required fields are marked *