Wyciskarka do owoców i warzyw

Wyciskarka do owoców i warzyw Lafe SWP-001
Wyciskarka do owoców i warzyw Lafe SWP-001
Wyciskarka do owoców i warzyw to dziś urządzenie, którego popularność rośnie z dnia na dzień. Soki pozyskane z wyciskarek są bardzo smaczne, w dodatku ich skład można dowolnie komponować. Zawierają też cenne dla zdrowia składniki, co sprawia, że sklepowe soki w porównaniu z nimi wypadają zupełnie blado. Jakie są rodzaje wyciskarek i czym się różnią od sokowirówek? Jaka wyciskarka do owoców i warzyw jest najlepsza i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jak działa wyciskarka do owoców i warzyw?

Wyciskarki do warzyw i owoców to urządzenia wolnoobrotowe (nie przekraczają 120 obrotów na minutę), które dzięki powolnej pracy nie nagrzewają i nie napowietrzają soku. Dzięki temu można go po przyrządzeniu przechowywać w lodówce nawet do 48 godzin. Głównym elementem roboczym jest w nich tak zwany ślimak, służący do miażdżenia surowców, dlatego często można spotkać nazwy „wyciskarka ślimakowa” lub „dwuślimakowa”. Wyciskarki można podzielić ze względu na budowę na:

 • Wyciskarki poziome, które nie mają ostrzy, a sok produkują dzięki sile miażdżenia i odcedzania poprzez sita. Otwór, przez który wkłada się owoce i warzywa, jest specjalnie zwężony, by nakładać ich niewielkie ilości. To urządzenia, które składają się z niewielu elementów, dzięki czemu łatwo się je czyści. Mogą działać nieprzerwanie przez 30 minut, a następnie przez kolejne 30 minut muszą „odpoczywać”.
 • Wyciskarki pionowe – wałek miażdżący surowce (ślimak) ustawiony jest w nich pionowo. Nie ma potrzeby, by popychać owoce czy warzywa, gdyż dzięki sile grawitacji same przedostają się do wnętrza. Soki, jakie pozyskuje się z wyciskarek pionowych są nieco gęstsze niż te z wyciskarek poziomych.

Jaką wyciskarkę do owoców i warzyw wybrać i kupić?

Zastanawiając się, którą wyciskarkę kupić, warto wziąć pod uwagę, że na rynku istnieją też wyciskarki ręczne, które budową mogą przypominać starsze modele młynków do mięsa i często są plastikowe lub żeliwne. Działają na podobnej zasadzie jak wyciskarki elektryczne, a różnica polega na tym, że używa się przy nich siły rąk. Ponadto, wielbicieli soków z cytrusów ucieszy fakt, że istnieją wyciskarki przeznaczone specjalnie do pozyskiwania soków właśnie z tych owoców. Tu również można znaleźć zarówno wyciskacze ręczne, jak i elektryczne. Dodajmy, że ręczne wyciskarki do cytrusów są tak poręczne, niewielkie i lekkie, że bez trudu można je zabrać ze sobą nawet w podróż.

Wyciskarki do warzyw i owoców – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Wyciskarki do soków jednoślimakowe

Wyciskarki jednoślimakowe to urządzenia, które mogą być wyposażone w ostrza. Działają wówczas szybciej, jednak traci się przez to część składników odżywczych. Najlepiej nadają się do warzyw korzeniowych. Wyciskarki bez ostrzy pracują wolniej, a pozyskany sok zawiera wszystkie cenne składniki odżywcze, jakie mają użyte do jego wytworzenia surowce.

Wyciskarki do soków dwuślimakowe

Dwuślimakowe wyciskarki do soków działają dzięki dwóm zazębiającym się o siebie wałkom. Opinie specjalistów mówią, że sok, jaki produkuje się w takich urządzeniach, jest najbardziej wartościowy. Są to jednak urządzenia zajmujące dużo miejsca, a ich czyszczenie jest czasochłonne.

Sok z wyciskarki czy sok z sokowirówki? – porównanie

Soki wyciśnięte przy pomocy sokowirówki są bardziej klarowne i nie zawierają drobinek miąższu, który ląduje w osobnym pojemniku. Natomiast soki z wyciskaczy do owoców są gęstsze i zawierają miąższ. Soki, jakie produkowane są dzięki sokowirówce, są też bardziej napowietrzone, a co za tym idzie, szybko się utleniają, dlatego należy je wypić zaraz po przyrządzeniu. Natomiast soki z wyciskarki nie są napowietrzane, ponieważ powstają w urządzeniu wolnoobrotowym. Wyciskarki owoców, w przeciwieństwie do sokowirówek, dają także możliwość wyciskania soków z owoców jagodowych, zielonych warzyw liściastych, a nawet ziół.

Urządzenia do zadań specjalnych

Wyciskarka do owoców i warzyw Gotie
Wyciskarka do owoców i warzyw Gotie
Wyciskarki do owoców i warzyw można znaleźć w całych zestawach, na przykład jako część robota kuchennego. Warto też wiedzieć, że wyciskarki do owoców mogą spełniać funkcje dodatkowe, pozwalające na homogenizację surowców. Dzięki nim możemy pozyskiwać musy i przeciery.

Wyciskarka do owoców i warzyw – gwarancja

Wyciskarki do owoców i warzyw mają najczęściej dwuletni okres gwarancji. Niektórzy producenci jednak gwarantują działanie bez usterek nawet przez 10 czy 15 lat.

Producenci i cena wyciskarek do owoców i warzyw

Producenci sprzętów AGD mający w swojej ofercie wyciskarki do owoców i warzyw to Zelmer, Hurom, Bosch, Green Star, Moulinex czy Philips. Dobra, małą, ręczna wyciskarka do cytrusów jest tania – kupimy ją już za niewiele ponad 30 złotych. Elektryczne wyciskarki do owoców i warzyw kosztują w granicach kilkuset złotych, natomiast najdroższe wyciskacze, działające przy użyciu najnowszych technologii, mogą kosztować nawet 10 000 złotych.

Wyciskarki do warzyw i owoców Omega Aktualna cena
Wyciskarki do warzyw i owoców Hurom Aktualna cena
Wyciskarki do warzyw i owoców Kalorik Aktualna cena
Wyciskarki do warzyw i owoców Gotie Aktualna cena
Wyciskarki do warzyw i owoców Philips Aktualna cena

Tak szukaliście naszych wyciskrek:

 • wyciskarka do soków jaka najlepsza
 • wyciskarka do owoców i warzyw najgorsze opinie
 • wyciskarka lafe swp-001
 • wyciskarka raven eww002 opinie
 • wyciskarka wolnoobrotowa raven eww002
 • jaka najlepsza sokowirówka do warzyw i owoców cena
 • lafe swp-001 opinie
 • wyciskarka kwp 001
 • wyciskarka do warzyw i owocow
 • wyciskarka do owoców i warzyw test 2017
<<< Jaka Wyciskarka do cytrusów | Jaka Wyciskarka do soków >>>

Wyciskarka do owoców i warzyw - 7 opinie

 1. Pozziomka

  Jeśli wyciskarka do owoców i warzyw, tak by wycisnąć sok i z bananów i z selera, to tylko dwa słowa – dwuślimakowy Hurom. Dziękuję, dobranoc 🙂

 2. Zoja

  Przeszło dwa lata towarzyszy mi wyciskarka Hurom i mogę z czystym sercem polecić. Dobrze wyciska sok z owoców i warzyw, a nawet wyciskałam sok z pokrzywy i też sprawdziła się na 5! Polecam z czystym sercem

 3. MałaMi

  Dobrą opcją też jest optimum- mam i nie narzekam.. 😉

 4. dedda

  Mnie najbardziej urzeka to, że w sokowyciskarkach można wyciskać soki z ziół. Uwielbiam miętę i mogłabym ją dodawać chyba do wszystkiego:) No i fajnie tak poeksperymentować z mieszaniem:)

 5. 09milek90

  Która najlepsza wyciskarka będzie do jabłek?

 6. Tamijkol

  09milek90 chyba nie ma czegoś takiego jak “najlepsza wyciskarka do jabłek”. Wydaje mi się, że po prostu musi mieć dość dużą moc, bo jablka są twarde. A poza tym – hulaj dusza:P

 7. millikon

  Od czasu do czasu Lidl rzuca wyciskarki.. ktoś może ma taką? Nie wiem, czy warto toto kupić…?

Dodaj opinię

Your email address will not be published. Required fields are marked *