Wyciskarka do owoców i warzyw

Wyciskarka do owoców i warzyw Lafe SWP-001
Wyciskarka do owoców i warzyw Lafe SWP-001
Wyciskarka do owoców i warzyw to dziś urządzenie, którego popularność rośnie z dnia na dzień. Soki pozyskane z wyciskarek są bardzo smaczne, w dodatku ich skład można dowolnie komponować. Zawierają też cenne dla zdrowia składniki, co sprawia, że sklepowe soki w porównaniu z nimi wypadają zupełnie blado. Jakie są rodzaje wyciskarek i czym się różnią od sokowirówek? Jaka wyciskarka do owoców i warzyw jest najlepsza i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jak działa wyciskarka do owoców i warzyw?

Wyciskarki do warzyw i owoców to urządzenia wolnoobrotowe (nie przekraczają 120 obrotów na minutę), które dzięki powolnej pracy nie nagrzewają i nie napowietrzają soku. Dzięki temu można go po przyrządzeniu przechowywać w lodówce nawet do 48 godzin. Głównym elementem roboczym jest w nich tak zwany ślimak, służący do miażdżenia surowców, dlatego często można spotkać nazwy „wyciskarka ślimakowa” lub „dwuślimakowa”. Wyciskarki można podzielić ze względu na budowę na:

 • Wyciskarki poziome, które nie mają ostrzy, a sok produkują dzięki sile miażdżenia i odcedzania poprzez sita. Otwór, przez który wkłada się owoce i warzywa, jest specjalnie zwężony, by nakładać ich niewielkie ilości. To urządzenia, które składają się z niewielu elementów, dzięki czemu łatwo się je czyści. Mogą działać nieprzerwanie przez 30 minut, a następnie przez kolejne 30 minut muszą „odpoczywać”.
 • Wyciskarki pionowe – wałek miażdżący surowce (ślimak) ustawiony jest w nich pionowo. Nie ma potrzeby, by popychać owoce czy warzywa, gdyż dzięki sile grawitacji same przedostają się do wnętrza. Soki, jakie pozyskuje się z wyciskarek pionowych są nieco gęstsze niż te z wyciskarek poziomych.

Jaką wyciskarkę do owoców i warzyw wybrać i kupić?

Zastanawiając się, którą wyciskarkę kupić, warto wziąć pod uwagę, że na rynku istnieją też wyciskarki ręczne, które budową mogą przypominać starsze modele młynków do mięsa i często są plastikowe lub żeliwne. Działają na podobnej zasadzie jak wyciskarki elektryczne, a różnica polega na tym, że używa się przy nich siły rąk. Ponadto, wielbicieli soków z cytrusów ucieszy fakt, że istnieją wyciskarki przeznaczone specjalnie do pozyskiwania soków właśnie z tych owoców. Tu również można znaleźć zarówno wyciskacze ręczne, jak i elektryczne. Dodajmy, że ręczne wyciskarki do cytrusów są tak poręczne, niewielkie i lekkie, że bez trudu można je zabrać ze sobą nawet w podróż.

Wyciskarki do warzyw i owoców – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Wyciskarki do soków jednoślimakowe

Wyciskarki jednoślimakowe to urządzenia, które mogą być wyposażone w ostrza. Działają wówczas szybciej, jednak traci się przez to część składników odżywczych. Najlepiej nadają się do warzyw korzeniowych. Wyciskarki bez ostrzy pracują wolniej, a pozyskany sok zawiera wszystkie cenne składniki odżywcze, jakie mają użyte do jego wytworzenia surowce.

Wyciskarki do soków dwuślimakowe

Dwuślimakowe wyciskarki do soków działają dzięki dwóm zazębiającym się o siebie wałkom. Opinie specjalistów mówią, że sok, jaki produkuje się w takich urządzeniach, jest najbardziej wartościowy. Są to jednak urządzenia zajmujące dużo miejsca, a ich czyszczenie jest czasochłonne.

Sok z wyciskarki czy sok z sokowirówki? – porównanie

Soki wyciśnięte przy pomocy sokowirówki są bardziej klarowne i nie zawierają drobinek miąższu, który ląduje w osobnym pojemniku. Natomiast soki z wyciskaczy do owoców są gęstsze i zawierają miąższ. Soki, jakie produkowane są dzięki sokowirówce, są też bardziej napowietrzone, a co za tym idzie, szybko się utleniają, dlatego należy je wypić zaraz po przyrządzeniu. Natomiast soki z wyciskarki nie są napowietrzane, ponieważ powstają w urządzeniu wolnoobrotowym. Wyciskarki owoców, w przeciwieństwie do sokowirówek, dają także możliwość wyciskania soków z owoców jagodowych, zielonych warzyw liściastych, a nawet ziół.

Urządzenia do zadań specjalnych

Wyciskarka do owoców i warzyw Gotie
Wyciskarka do owoców i warzyw Gotie
Wyciskarki do owoców i warzyw można znaleźć w całych zestawach, na przykład jako część robota kuchennego. Warto też wiedzieć, że wyciskarki do owoców mogą spełniać funkcje dodatkowe, pozwalające na homogenizację surowców. Dzięki nim możemy pozyskiwać musy i przeciery.

Wyciskarka do owoców i warzyw – gwarancja

Wyciskarki do owoców i warzyw mają najczęściej dwuletni okres gwarancji. Niektórzy producenci jednak gwarantują działanie bez usterek nawet przez 10 czy 15 lat.

Producenci i cena wyciskarek do owoców i warzyw

Producenci sprzętów AGD mający w swojej ofercie wyciskarki do owoców i warzyw to Zelmer, Hurom, Bosch, Green Star, Moulinex czy Philips. Dobra, małą, ręczna wyciskarka do cytrusów jest tania – kupimy ją już za niewiele ponad 30 złotych. Elektryczne wyciskarki do owoców i warzyw kosztują w granicach kilkuset złotych, natomiast najdroższe wyciskacze, działające przy użyciu najnowszych technologii, mogą kosztować nawet 10 000 złotych.

Wyciskarki do warzyw i owoców Omega Aktualna cena
Wyciskarki do warzyw i owoców Hurom Aktualna cena
Wyciskarki do warzyw i owoców Kalorik Aktualna cena
Wyciskarki do warzyw i owoców Gotie Aktualna cena
Wyciskarki do warzyw i owoców Philips Aktualna cena

Tak szukaliście naszych wyciskrek:

 • wyciskarka lafe swp-001
 • wyciskarkarawen
 • Wyciskarka wolnoobrotowa SSJ4042RD ceneo opinie
 • wyciskarka wolnoobrotowa raven eww002
 • wyciskarka raven eww002 opinie
 • wyciskarka raven eww001 opinie
 • jaka tania wyciskarka forum
 • wyciskarka kwp 001
 • wyciskarka do soków jaka najlepsza
 • wyciskarka do owoców i warzyw test 2017
<<< Jaka Wyciskarka do cytrusów | Jaka Wyciskarka do soków >>>

Wyciskarka do owoców i warzyw - 4 opinie

 1. Pozziomka

  Jeśli wyciskarka do owoców i warzyw, tak by wycisnąć sok i z bananów i z selera, to tylko dwa słowa – dwuślimakowy Hurom. Dziękuję, dobranoc 🙂

 2. Zoja

  Przeszło dwa lata towarzyszy mi wyciskarka Hurom i mogę z czystym sercem polecić. Dobrze wyciska sok z owoców i warzyw, a nawet wyciskałam sok z pokrzywy i też sprawdziła się na 5! Polecam z czystym sercem

 3. MałaMi

  Dobrą opcją też jest optimum- mam i nie narzekam.. 😉

 4. dedda

  Mnie najbardziej urzeka to, że w sokowyciskarkach można wyciskać soki z ziół. Uwielbiam miętę i mogłabym ją dodawać chyba do wszystkiego:) No i fajnie tak poeksperymentować z mieszaniem:)

Dodaj opinię

Your email address will not be published. Required fields are marked *