Wyciskarka do soków

Wyciskarka do soków SKG
Wyciskarka do soków SKG
Wyciskarka do soków to urządzenie, które pozwala na pozyskanie zdrowego soku z całym bogactwem witamin, minerałów, enzymów i błonnika pokarmowego. Urządzenia tego typu cieszą się dużą popularnością, gdyż mamy pełną kontrolę nad tym, jakie składniki będą zawierać nasze soki. W porównaniu z nimi sklepowe soki nie mają szans.

Wyciskarka do owoców i warzyw

Wyciskarka pozwala na produkowanie świeżych soków z owoców i warzyw o różnej twardości: jabłek, gruszek, śliwek, marchwi, korzeni selera czy pietruszki. Umożliwia też, w przeciwieństwie do sokowirówki, na wytwarzanie soku z winogron, owoców jagodowych, zielonych warzyw liściastych, pomidorów, a nawet ziół i cytrusów. Dodatkowo, wyciskarki mogą też służyć do mielenia mięsa i kawy.

Jaką wyciskarkę do soków wybrać i kupić?

Podejmując decyzję dotyczącą zakupu wyciskarki do soków, warto zwrócić uwagę na fakt, iż mamy do wyboru wyciskarki ręczne i wyciskarki elektryczne. Ręczne wyciskarki mogą występować w formie dużych, metalowych stojaków lub też urządzeń przypominających starszego typu młynki do mięsa. Bardzo popularne są też wyciskarki do cytrusów, które są lekkie i poręczne, wykonane ze stali nierdzewnej lub plastiku. Z kolei elektryczna wyciskarka do soków to sprzęt, który jest stosunkowo ciężki i duży, za to produkuje soki znacznie szybciej niż wyciskarka ręczna (i oczywiście nie wymaga przy tym siły naszych rąk).

Ranking wyciskarek do soków – TOP 10 najpopularniejszych

Sprawdź ranking najlepszych wyciskarek do soków według naszej oceny:

Wyciskarka wolnoobrotowa

Wyciskarka do soków to urządzenie wolnoobrotowe. Oznacza to, że pracuje wolniej niż sokowirówka, ale równocześnie dokładniej wyciska sok z całych produktów. Praca na wolnych obrotach oznacza też znacznie mniej hałasu.

Wyciskarka ślimakowa i dwuślimakowa

Wyciskacz do soków działa dzięki wałkowi, który miażdży owoce. Wałek ten przypomina kształtem ślimaka, stąd wyciskarki z jednym wałkiem nazywa się ślimakowymi, natomiast z dwoma zazębiającymi się wałkami – dwuślimakowymi. Na czym polega różnica między nimi?

 • Wyciskarka do soków ślimakowa. Modele wyposażone w ostrza produkują sok szybciej, jednak jednocześnie napowietrzają go i powodują utratę części składników odżywczych. Soki z wyciskarek bez ostrzy są pełnowartościowe, choć na ich pozyskanie trzeba dłużej czekać.
 • Wyciskarka do soków dwuślimakowa. Ten rodzaj wyciskarek uznawany jest za najlepszy. Warto wziąć pod uwagę opinie specjalistów, którzy sądzą, że sok pozyskany z tych właśnie urządzeń, zawiera całe bogactwo składników odżywczych zawartych w surowcach użytych do jego przyrządzenia.

Wyciskarka czy sokowirówka?

Jaka jest różnica pomiędzy sokowirówką a wyciskarką? Dla kogo przeznaczone jest każde z tych urządzeń? Porównanie ich działania z pewnością pozwoli odpowiedzieć na to pytanie. Sokowirówki to sprzęt działający na wysokich obrotach i emitujący duży hałas. Wyciskarki z kolei są wolnoobrotowe, przez co działają dużo ciszej. Soki pozyskiwane z sokowirówki są klarowne i nie zawierają drobinek miąższu. Ponadto są one napowietrzone i nagrzane (ze względu na szybką pracę ostrzy), dlatego należy je wypijać od razu po przyrządzeniu. Z kolei soki z wytłaczarki są gęste, gdyż zawierają dużo miąższu. Nie są też napowietrzone, dlatego można je przechowywać przed spożyciem w lodówce nawet do 48 godzin. Soki z wyciskarek są bardziej odżywcze, gdyż proces sokowania nie pozbawia ich cennych minerałów, witamin, enzymów i błonnika.

Wyciskarka do owoców cytrusowych

Wyciskarka do soku Zelmer
Wyciskarka do soku Zelmer
Owoce cytrusowe wymagają szczególnego traktowania. Pomarańcze, cytryny, grejpfruty czy mandarynki dadzą nam wspaniały sok, jeśli użyjemy specjalnej wytłaczarki do soków z cytrusów. Wystarczy przyłożyć przecięty na pół owoc do jego wierzchołka, a maszyna (obracając się w obie strony), dokładnie wyciska z niego sok. Jeśli mamy ręczną wyciskarkę do owoców cytrusowych, postępowanie jest podobne, z tą oczywistą różnicą, że wyciskamy sok przy pomocy siły rąk.

Przepisy na soki z wyciskarki

Chociaż sok jednoowocowy czy jednowarzywny może być bardzo smaczny, warto wypróbować przepisy na soki – zarówno owocowe, warzywne, jak i łączące oba rodzaje produktów. Do najpopularniejszych soków należą te, których zadaniem jest oczyszczanie organizmu i wspomaganie odchudzania. Warto przy tym pamiętać, że bez względu na zastosowanie, soki takie zawsze będą stanowić cenne źródło składników odżywczych.

Producenci i cena wyciskarek do soków

Najlepsze opinie wśród producentów wyciskarek do soku mają firmy Zelmer, Bosch, Green Star, Angel, Moulinex, Clarus i Philips. Tanie, plastikowe wyciskarki do cytrusów można kupić już za niewiele ponad 30 złotych. Dobre wyciskarki elektryczne mogą osiągać cenę kilkuset złotych, a wyciskarki profesjonalne – nawet 10 000 złotych.

Wyciskarki wolnoobrotowe Hurom Aktualna cena
Wyciskarki wolnoobrotowe Philips Aktualna cena
Wyciskarki wolnoobrotowe Kalorik Aktualna cena
Wyciskarki wolnoobrotowe Gotie Aktualna cena
Wyciskarki wolnoobrotowe Omega Aktualna cena

Tak szukaliście naszych wyciskrek:

 • wyciskarka do soków ranking
 • wyciskarka do warzyw opinie
 • barowa wyciskarka do soków
 • wyciskarka do soku jaka najlepsza
 • wyciskarka ślimakowa najlepsza plastikowe
 • wyciskarki do sokow ceny
 • wyciskarki do sokow elektryczne
 • wyciskarki elektrryczne z metalowym walkgem
 • wyciskarki która najlepsza
 • wyciskarka do soków opinie 2017
<<< Jaka Wyciskarka do owoców i warzyw | Jaka Wyciskarka ślimakowa >>>

Wyciskarka do soków - 6 opinie

 1. Joanna

  Zakupiłam dwa tygodnie temu wyciskarkę Zelmer i bardzo sobie chwalę. Pracuje cichutko i bez zarzutu, Codziennie rano delektuję się świeżymi, zdrowymi sokami 🙂 Jestem mega zadowolona

 2. Fruzia

  Ja z kolei mam wyciskarkę z MPM dokładnie MSO-12M i również nie narzekam… Bardzo fajnie się na niej pracuje…;)

 3. jagoda

  Ja mam wyciskarke z terapiasokami.pl

 4. Jelonek

  jak masz pod domem taki sklep jak lidl, biedronka czy chociażby media expert albo media markt to się nie zastanawiaj tylko jedź i zobacz jakie mają wyciskarki do soków. Co prawda porady w tych sklepach są często słabe ale przynajmniej na miejscu porównasz wgląd, ceny i podstawowe funkcje i możliwości (są na tych karteczkach przy produkcie).

 5. Yetti

  Kiedyś w mojej dawnej pracy było takie ustrojstwo metalowe w kuchni i nikt nie wiedział, do czego to jest. Aż się okazało (a było to jakieś 10 lat temu, gdy – tak mi się wydaje – takie urządzenia nie były jeszcze zbytnio popularne), że to była prasa do cytrusów:D

 6. Ell_ella

  Czy sokownik i wyciskarka do soków to to samo???

Dodaj opinię

Your email address will not be published. Required fields are marked *