Jednak zrealizowany zostanie nowy smartfon BlackBerry z fizyczną klawiaturą. Pojawi się do połowy 2017 r.

🕓 27.06.2019
👁 211
🗨
BlackBerry - nowy smartfon w 2017 roku

Blackberry, mimo ogłoszenia, że przestanie rozwijać swój dział sprzętowy, zapowiedziało... powstanie kolejnego smartfona. Miałby, tak jak najbardziej klasyczne modele tej firmy, posiadać fizyczną klawiaturę.

- Nowy smartfon zostanie wypuszczony przy ciągu pół roku a mianowicie zapowiedział w rozmowie wraz z BBC Alex Thurber, poważny w BlackBerry za sekcja sprzętu. Jego wypowiedź to zaskoczenie po tym, jak na przykład ostatnio BB deklarowało, iż więcej telefonów ich produkcji nie ujrzymy. Thurber mniema, że na takie wyekwipowania nadal jest zapotrzebowanie.

BlackBerry ma szansę, ale...

BlackBerry było kiedyś niekwestionowanym królem świata telefonów biznesowych i wydawało się, iż nic nie jest przy stanie zachwiać tą pozycją. Produkty BB były synonimem wysokiej pozycji, luksusu, jednak też biznesowego, profesjonalnego sznytu. Jak niedawno opisywaliśmy, kompanię jednak zaskoczyła popularność iPhone’a i nadejście ery iphoneów. Nigdy nie odzyskała dawnej chwały, a jej towary stawały się coraz skromniej popularne.

W ustaleniu Thurbera jest jednak odrobinę prawdy. Sam do niedawna używałem BlackBerry Passport, które mimo upływu lat stało świetnym sprzętem. Wytrzymałym, natychmiastowym, z ogromną jak dzięki smartfona baterią. Fizyczna klawiatura, mimo dziwnych gabarytów komórki, była szczytowym osiągnięciem, o ile chodzi o łatwość jak i również szybkość pisania na smartfonach.

Niestety, w przeciwieństwie do nowszych modeli - Priv i DTEK50 - Passport był nadal w systemie autorskim BlackBerry, jak w obecnej chwili odrzucić ma już sensu.

Foto: WEi / Flickr BlackBerry Classic, Priv jak i również Passport

Ostatnim produktem tejże firmy z fizyczną klawiaturą był właśnie Priv z Androidem. BB w ciekawy sposób zabezpieczyło system Google'a i twierdzi, że nikt inny nie oferuje na Androidzie takiego poziomu bezpieczeństwa.


Ale nawet takiego fana marki, jakim sposobem mnie, to nie przekonało - tym bardziej za cenę ponad 2 tyś złotych, czyli tyle samo, ile ostatecznie kosztuje iPhone SE, na którego się zdecydowałem przy wymianie Passporta.

Tagi: smartfony Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Autor: froggi19
Związane z
Technologie
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Ewa Latkowska prezesem spółek telewizyjnych ZPR Media
Grupa medialna ZPR Środowiska stawia mocniej na rozwój swojego biznesu telewizyjnego. Holding posiadający siedem kanałów postanowił skupić kierownictwo nad tym segmentem w jednych rękach. Jak dowiedział się Business Insider Polska, nowym prezesem…...
Akcyza obejmie płyn do tytoniu elektronicznych
Podatek akcyzowy obejmie od czasu 1 stycznia 2018 r. płyn do papierosów komputerowych, a także tzw. produkty nowatorskie. Taką decyzję podjął we wtorek rząd. Tymże samym wymienione produkty będą traktowane podobnie…...
Nie znaleziono