Sektor technologii, mediów i telekomunikacji (TMT)

Category: Istnieje Kilka
17 lutego 2021

Co to jest sektor technologii, mediów i telekomunikacji (TMT)?

Sektor technologii, mediów i telekomunikacji (TMT) to grupa branżowa, do której należy większość firm skupionych na nowych technologiach. TMT w znacznym stopniu pokrywa się z ideą nowej gospodarki z lat 90. Sektor TMT jest czasami nazywany również technologią, mediami i komunikacją (TMC).

Sektor technologii nie może już dłużej utrzymywać wszystkich firm zależnych od innowacji, ponieważ wzrosła rola technologii w gospodarce. Na przykład zarówno Facebook (FB), jak i Netflix (NFLX) należą do funduszu SPDR dla sektora usług komunikacyjnych (XLC), a nie do funduszu SPDR dla sektora Technology Select (XLK). Sektor TMT jest coraz bardziej zdominowany przez duże firmy technologiczne.

Kluczowe wnioski
 • Sektor technologii, mediów i telekomunikacji (TMT) to grupa branżowa, do której należy większość firm skupionych na nowych technologiach.
 • Sektor TMT obejmuje szeroką gamę firm zależnych od badań i rozwoju (B + R).Dzięki wczesnemu zdobyciu akcji w branży TMT inwestorzy rozwijający się mają nadzieję na osiągnięcie wyższych zwrotów.Ponieważ ten segment przemysłu obejmuje szeroki zakres, często przydatne jest podzielenie TMT na podsektory, takie jak sprzęt, półprzewodniki, oprogramowanie, media i telekomunikacja.Zrozumienie sektora TMT

  Sektor TMT obejmuje szeroką gamę firm zależnych od badań i rozwoju (B + R). Koncentrują się na patentach i innej własności intelektualnej i preferują szybki rozwój firmy. W rezultacie inwestorzy z sektora TMT często tolerują stosunkowo wysokie wskaźniki ceny do zysków (P / E) na korzyść wartości przedsiębiorstwa do sprzedaży (EV / Sales).

  Sektor TMT jest szczególnie przydatny dla rozwijających się inwestorów, którzy szukają potencjalnych klientów typu tenbagers, którzy radykalnie prześcigną rynek. W sektorze TMT nieustannie rozwijane są nowe technologie, a niektóre firmy w końcu staną się znane w tych nowych obszarach. Dzięki wczesnemu zdobyciu akcji w branży TMT inwestorzy rozwijający się mają nadzieję na osiągnięcie wyższych zwrotów.

  Wiele akcji TMT ma duży potencjał, aby osiągnąć lepsze wyniki niż rynek, ale są one również narażone na większe ryzyko spadków.

  Uwagi specjalne

  Ponieważ ten segment przemysłu obejmuje szeroki zakres, często przydatne jest podzielenie TMT na podsektory, takie jak sprzęt, półprzewodniki, oprogramowanie, media i telekomunikacja. Sektor TMT obejmuje firmy nowe i zaawansowane technologicznie, więc doświadcza wielu fuzji, przejęć i pierwszych ofert publicznych (IPO). Każdy podsektor ma również inne wskaźniki wzrostu i perspektywy. Na przykład sektor telekomunikacyjny napędzany jest przejściem na technologię bezprzewodową.

  Wśród producentów sprzętu są producenci komputerów – IBM, Dell i HP – ale także producenci systemów serwerowych, telefonów komórkowych, tabletów i urządzeń pamięci masowej, takich jak dyski twarde i pamięć. W ramach sprzętu producenci półprzewodników opracowują i wytwarzają układy scalone i mikroczipy używane w różnego rodzaju zastosowaniach. Niektóre reprezentatywne firmy to Intel, AMD, Texas Instruments i Nvidia.

  Firmy programistyczne tworzą aplikacje komputerowe lub mobilne zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Microsoft, Adobe i SAP należą do czołowych firm programistycznych.

  Ponadto firmy medialne i telekomunikacyjne również odgrywają istotną rolę w sektorze TMT. Firmy medialne opracowują, produkują i rozpowszechniają treści multimedialne w telewizji, w formie drukowanej i online. Sieci telewizyjne, dostawcy telewizji kablowej, studia produkcyjne i firmy mediów społecznościowych znajdują się w tym podsektorze. Wreszcie, część telekomunikacyjna koncentruje się na biznesach związanych z komunikacją, takich jak dostawcy usług telefonicznych, telewizyjnych i internetowych. Istnieje kilka znaczących firm telekomunikacyjnych, takich jak AT&T i Verizon, które dominują w branży.

  Przykłady

  Uczestnicy rynku mogą kategoryzować firmy TMT w różnych podsektorach, więc istnieje wiele przykładów firm w wielu podsektorach TMT. Facebook może być postrzegany jako firma internetowa lub firma medialna. Apple można umieścić w kategorii Internet, sprzęt, oprogramowanie lub media, w zależności od tego, kto ocenia firmę.

  Inne przykłady, które krzyżują się z podsektorami, to Hulu, Amazon i Netflix. Czasami firmy z jednego podsektora TMT łączą się lub przejmują inny w celu konsolidacji, dywersyfikacji i poszerzenia oferty produktów. Było to widoczne w fuzji AOL i Time Warner w 2000 roku. Rok 2015 dostarczył dodatkowych przykładów, kiedy AT&T i Dish Network połączyły siły, a fuzja Dell-EMC miała miejsce w tym samym roku.