SaveYourDollars.com

Category: Swój Raport
17 lutego 2021

Wskazówki i porady, aby zaoszczędzić swoje dolary

Dlaczego otrzymuję tak wiele ofert dotyczących wstępnie zatwierdzonych kart kredytowych?

Wypaliłeś dwie niszczarki w ciągu ostatniego roku. Zaczyna czuć się jak nękanie. Ale oni po prostu przychodzą.

Czy to twoja „nagroda za wielki kredyt?

Business Insider informuje, że firmy obsługujące karty kredytowe wysyłają rocznie ponad 3 miliardy ofert. Te liczby rosną.

W tym momencie jesteś po prostu zmęczony niszczeniem. A może jesteś poważnie zaniepokojony liczbą drzew, które musieli ścinać, aby wysłać Ci wstępne zezwolenia na przestrzeni lat.

Tak czy inaczej, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, dlaczego otrzymujesz tak wiele ofert wstępnie zatwierdzonych kart kredytowych. Gdy poznasz sekret, możesz raz na zawsze przerwać to szaleństwo.

Spójrzmy!

Jak wpadłeś w ten bałagan?

Zwykle, kiedy myślisz o bałaganie finansowym, myślisz o ogromnym zadłużeniu, opóźnionych płatnościach i kolekcjonerach oddychających na szyi.

Ale prawdopodobnie jesteś w innym bałaganie. Każdego dnia Twoja skrzynka pocztowa jest ładowana i eksploduje wysyłkami wstępnie zatwierdzonych kart kredytowych.

18 miesięcy bez odsetek. Brak opłaty rocznej. Tylko 2% na saldo transferów. Podwójne nagrody w Ubers i restauracjach.

Zdobądź 200 USD, wydając 1000 USD w ciągu pierwszych 90 dni. Znasz się na rzeczy.

Jeśli otrzymujesz tego rodzaju oferty, masz bardzo dobry lub doskonały kredyt.

Oznacza to, że masz 700+ (bardzo dobry) lub 750+ (doskonały) wynik kredytowy, zwany również wynikiem FICO.

Nie zależy to od tego, ile zarabiasz ani jakie masz oszczędności.

Osiągnąłeś ten rzadki i poszukiwany status poprzez:

 • Ustanowienie kredytu (pożyczki, kredyt itp.)
 • Dokonywanie płatności na czas za każdym razemUtrzymywanie zadłużenia w celu otwarcia kredytu poniżej 30%Nie nadgorliwie ubiegać się o kredytStosowanie tych inteligentnych nawyków przez 5-7 latPoklep się po plecach. Masz przewagę. Mniej niż 20% populacji USA ma FICO podobne do twojego.

  Średnia ocena kredytowa waha się, ale wynosi około 690 na skali od 300 do 850. Wraz ze wzrostem i spadkiem średniej oceny, to, co kredytodawcy uważają za bardzo dobre lub doskonałe, również się zmienia.

  Możesz również znaleźć się na drugim końcu tej skali. Możesz mieć naprawdę zły kredyt, poniżej 659. W takim przypadku możesz otrzymać inny rodzaj oferty:

  • Wstępnie zatwierdzone karty kredytowe, które pomagają odbudować kredyt
  • Pożyczki konsolidacyjneNiewielkie pożyczki bez zabezpieczenia z wysokimi stopami procentowymiUsługi w zakresie redukcji długówTego typu oferty są często rzadsze. Ale są równie irytujące.

   Stają się ciągłym przypomnieniem, że wydajesz lub wydawałeś więcej, niż zarabiałeś. Chociaż niektóre z nich mogą być pomocne, gdy będziesz pracować nad uwolnieniem się od długów.

   Proces wstępnej akceptacji

   Niezależnie od tego, czy masz niesamowity kredyt, czy zły kredyt, w jaki sposób te firmy dowiadują się o Twojej osobistej sytuacji finansowej? Dlaczego atakują ciebie? Spójrzmy.

   Proces zbierania danychMoże się to zdarzyć na dwa główne sposoby.

   Sprawdzanie zdolności kredytowejW jednym przypadku jesteś już na radarze firmy. Być może złożyłeś wcześniejszy wniosek lub złożyłeś inne zapytanie. Możesz mieć z nimi inne konta.

   Zaczynają regularnie sprawdzać Twoją zdolność kredytową za pośrednictwem jednego lub wszystkich 3 głównych biur:

   • Experian
   • EquifaxTransUnionFirmy te śledzą Twoją historię kredytową i wskaźniki zadłużenia. Zbierają informacje o saldzie i płatnościach od obecnych pożyczkodawców.

    Kiedy płacisz w terminie, firma, w której masz pożyczkę, informuje o tym biura kredytowe. Kiedy się spóźnisz, 30, 60 lub 90 dni, powiadomią również biura. Jeśli zbankrutujesz, stanie się to wielką wadą w Twoim raporcie.

    Biura nie udostępniają dokładnych informacji firmom obsługującym karty kredytowe.

    Ale dzielą się wystarczającą ilością informacji, aby mógł nastąpić proces przesiewowy.

    Nazywa się to „miękkimi czekami, ponieważ ich nie prosiłeś. Miękki czek nie wpływa na Twoją zdolność kredytową. „Twardy czek może być autoryzowany tylko przez Ciebie i ma wpływ na Twój wynik.

    Jeśli wyciągniesz swój raport, możesz uzyskać listę banków, które ostatnio zaciągnęły Twój kredyt. Ale lista nie będzie zawierać wszystkich z bardzo ważnego powodu.

    Sprzedaż danychBig data to wielki biznes. Firma obsługująca karty kredytowe zapłaci dużo pieniędzy za listę osób, które prawdopodobnie skorzystają z ofert wcześniej zatwierdzonych kart kredytowych.

    Trzy główne biura kredytowe i inne mniejsze często sprzedają bankom listy wysokokwalifikowanych leadów.

    „Wysoko kwalifikowany oznacza, że ​​Twój raport kredytowy wykazuje duże prawdopodobieństwo, że ugryziesz Cię, gdy otrzymasz oferty dotyczące wstępnie zatwierdzonych kart kredytowych.

    Proces selekcji

    Dzięki dostarczonym danym firmy obsługujące karty kredytowe mogą podzielić Cię na kategorie w oparciu o Twój przedział kredytowy.

    Wstępne zatwierdzenie może brzmieć jak pewna umowa. Ale tak naprawdę to tylko potwierdzenie, że najprawdopodobniej kwalifikujesz się do wstępnie zatwierdzonych kart kredytowych.

    Jeśli zdecydujesz się złożyć wniosek, poproszą o Twój dochód i dokonają twardej weryfikacji, aby upewnić się, że jesteś naprawdę dobrą osobą do pożyczania.

    Teraz wiesz, dlaczego je dostajesz. Ale dlaczego marnują tyle papieru, wysyłając pocztą oferty wstępnie zatwierdzonych kart kredytowych?

    Czy to nie ostatni wiek?

    Właściwie jest to bardzo dobry powód.

    Marketing bezpośredni pocztą

    Wraz z wynalezieniem i szerokim wykorzystaniem Internetu, mniej firm używa Twojej skrzynki pocztowej jako narzędzia marketingowego.

    Dla przypomnienia, skrzynka pocztowa to ta skrzynka na patyku na końcu wielu podjazdów do domów. Pamiętasz jednego.

    Wraz z rozwojem marketingu internetowego coraz więcej firm uznało, że docieranie do ludzi za pośrednictwem poczty jest najmniej opłacalne. Co więcej, jest to marnotrawstwo.

    Przestali to robić.

    To mniej magazynów, mniej katalogów, mniej broszur, kuponów i ulotek.

    Ponieważ mniej osób dociera do Ciebie pocztą, otwiera to przewagę konkurencyjną.

    Niektóre – zwykle duże firmy – znalazły sposób na opłacalne sprzedawanie za pośrednictwem poczty. Gdy to zrobili, odkryli, że konsumenci znacznie szybciej reagowali na ich wysyłki.

    Mniej listów oznaczało, że były bardziej prawdopodobne, że zostaną zauważone i otwarte.

    Wpływ reklamy bezpośredniej na środowisko

    Według EPA (Agencja Ochrony Środowiska) każdego roku do naszych skrzynek trafia ponad 4 miliony ton niechcianej poczty.

    Dla porównania, 4 miliony ton to w przybliżeniu waga ponad 2 milionów płetwali błękitnych. To największe zwierzę, jakie kiedykolwiek żyło na ziemi.

    Jest większy niż komercyjny odrzutowiec.

    Około połowa tych odpadów trafia na składowiska. Druga połowa jest poddawana recyklingowi.

    Co zrobić z ofertami dotyczącymi wstępnie zatwierdzonych kart kredytowych

    Przede wszystkim szukasz nowej karty kredytowej? Jeśli masz naprawdę dobry kredyt lub potrzebujesz go odbudować, niektóre z tych ofert mogą być naprawdę atrakcyjne.

    Przeczytaj drobny druk. O ile nie masz bardzo złego kredytu lub nie jest to „luksusowa karta, zwykle nie powinieneś płacić rocznych opłat.

    Niskie stopy procentowe mogą mieć jedynie charakter wstępny i mogą pojawić się inne obawy „drobnym drukiem.

    Jeśli nie jesteś zainteresowany, zawsze niszcz oferty. Złodzieje tożsamości mogą zaatakować Ciebie, jeśli dostaną w swoje ręce ofertę. Oprócz podania niektórych danych osobowych, daje im to również wgląd w rodzaj posiadanego kredytu.

    Jak zatrzymać wstępnie zatwierdzone karty kredytowe

    Niezależnie od tego, czy masz dość wszystkich ofert, czy nie podoba Ci się pomysł, że biura informacji kredytowej sprzedają Twoje informacje bankom, możesz zrezygnować.

    To naprawdę proste. To jak lista Do Not Call. Jeśli zrezygnujesz, banki nie będą już mogły Cię kierować. Biura informacji kredytowej nie będą już udostępniać twoich informacji, chyba że wyrazisz na to zgodę.

    Jeśli w dowolnym momencie zmienisz zdanie, możesz wrócić do tej samej witryny, aby ponownie wyrazić zgodę.

    Jak znaleźć wstępnie zatwierdzone karty kredytowe

    Jeśli w dzisiejszych czasach jesteś jak wielu ludzi, wolisz przestać być bombardowanym ofertami, których nie chcesz. Zamiast tego chcesz poszukać w Internecie kart spełniających Twoje potrzeby.

    Wyszukiwanie w Google i znajdowanie witryn, które pomagają w wyszukiwaniu, jest bardzo łatwe. Lub możesz chcieć czegoś za pośrednictwem określonego banku. W takim przypadku możesz przejść bezpośrednio do ich witryny, aby znaleźć najlepsze dla siebie karty.

    Zwykle pytają o przybliżoną zdolność kredytową i to, czego szukasz. Następnie pokażą Ci opcje, do których prawdopodobnie się kwalifikujesz.

    Jest to w zasadzie to samo, co wstępnie zatwierdzone karty kredytowe. Po prostu udostępniasz je online, kiedy chcesz, zamiast przez pocztę.

    Końcowe przemyślenia

    Jeśli jesteś przytłoczony ofertami, wiedz, że Twoje podejrzenia są słuszne. Jesteś celem.

    Biura informacji kredytowej sprzedają Twoje informacje bankom. Banki następnie grupują Cię z wieloma innymi osobami w kategorie. Wysyłają oferty, które najprawdopodobniej będą dla Ciebie atrakcyjne.

    Ponieważ tak wiele firm odwróciło się od marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, oferty kart kredytowych wysyłanych pocztą stały się jeszcze bardziej lukratywne dla banków, które Cię interesują.

    Chociaż dobrze jest otrzymywać spersonalizowane oferty, bezpieczne pozbycie się tak wielu ofert może być kłopotliwe. Co więcej, jest to ogromne obciążenie dla środowiska.

    Rezygnacja może być najlepszą opcją.

    Więcej wskazówek, hacków i wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby zaoszczędzić pieniądze, znajdziesz na blogu Save Your Dollars.