Przewodnik po kodach bezpieczeństwa kart kredytowych: czym one są i dlaczego mają znaczenie

Przewodnik po kodach bezpieczeństwa kart kredytowych: czym one są i dlaczego mają znaczenie
Category: American Express
16 października 2020

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Jeśli robisz zakupy online i przechodzisz do ostatnich kroków, wiesz, co będzie dalej – wprowadź dane karty kredytowej, aby przetworzyć zamówienie. Ale oprócz podania numeru karty i daty ważności, prawdopodobnie będziesz musiał wprowadzić kod zabezpieczający – funkcja na każdej karcie kredytowej, która ma pomóc zweryfikować, czy karta jest w Twoim posiadaniu.

Te trzy- lub czterocyfrowe liczby zapewniają dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas dokonywania zakupów przez Internet lub przez telefon. Oto, co musisz wiedzieć o kodach bezpieczeństwa kart kredytowych i jak je znaleźć przez wydawcę.

Chcesz uzyskać więcej wiadomości na temat kart kredytowych i porad dotyczących podróży od TPG? Zapisz się do naszego codziennego newslettera.

Jaki jest kod bezpieczeństwa karty kredytowej

Kod bezpieczeństwa karty kredytowej lub kod CVV to kod bezpieczeństwa, który jest całkowicie unikalny dla Twojej karty. Po przekazaniu sprzedawcy kodu bezpieczeństwa wraz z numerem karty kredytowej i datą jej ważności, informacje są natychmiast przesyłane do wystawcy karty w celu uwierzytelnienia. Gdy to zostanie zaakceptowane, transakcja zostanie zrealizowana. Cały proces trwa zwykle kilka sekund.

Kody bezpieczeństwa karty kredytowej mają również kilka innych nazw:

  • CVV: wartość weryfikacyjna karty
  • CVV2: wartość weryfikacji karty 2 (Visa)
  • CVC: kod weryfikacyjny karty (MasterCard)
  • CVC2: kod weryfikacji karty 2 (MasterCard)
  • CVD: dane weryfikacyjne karty (Discover)
  • CID: numer identyfikacyjny karty (Discover i American Express)
  • CSC: kod bezpieczeństwa karty (American Express)

Kod bezpieczeństwa karty kredytowej stanowi zabezpieczenie przed potencjalnymi oszustwami i kradzieżą. Jeśli ktoś byłby w stanie zdobyć numer Twojej karty kredytowej za pomocą skimmingu lub w inny sposób, nie miałby szczęścia w większości witryn, które wymagają kodu zabezpieczającego do dokonania zakupu. Zasadniczo kod ma na celu wskazanie, że karta jest w Twoim posiadaniu.

Gdzie znaleźć kod bezpieczeństwa według wystawcy

Długość i lokalizacja każdego kodu bezpieczeństwa karty kredytowej zależą od wystawcy. Oto migawka:

Wystawca Długość kodu zabezpieczającego Gdzie znaleźć kod Wspólne nazwy kodów bezpieczeństwa
Wiza 3 numer Rewers karty Wartość weryfikacji karty 2 (CVV2)
Karta MasterCard 3 cyfry Rewers karty Kod weryfikacyjny karty (CVC), kod weryfikacji karty 2 (CVC2)
American Express 4 cyfry Przód karty Numer identyfikacyjny karty (CID), kod bezpieczeństwa karty (CSC)
Odkryć 3 cyfry Rewers karty Dane weryfikacyjne karty (CVD), numer identyfikacyjny karty (CID)

W przypadku kart Visa, Mastercard i Discover kod bezpieczeństwa składa się z trzech cyfr. Wydawcy ci mają kod zabezpieczający na odwrocie Twojej karty, po prawej stronie panelu podpisu. Przed kodem możesz zobaczyć część lub całość numeru konta karty kredytowej.

W przypadku kart American Express kod zabezpieczający składa się z czterech cyfr. Pojawia się na przodzie karty, zwykle w prawym górnym rogu numeru konta karty.

Dlaczego kody bezpieczeństwa są ważne

Oprócz ochrony przed kradzieżą, kody bezpieczeństwa kart pełnią również inną funkcję – bezpieczeństwo przed naruszeniem danych. Przy tak wielu włamaniach i włamaniach, które miały miejsce w ostatnich latach, jest to szczególnie delikatna sprawa.

Chociaż firmy mogą zapisać numer Twojej karty kredytowej, przepisy branżowe uniemożliwiają im przechowywanie Twojego kodu CVV, co oznacza, że ​​potencjalni hakerzy nie byliby w stanie przejąć tych danych. Dlatego nawet jeśli poprosisz firmę o zapisanie informacji o płatności, aby ułatwić przyszłe zakupy online, nadal będziesz musiał za każdym razem wprowadzić kod bezpieczeństwa przy kasie.

Witryny internetowe mogą przechowywać informacje o Twojej karcie, ale nie kod bezpieczeństwa.

Co zrobić, aby chronić swój kod bezpieczeństwa

Ochrona kodu bezpieczeństwa karty kredytowej jest podobna do ochrony wszelkich innych informacji finansowych lub osobistych. Bank lub inna instytucja finansowa prawie nigdy nie poprosi Cię o podanie kodu CVV przez e-mail lub telefon. Wrażliwe informacje finansowe najlepiej byłoby przesyłać wyłącznie bezpiecznymi kanałami. Oznacza to, że nie klikaj linków ani nie odpowiadaj na e-maile z prośbą o weryfikację numeru konta i kodu CVV (czyli oszustwa typu phishing).

Podobnie, chociaż sprzedawca może wymagać podania kodu bezpieczeństwa karty kredytowej podczas dokonywania zakupu, nie daj się zwieść fałszywym połączeniom lub próbującym uzyskać dostęp do osób podszywających się. Rób zakupy tylko w bezpiecznych witrynach, które mają „https: //” w adresie URL – to „s” oznacza bezpieczne, a Twoje informacje będą zaszyfrowane.

Najlepszym sposobem wykrycia oszustw związanych z kartami kredytowymi jest częste monitorowanie konta karty pod kątem nieznanych obciążeń. Najlepiej robić to przez cały miesiąc, aby szybko wykryć nieznane ładunki. Jako absolutne minimum należy co miesiąc przeglądać opłaty na wyciągu przed spłatą salda.

Konkluzja

Mimo że karty kredytowe mają wiele zabezpieczeń, takich jak kody bezpieczeństwa, ważne jest, aby zwracać uwagę na to, gdzie kupujesz przedmioty i okresowo sprawdzać wyciągi. Kody bezpieczeństwa są zabezpieczeniem dla konsumentów i warto wiedzieć, gdzie i gdzie się znajdują, jeśli trzeba je udostępnić.