Pożyczki studenckie nie są spłacane? Rząd federalny wygrał; t zabezpieczyć swoje zarobki przez 6 miesięcy w ramach ulgi na koronawirusa

Pożyczki studenckie nie są spłacane? Rząd federalny wygrał; t zabezpieczyć swoje zarobki przez 6 miesięcy w ramach ulgi na koronawirusa
Category: Możesz Otrzymać
16 października 2020

Jeśli federalne pożyczki studenckie są obecnie niespłacane, prawdopodobnie znasz działania rządu federalnego dotyczące ściągania należności, w tym zajęcia z wynagrodzenia i zwrotu podatku. Jednak zgodnie z niedawno podpisaną ustawą o pomocy związanej z koronawirusem, znaną również jako ustawa CARES, rząd federalny wstrzyma wszystkie działania przeciwko niespłacającym kredytów studenckich do 30 września.

Oprócz tymczasowej przerwy w zbieraniu pożyczek, Departament Edukacji zwróci 1,8 miliarda dolarów 830 000 pożyczkobiorcom ze środków zebranych od 13 marca, w dniu, w którym prezydent ogłosił stan wyjątkowy.

Oto zestawienie tego, co musisz wiedzieć o tym, co się dzieje z niespłaconymi pożyczkami studenckimi.

Wypłata wynagrodzenia zostaje wstrzymana

Jeśli masz federalne pożyczki studenckie, rząd może legalnie ubiegać się o twoje wynagrodzenie, jeśli twoje pożyczki są zaległe. Dzięki zajęciu do wynagrodzenia mogą odebrać 15% Twojej wypłaty.

Jednak od 13 marca Twoje wynagrodzenie nie powinno być zajęte. Jeśli Twoje zarobki zostały zajęte od tej daty, otrzymasz zwrot pieniędzy.

Zgodnie z komunikatem Departamentu Edukacji, „Departament musi polegać na pracodawcach w zakresie dokonywania zmian w wypłatach pożyczkobiorców, więc będzie monitorować, czy pracodawcy przestrzegają żądania zaprzestania zajęcia wynagrodzenia. Pożyczkobiorcy, których pensje będą nadal zajęte po marcu 13 powinni skontaktować się z działem zasobów ludzkich swoich pracodawców ”.

Twój zwrot podatku może nie zostać wstrzymany

Jeśli jeszcze nie podałeś podatków, a Twoje pożyczki są zaległe, masz szczęście. Zwykle zwrot podatku może zostać przechwycony jako sposób na spłatę niespłaconej pożyczki. Ale obecnie ten wniosek jest wstrzymany i zwrot podatku, który możesz otrzymać, nie będzie już od Ciebie odbierany.

Ta opcja jest dostępna tylko dla pożyczkobiorców zalegających z płatnością, składających zeznania podatkowe 13 marca i później. Jeśli Twój zwrot podatku został już wstrzymany przed tą datą, niestety nie zostanie on Ci zwrócony.

Twoje świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych nie mogą zostać wstrzymane

Innym sposobem, w jaki rząd może przyjść po spłaceniu niespłaconej pożyczki studenckiej, jest pobranie części twojego ubezpieczenia społecznego lub renty inwalidzkiej. Jednak od 13 marca żadne świadczenia z tytułu Ubezpieczeń Społecznych ani świadczenia z tytułu inwalidztwa nie zostaną wstrzymane. Jeśli płatność została pobrana przed tą datą, nie odzyskasz jej.

Wezwania do windykacji zostaną wstrzymane

Departament Edukacji ogłosił również, że wezwania do windykacji od agencji windykacyjnych, z którymi ma umowę, zostaną wstrzymane. Mimo że wezwania do windykacji zostaną wstrzymane, nadal możesz współpracować z agencją, jeśli masz uzgodnienia dotyczące płatności.

Jeśli chcesz popracować nad wyjściem z niewypłacalności, nadal możesz skonsolidować swoje pożyczki lub je zrehabilitować. Istnieje również opcja pełnej spłaty. Jeśli chcesz to zrobić, możesz skontaktować się z Default Resolution Group pod numerem 1-800-621-3115.

Odsetki nie będą naliczane

Jeśli Twoje pożyczki są zaległe, odsetki mogą się znacznie zwiększyć, zwiększając całkowite saldo. Od 13 marca do końca września od niespłaconych pożyczek studenckich nie będą naliczane odsetki.

Co dalej?

Chociaż wiele z tych środków obowiązuje przez około sześć miesięcy od 13 marca, nadal nie ma pewności co do przyszłości. Okresy te mogą zostać przedłużone. Możesz usłyszeć od osoby obsługującej pożyczkę, kiedy ponownie zacznie się potrącanie wynagrodzenia itp.

Pamiętaj, że te zasady dotyczą federalnych pożyczek studenckich, które są wspierane przez Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych. Niestety nic z tego nie dotyczy prywatnych kredytów studenckich.

Jeśli Twoje pożyczki są obecnie niespłacane, teraz może być dobry moment na przywrócenie ich dobrej kondycji poprzez konsolidację pożyczki lub naprawę.

Jeśli zdecydujesz się na konsolidację, możesz zapłacić zgodnie z planem spłaty opartym na dochodach, w którym płatności mogą wynosić 0 USD, jeśli twoje zarobki nie istnieją lub są bardzo niskie. W ten sposób możesz zachować dobrą kondycję i nie martwić się o płatności w tym momencie. Ale jeśli zdecydujesz się pozostać w spłacie, na razie będziesz mieć małą przerwę od tych innych środków, aby spłacić pożyczki.

  • Więcej informacji o finansach osobistych
  • 4 powody, dla których warto otworzyć konto oszczędnościowe o wysokiej rentowności przy niskich stopach procentowych
  • Otwarcie rachunku pieniężnego o wysokim dochodzie w Wealthfront i zarobienie więcej na moich oszczędnościach zajęło mniej niż 10 minut
  • Jak kupić dom bez pieniędzy
  • Kiedy oszczędzać pieniądze na wysokodochodowych oszczędnościach
  • Karty kredytowe Best Rewards
  • 7 powodów, dla których możesz potrzebować ubezpieczenia na życie, nawet jeśli myślisz, że tego nie potrzebujesz

Czy masz osobiste doświadczenia z koronawirusem, którymi chciałbyś się podzielić? Albo wskazówka, jak Twoje miasto lub społeczność radzi sobie z pandemią? Wyślij e-mail na adres [email protected] i opowiedz nam swoją historię.

Uzyskaj najnowszą analizę skutków biznesowych i ekonomicznych koronawirusa z Business Insider Intelligence na temat wpływu COVID-19 na branże.