Pożyczki na wypadek koronawirusa: czym są i czy powinienem je otrzymać?

17 lutego 2021

Jak znaleźć środki na pomoc podczas pandemii COVID-19. (iStock)

Podczas gdy stopa bezrobocia spada, ponad 13 procent Amerykanów nadal nie ma pracy. Pomocne są bodźce i zasiłki dla bezrobotnych, ale może nie wystarczyć na pokrycie zobowiązań finansowych.

Kontynuuj czytanie poniżej

Wielu Amerykanów może rozważać zaciągnięcie pożyczki na wypadek koronawirusa. Podobnie jak pożyczki w ramach programu ochrony wypłaty (PPP), które są przeznaczone dla firm, ta tania pożyczka osobista została stworzona z myślą o osobach, które doświadczyły utraty lub zmniejszenia dochodów z powodu COVID-19.

W przeciwieństwie do pożyczki osobistej, którą możesz zaciągnąć w dowolnym momencie, pożyczka na wypadek koronawirusa jest przeznaczona dla konsumentów dotkniętych pandemią. Jeśli zostałeś zwolniony lub zwolniony na urlopie, możesz się zakwalifikować.

Czy pożyczka na wypadek koronawirusa to jedyna opcja?

Pożyczki w trudnej sytuacji mogą być dobrym tymczasowym rozwiązaniem problemów finansowych podczas koronawirusa. Ale ten rodzaj finansowania nie jest jedyną opcją. Jeśli Twój kredyt jest dobry, możesz kwalifikować się do otrzymania pożyczki osobistej, która zapewni dłuższy okres spłaty. Narzędzie internetowe, takie jak Credible, może pomóc w porównaniu stawek pożyczek osobistych od wielu pożyczkodawców jednocześnie, a sprawdzenie nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową.

Lub, jeśli jesteś właścicielem domu, możesz rozważyć refinansowanie, które pozwoli Ci wypłacić część swojego kapitału, w zależności od salda kredytu i wartości nieruchomości. Ten rodzaj pożyczki jest generalnie bardziej znaczący niż to, co można otrzymać w przypadku pożyczki w trudnej sytuacji, co może zająć dłuższy czas.

I skontaktuj się z instytucjami odpowiedzialnymi za Twoje bieżące zobowiązania finansowe, aby dowiedzieć się, czy oferują one programy. Na przykład kilku kredytodawców hipotecznych, firmy świadczące usługi komunalne, firmy zajmujące się telefonami komórkowymi lub kartami kredytowymi oferują odroczenie płatności. Może to pozwolić na utrzymanie pewnych zobowiązań bez zaciągania nowego długu.

Pozytywnym wynikiem koronawirusa jest to, że kilka firm przyjmuje postawę „wszyscy jesteśmy w tym razem, co może pomóc, gdy ma to wpływ na twoje finanse. Działając proaktywnie, możesz upewnić się, że koronawirus jest tymczasową porażką – od której będziesz się wycofywać tak szybko, jak to możliwe.

Czego się spodziewać, jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj pożyczki

Podczas gdy właścicielom firm może zostać umorzona część pożyczki PPP, pożyczki na wypadek koronawirusa będą musiały zostać spłacone. Płatności mogą zostać odroczone na pewien czas. Okres kredytowania jest często krótki, na przykład od 12 do 36 miesięcy. Celem jest zapewnienie Ci spokoju, dopóki nie wyzdrowiejesz z trudności, co często ogranicza dostępną kwotę do poniżej 5000 USD.

Jeśli ubiegasz się o pożyczkę na wypadek koronawirusa, zwróć szczególną uwagę na warunki. Często mają przyjazne dla konsumenta funkcje, takie jak niskie lub zerowe stopy procentowe przez ograniczony czas i odroczone płatności. Będziesz chciał sprawdzić, kiedy te korzyści się kończą. Jeśli Twoja sytuacja nie zmieni się do końca Twoich warunków, będziesz musiał omówić swoje opcje z pożyczkodawcą.

Kto kwalifikuje się do tego rodzaju pożyczki?

Ten rodzaj pożyczki przeznaczony jest dla osób dotkniętych finansowo przez koronawirusa. Osoby, które zostały zwolnione lub zostały zwolnione z pracy lub które straciły pracę, mogą się kwalifikować.

Czy powinieneś rozważyć to w przypadku pożyczki osobistej?

Jeśli straciłeś pracę podczas koronawirusa, a płatność stymulacyjna nie wystarcza, aby Cię załatwić, możesz rozważyć wzięcie tej niskooprocentowanej pożyczki. Zanim jednak podpiszesz dokumenty, ustal, jak dług może wpłynąć na Twój budżet. O ile płatność zostanie odroczona, mogą zostać naliczone odsetki. Pamiętaj, aby zastanowić się, jak kwota będzie pasować do twoich bieżących wydatków, gdy spodziewany jest rozpoczęcie spłaty.

Ponadto, jeśli straciłeś pracę, upewnij się, że masz jasną ścieżkę do ponownego zatrudnienia, zanim podejmiesz dodatkowy koszt na przyszłość. Będziesz musiał mieć plan spłaty. Jeśli nie jesteś w stanie wywiązać się ze swojego zobowiązania, możesz ponieść opłaty za opóźnienia, a także obniżyć swoją zdolność kredytową.

Zweryfikuj także pożyczkodawcę. Niektórzy drapieżni pożyczkodawcy nazywają swoje produkty „trudnymi pożyczkami, ale wykorzystują podatnych konsumentów. Upewnij się, że sprawdziłeś pożyczkodawcę, aby zobaczyć, czy nie ma skarg do Better Business Bureau i Consumer Financial Protection Bureau.

Skąd bierzesz ten rodzaj pożyczki?

Pożyczki te są dostępne w spółdzielczych kasach pożyczkowych i bankach. Stowarzyszenie Credit Union National Association (CUNA) podaje, że około 80 procent spółdzielczych kas pożyczkowych oferuje nowe produkty pożyczkowe w odpowiedzi na kryzys.

Wiele banków oferuje również pożyczki w trudnej sytuacji na koronawirusa, ze zwolnieniem z opłat, mniejszymi kwotami i korzystniejszymi warunkami niż tradycyjna pożyczka osobista. Możesz uzyskać listę pożyczkodawców z American Bankers Association.

Jak ubiegać się o pożyczkę w trudnej sytuacji?

Doskonałym miejscem na rozpoczęcie jest współpraca z bankiem lub spółdzielczą kasą kredytową, z którą masz już relację, chociaż nie zawsze jest to wymagane. Aby złożyć wniosek, pożyczkodawcy zazwyczaj wymagają sprawdzenia zdolności kredytowej, a także dokumentacji potwierdzającej Twoje trudności finansowe i oczekiwaną zdolność do spłaty. Jeśli uzyskasz zgodę, otrzymasz środki w ciągu kilku dni.