Pożyczanie ze złą historią kredytową

Category: Swój Raport
17 lutego 2021

Przy złej historii kredytowej pożyczenie pieniędzy może być trudne, ale nie niemożliwe, niezależnie od tego, czy jest to karta kredytowa, pożyczka czy kredyt hipoteczny.

Wszystkie banki i kredytodawcy chcą wiedzieć, jakie ryzyko wiąże się z pożyczeniem pieniędzy, dlatego sprawdzają raport kredytowy, który zawiera wszystkie transakcje dotyczące usług finansowych, w tym płatności rachunków za media.

Złe kredytyZły kredyt? W przeszłości odmówiono Ci kredytu? Nadal możesz znaleźć pożyczkę bez uciekania się do pożyczkodawców

Jeśli spróbujesz ubiegać się o nową kartę kredytową lub pożyczkę ze złą historią kredytową, możesz zostać odrzucony, a to również pojawi się w Twoim raporcie kredytowym, co jeszcze bardziej utrudni ponowne zaciągnięcie pożyczki.

Czy można pożyczyć zły kredyt?

Tak, ale to będzie trudne. W dużej mierze zależy to od tego, jak zły jest Twój wynik kredytowy i jakiego rodzaju pożyczkę chcesz zaciągnąć.

Istnieje jednak kilka opcji, a wiele firm obsługujących karty kredytowe i pożyczkowe próbuje zaspokoić potrzeby rosnącej bazy klientów, którzy mają zły kredyt lub po prostu mają jeden lub dwa negatywne oceny w raporcie.

Porównanie rynku złych opcji kredytowych jest kluczem do znalezienia odpowiedniej opcji dla Ciebie. W serwisie Uswitch znajdziesz opcję wyszukiwania kart kredytowych i pożyczek według tych, które są najbardziej odpowiednie dla osób ze „złym kredytem.

Przeczytaj „Jak poprawić swoją zdolność kredytową dalej, aby zwiększyć swoje możliwości i szanse na uzyskanie odpowiedniego rodzaju karty kredytowej lub pożyczki.

Pożyczanie ze złym kredytem

Jest kilka rzeczy, na które trzeba uważać, pożyczając pieniądze w krótkim terminie pomimo złej historii kredytowej.

Przede wszystkim prawdopodobieństwo odrzucenia karty kredytowej lub pożyczki jest większe, jeśli masz mniej niż doskonałą historię finansową. Oznacza to, że w tym samym czasie nie należy ubiegać się o zbyt duży kredyt.

Odrzucenia pojawiają się w raporcie kredytowym i służą jako ostrzeżenie dla potencjalnych pożyczkodawców, że możesz stanowić ryzyko. Może to oznaczać, że w końcu zostaniesz ponownie odrzucony i znowu, pozostawiając cię w spirali, w której pożyczanie może wydawać się niemożliwe.

Oczywiście kuszące mogłoby być wzięcie chwilówki, czyli krótkoterminowej opcji pożyczki skierowanej do osób o słabej zdolności kredytowej. Jest to jednak bardzo ryzykowne, ponieważ odsetki i opłaty karne szybko się sumują, jeśli nie jesteś ostrożny.

Zawsze taniej jest pożyczyć pieniądze na karcie kredytowej lub pożyczce, ale jak w przypadku każdego rodzaju kredytu, musisz być ostrożny i świadomy wszystkich zagrożeń.

W przypadku opcji złego kredytu często istnieje znacznie niższy limit pożyczki, a stopa procentowa będzie wyższa niż ta, którą można uzyskać za pomocą standardowej karty kredytowej lub pożyczki.

Pożyczanie za pomocą złej karty kredytowej

Karta kredytowa ze złym kredytem to rodzaj karty kredytowej, praktycznie jak każdy inny, skierowany specjalnie do osób, które w przeszłości miały problemy z zaciąganiem pożyczek w wyniku swojej historii finansowej.

Jak wspomniano powyżej, te karty kredytowe mają zwykle niższy limit wydatków i wyższą stopę procentową niż to, co jest standardem na pozostałym rynku.

Pomaga to pożyczkodawcy zminimalizować ryzyko i zniechęcić klienta do nadmiernych wydatków na karcie kredytowej. Karty kredytowe ze złym kredytem są również użytecznym sposobem budowania zdolności kredytowej.

Czasami nazywa się je nawet „kartami kredytowymi do budowania kredytów, ponieważ niski limit wydatków daje szansę na spłatę długów w całości i na czas każdego miesiąca. To pojawi się następnie w raporcie kredytowym i pomoże zwiększyć Twój wynik.

Niektóre firmy obsługujące złe karty kredytowe oferują „miękką kontrolę kredytową przed złożeniem wniosku i szacują prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony. Może to być przydatne, jeśli obawiasz się odrzucenia.

Najlepiej jednak sprawdzić swój raport kredytowy i rozwiązać wszelkie problemy, które możesz mieć, takie jak zaległe płatności, a nawet coś tak prostego, jak brak wpisu na listę wyborców pod twoim adresem.

Pożyczanie ze złą pożyczką

Pożyczki ze złym kredytem są podobne do kart kredytowych ze złymi kredytami, o ile są one podobne do standardowych pożyczek, ale są przeznaczone dla osób o złej historii kredytowej.

W rezultacie mają wyższą stopę procentową, aby zmniejszyć ryzyko pożyczkodawcy. Jednak niektóre złe kredyty nadal pozwalają na pożyczenie dużej ilości gotówki.

Dostawcy złych kredytów zaoferują więcej pieniędzy, jeśli możesz zaoferować coś jako zabezpieczenie, aby zmniejszyć ich ryzyko. Może to stanowić ogromne ryzyko dla Ciebie i Twojej rodziny, jeśli nie jesteś w stanie spłacić swoich długów.

Wiele zabezpieczonych pożyczek ze złym kredytem będzie wymagało zabezpieczenia Twojego samochodu lub domu. Jeśli nie zapłacisz, mogą zająć Twoją nieruchomość i nadal poprosić Cię o spłatę pozostałego zadłużenia.

Jak poprawić zdolność kredytową

Istnieje wiele rzeczy, które mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, takie jak brakująca płatność, brak rejestracji na liście wyborców lub nawet brak pożyczki w przeszłości.

Sprawdzanie raportu kredytowego to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, jaki aspekt historii finansowej można poprawić.

Istnieje kilka agencji sporządzających raporty kredytowe, które oferują „bezpłatne raporty kredytowe. Chociaż niektóre są bezpłatne, czasami mogą być dość ograniczone w tym, co ujawniają. Są inne, które kosztują około 10-15 miesięcznie, ale zazwyczaj oferują 30-dniową bezpłatną wersję próbną.

Co sprawdzić w raporcie kredytowym:

 • Wszelkie nieodebrane lub opóźnione płatności
 • Jeśli jesteś na liście wyborców pod twoim adresemJakie rachunki płaciłeśWszelkie CCJ (wyroki sądu okręgowego)Twoja ocena kredytowa (obliczenie wszystkich tych czynników – im wyższy, tym większe masz szanse na zaciągnięcie nowego kredytu)Jeśli nie masz historii kredytowej, może to również mieć negatywny wpływ. Na przykład studenci lub osoby, które niedawno rozpoczęły pracę, mogły nie opłacić żadnych rachunków i nigdy wcześniej nie zaciągnąć kredytu.

  Chociaż może to sprawić, że pomyślisz, że jesteś w dobrej sytuacji finansowej, w rzeczywistości prawdopodobnie da ci to bardzo niską zdolność kredytową. Pożyczkodawcy lubią widzieć, że masz doświadczenie w spłacaniu długów (nawet jeśli oznacza to przede wszystkim posiadanie długów), a nie ich brak.

  Złe kredytyZły kredyt? W przeszłości odmówiono Ci kredytu? Nadal możesz znaleźć pożyczkę bez uciekania się do pożyczkodawców

  Szukaj pomocy, jeśli masz problemy

  Jeśli masz problemy z długami, zaciągnięcie dodatkowego kredytu raczej nie pomoże.

  Możesz uzyskać bezpłatne i niezależne porady finansowe od organizacji charytatywnych, takich jak Step Change i Citizens Advice.

  Możesz zostać poproszony o zaciągnięcie pożyczki konsolidacyjnej zadłużenia, ale będą starali się udzielić Ci porady najlepiej dopasowanej do Ciebie i Twoich okoliczności.