Najlepsze banki internetowe

Category: Stopa Procentowa
17 lutego 2021

Zarabiaj więcej i minimalizuj opłaty dzięki tym czołowym instytucjom bankowości internetowej

Banki internetowe mogą pomóc Ci uzyskać wysokie oprocentowanie lub APY (Annual Percentage Yield) i utrzymać niskie opłaty. Zwykle zapewniają również przyjazne dla użytkownika aplikacje i narzędzia, które ułatwiają zarządzanie finansami. Ale to nie znaczy, że jeśli nie chcesz, musisz porzucić tradycyjne banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe. Zawsze możesz mieć to, co najlepsze z obu światów: Wykorzystaj mocne strony banków internetowych, jednocześnie mając otwarte konto w lokalnej instytucji.

Niezależnie od tego, czy szukasz jednego banku internetowego, który zaspokoi Twoje potrzeby, czy po prostu chcesz otworzyć konto oszczędnościowe o wysokiej wydajności, masz wiele opcji. Ale nie pozwól, aby zakres możliwości Cię przytłoczył. Zidentyfikowaliśmy jedne z najlepszych banków internetowych cieszących się reputacją utrzymywania kosztów na niskim poziomie, a jednocześnie zapewniających depozyty do limitów federalnych.

Najlepsze banki internetowe w 2020 roku
 • Ally Bank : Ogólnie najlepszy
 • Discover Bank : Drugie miejsce Charles Schwab : najlepszy dla osób często podróżujących Alliant Credit Union : najlepsze dla studentów First Foundation Bank : najlepszy za wysoką stopę procentową od oszczędności Bank nbkc : najlepszy do sprawdzania odsetek Capital One : najlepszy dla aplikacji mobilnej Prosty : najlepszy do zarządzania budżetemWspółpracowaliśmy z następującymi bankami, aby przedstawić oferty kont oszczędnościowych w poniższej tabeli. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje na temat wyboru najlepszych banków internetowych przez naszych redaktorów oraz powodów, dla których je wybraliśmy. Wszystkie wymienione banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe są ubezpieczone przez Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) lub National Credit Union Administration (NCUA).

  Ally Bank: Ogólnie najlepszy

  Wybierając bank internetowy, masz do wyboru wiele doskonałych opcji. Ally Bank wyróżnia się szeroką gamą ofert, konkurencyjnymi stawkami i wysokimi wynikami w ankietach bankowych, takich jak badanie satysfakcji z bankowości bezpośredniej JD Power 2019. Wcześniejsze 

  Jeśli chcesz zarobić na odsetkach, możesz łatwo otworzyć rachunek odsetkowy, rachunek oszczędnościowy o wysokim dochodzie, rachunek rynku pieniężnego lub płyty CD w Ally – i nie jest wymagane żadne minimum. Stawki mogą nie być najwyższe w Internecie, ale są stale konkurencyjne.

  Konta Ally Bank nie pobierają opłat miesięcznych, a transakcje w bankomatach Allpoint w USA są również bezpłatne. Możesz otworzyć internetowe konta oszczędnościowe, oprocentowane rachunki czekowe, płyty CD, rachunki rynku pieniężnego, IRA lub skorzystać z dowolnej kombinacji tych usług, aby zrobić zakupy w jednym miejscu.

  Aby zmaksymalizować przychody z odsetek, najlepiej jest trzymać pieniądze na internetowym koncie oszczędnościowym i przelać je na konto bieżące, gdy będziesz gotowy do wydania. Upewnij się tylko, że nie przekroczysz maksymalnej kwoty przelewów, na jaką zezwala Twoje konto bankowe każdego miesiąca (zwykle sześć).

  Płyty CD Ally Bank są znane z tego, że są elastyczne i mają konkurencyjne ceny. Na przykład płyta CD Raise Your Rate daje Ci szansę na podniesienie stawki raz w trakcie Twojej kadencji, jeśli stawki Ally wzrosną, więc nie przegapisz większych zarobków, gdy Twoje pieniądze są zajęte. Ally oferuje również sposoby inwestowania i potencjalnego zwiększania swoich pieniędzy za pośrednictwem funduszy ETF, funduszy inwestycyjnych, obligacji i opcji.

  Konkurencyjne płynne płyty CD

  Obsługa klienta 24/7

  Brak minimalnych wymagań dotyczących depozytu

  Wyższe zarobki dostępne w innych bankach internetowych

  Brak osobistych opcji bankowych

  Discover Bank: Drugie miejsce

  Discover Bank to kolejna opcja kompleksowych zakupów w banku internetowym. Podobnie jak Ally, Discover oferuje usługi czekowe, oszczędnościowe, rynek pieniężny, konta CD i nie tylko, bez miesięcznych opłat za zarządzanie. Na początek konto Discover Cashback Debit zapewnia rzadkie nagrody cashback na koncie czekowym. Możesz zarobić 1% zwrotu gotówki z maksymalnie 3000 USD kwalifikujących się miesięcznych zakupów kartą debetową.

  Discover ma jednak minimalne wymagania dotyczące salda, takie jak minimum 2500 USD, aby otworzyć płytę CD. Discover Money Market oferuje wyższe oprocentowanie niż rynek pieniężny Ally Bank (stan na 29 maja 2020 r.), Ale do otwarcia tego konta wymagany jest również minimalny depozyt w wysokości co najmniej 2500 USD.

  Trudno pomylić się z Ally lub Discover (a na tej stronie są też inne dobre opcje). Ale jeśli masz aktywa – lub potrzebujesz nagród w postaci zwrotu gotówki – Discover może być warte obejrzenia.

  Trudna do znalezienia nagroda w postaci zwrotu gotówki na koncie bieżącym

  Dostępna pełna gama produktów bankowych

  Obsługa klienta 24/7

  Minimum 2500 $ na płytach CD i rynku pieniężnym

  Sprawdzanie nagrody pieniężnej ograniczonej do 30 USD miesięcznie

  Charles Schwab Bank: najlepszy dla osób często podróżujących

  Charles Schwab Bank zdobył wysokie oceny w badaniu satysfakcji z bankowości bezpośredniej JD Power 2019 i może być szczególnie atrakcyjny dla turystów z całego świata. Rachunek czekowy Schwab Bank jest oprocentowany, oferuje nieograniczone rabaty w bankomatach w Stanach Zjednoczonych i za granicą oraz nie ma żadnych opłat za transakcje zagraniczne przy korzystaniu z innych walut. Wcześniejsze 

  W przeciwnym razie oferty online Schwab Bank są dość standardowe. Rachunek bieżący nie ma miesięcznej opłaty ani minimalnego salda. To samo dotyczy konta oszczędnościowego, chociaż oprocentowanie nie jest imponujące dla banku internetowego. Jednak główną atrakcją dla Schwab Bank nie są prawdopodobnie odsetki, które zarabiasz – to korzyści, jakie uzyskujesz podróżując poza USA z kartą debetową Schwab. Więc jeśli jesteś podróżnikiem, rozsądnie jest rozważyć Charles Schwab Bank.

  Rzadka oferta nieograniczonych rabatów w bankomatach

  Brak opłat za transakcje zagraniczne

  Brak opłat miesięcznych

  Aby móc korzystać z rachunku bieżącego, należy otworzyć rachunek maklerski

  Stopa procentowa jest imponująca

  Alliant Credit Union: najlepsze dla studentów

  Alliant Credit Union ma kilka kont przeznaczonych dla osób poniżej 18 roku życia, a dorośli mogą nadal korzystać z oferty Alliant w późniejszym życiu. W przypadku osób niepełnoletnich rodzic, dziadek lub opiekun musi być współwłaścicielem konta, a osoba dorosła może monitorować aktywność na koncie. Wcześniejsze 

  • Konto Oszczędnościowe dla Dzieci zapewnia atrakcyjne oprocentowanie środków na koncie oszczędnościowym. Do otwarcia wymagany jest minimalny depozyt w wysokości 5 USD, ale Alliant zapłaci go za Ciebie. Ponadto nie ma żadnych opłat miesięcznych.
  • Jeśli chcesz zapewnić większą niezależność, konto czekowe dla nastolatków jest dostępne dla osób w wieku od 13 do 17 lat, bez opłat miesięcznych lub minimalnego salda. Wcześniejsze Wszystkie rachunki bieżące Alliant są oprocentowane, dzięki czemu możesz zaoszczędzić jeszcze więcej.

   Gdy dzieci osiągną wiek 18 lat, mogą przejść na standardowe konto czekowe w Alliant, które również ogranicza opłaty do minimum.

   Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe wymagają od klientów spełnienia określonych kryteriów, ale spełnienie wymagań Alliant jest łatwe. Każdy może się kwalifikować, dołączając do Foster Care to Success, która zapewnia środki dla przybranych dzieci w całych Stanach Zjednoczonych. Opłata członkowska wynosi 5 USD, ale Alliant pokrywa ten koszt. Jeśli więc chcesz, aby Twoje dziecko zaczęło korzystać z konta oszczędnościowego lub chcesz dowiedzieć się trochę więcej o swoich finansach osobistych, Alliant może być właśnie dla Ciebie.

   Konta zaprojektowane specjalnie dla dzieci

   Doskonałe stawki, szczególnie na małych saldach

   Zniżki na opłaty bankomatowe do 20 USD miesięcznie za sprawdzanie nastolatków

   Aby się zakwalifikować, musisz dołączyć do oddzielnej organizacji

   Jeszcze wyższe stawki dostępne gdzie indziej

   First Foundation Bank: najlepszy za wysoką stopę na oszczędności

   Jeśli cenisz sobie wysokie oprocentowanie na kontach oszczędnościowych, bank First Foundation wpłaca 1,20% RRSO na koncie Oszczędności Online. Jest to jedna z najwyższych obecnie dostępnych stawek, którą można uzyskać, wpłacając początkowy depozyt w wysokości 1000 USD. Wcześniejsze 

   Aby uzyskać tak wysoką stopę procentową, inne banki wymagają znacznie większych depozytów lub spełnienia innych uciążliwych wymagań. First Foundation umożliwia nawet wypłatę środków bez utraty dostępu do kursu lub miesięcznych opłat za utrzymanie. Wcześniejsze 

   Karta bankomatowa dostępna na życzenie

   Brak opłat miesięcznych lub bieżących minimalnych wymagań dotyczących salda

   Oddziały ograniczone do Kalifornii, Nevady i Hawajów

   Minimum 1000 USD może być przeszkodą dla niektórych oszczędzających

   Bank nbkc: najlepszy do sprawdzania odsetek

   Banki internetowe często płacą wysokie oprocentowanie, dotyczy to zarówno rachunków rozliczeniowych, jak i oszczędnościowych. Bank nbkc płaci 0,65% RRSO na Twoim rachunku bieżącym bez miesięcznych opłat i minimum 5 USD za otwarcie rachunku. To nie jest konto do sprawdzania nagród, które wymaga użycia karty debetowej wiele razy w miesiącu – po prostu kwalifikujesz się do korzystania z tej stawki niezależnie od Twojej aktywności.

   nbkc ma również stosunkowo niskie opłaty. Nie ma debetu w rachunku bieżącym ani opłat za niewystarczające środki, a rabaty w bankomatach mogą wynosić nawet 12 USD miesięcznie. Chociaż technicznie rzecz biorąc, nbkc ma kilka oddziałów w rejonie Kansas City (zarówno w Kansas, jak i Missouri), nazywa się bankiem internetowym, a jego oferta jest zgodna z innymi bankami internetowymi. Konto czekowe ma kluczowe funkcje, takie jak bezpłatne płacenie rachunków online, wpłata czekiem mobilnym, bezpłatna książeczka czeków, karta debetowa Mastercard oraz bezpłatny dostęp do ponad 32 000 bankomatów MoneyPass w Stanach Zjednoczonych i Portoryko. Wcześniejsze 

   Łatwy do spełnienia minimalny depozyt początkowy w wysokości 5 USD

   Brak opłaty za niewystarczające środki

   Czeki kasjerskie bez opłat

   Ślad oddziału ograniczony do obszaru Kansas City

   Capital One: Najlepsza aplikacja mobilna

   Aplikacja mobilna banku internetowego jest szczególnie ważna, biorąc pod uwagę, że często musisz samodzielnie obsługiwać zgłoszenia serwisowe i transakcje. Capital One uzyskał najwyższy wynik spośród wszystkich banków obsługujących wyłącznie online w badaniu satysfakcji z bankowości bezpośredniej JD Power 2019 w USA, więc wybredni klienci mogą docenić współpracę z Capital One. Dzięki aplikacji możesz obsługiwać podstawowe zadania, takie jak wpłata czekiem mobilnym i płatności. Możesz także tymczasowo zablokować kartę debetową, wyświetlić bezpłatne wyniki kredytowe i nie tylko.

   Produkty bankowości internetowej Capital One obejmują wysokodochodowe konta oszczędnościowe, rachunki czekowe i nie tylko. Internetowe rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe nie mają miesięcznych opłat ani minimalnego depozytu wymaganego do otwarcia konta. Rodzice mogą również otwierać konta dla nieletnich, umożliwiając im obsługę pieniędzy i poznanie ich, podczas gdy osoba dorosła nadzoruje konto.

   Capital One oferuje również konto oszczędnościowe o wysokim dochodzie z konkurencyjnym kursem i bez minimalnego salda.

   Chociaż Capital One ma oddziały, JD Power klasyfikuje go jako bezpośredni – znany również jako bezoddziałowy – bank. Capital One jest jednym z największych banków w USA, ale ma oddziały tylko w kilku stanach, co oznacza, że ​​Capital One prowadzi ogromną działalność online. Wcześniejsze 

   Dostępne bezpłatne sprawdzanie online

   Brak opłat miesięcznych

   Brak wymagań dotyczących minimalnego salda

   Wyższe stawki dostępne w innych bankach internetowych

   Ograniczona osobista obsługa klientów w całym kraju

   Prosty: najlepszy do zarządzania budżetem

   Jeśli potrzebujesz pomocy w zarządzaniu swoimi finansami, Simple może Ci pomóc. Ta internetowa instytucja automatycznie śledzi Twoje wydatki i pomaga Ci zrozumieć, dokąd trafiają Twoje pieniądze. Nie ma potrzeby rejestrowania się w aplikacjach innych firm, łączenia kont ani radzenia sobie z zerwanymi połączeniami – solidne narzędzia do budżetowania są już na Twoim koncie. Należy jednak pamiętać, że Simple w rzeczywistości nie jest bankiem, ale konta są ubezpieczone przez FDIC dzięki partnerstwu z BBVA. Wcześniejsze 

   Dzięki Simple możesz określić miesięczne rachunki cykliczne, a także cele, na które chcesz oszczędzać. Po uwzględnieniu tych potrzeb Simple przewiduje, ile możesz wydać bez narażania tych celów. Mówiąc o celach, możesz odkładać gotówkę na dedykowanym koncie (oddzielnym od konta codziennych wydatków) i zarabiać konkurencyjne odsetki od swoich pieniędzy, gdy fundusze będą rosły.

   W Simple nie ma minimalnych wymagań dotyczących depozytu ani miesięcznych opłat, a inne opłaty są stosunkowo minimalne. Jeśli więc szukasz niewielkiej pomocy w zarządzaniu swoimi pieniędzmi, prosty może być najlepszy wybór.

   Narzędzia do budżetowania dołączone do Twojego codziennego konta

   Pomóż oszczędzać na określone cele

   Konkurencyjna stopa oszczędności

   Przyzwyczajenie się do terminologii może zająć trochę czasu

   Konta oszczędnościowe i konta CD wymagają konta Simple

   Co to jest bank internetowy?

   Banki internetowe to banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe, które działają bez oddziałów stacjonarnych. W rezultacie mogą mieć niższe koszty ogólne i mogą być w stanie wstać i uruchomić bez czekania na budowanie i wyposażanie gałęzi.

   Banki internetowe cieszą się reputacją oferujących wysokie oprocentowanie depozytów i utrzymujących niskie opłaty. To sprawia, że ​​są idealne do gromadzenia oszczędności bez martwienia się o niklowanie i ściemnianie.

   Czy pieniądze są bezpieczne w banku internetowym?

   Banki internetowe mogą być równie bezpieczne, jak tradycyjne banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe. Gdy instytucja jest ubezpieczona na szczeblu federalnym, Twoje pieniądze są chronione przed upadłością banku do kwoty 250 000 USD na konto, na instytucję. W przypadku banków ubezpieczenie to pochodzi z FDIC. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe objęte ubezpieczeniem federalnym otrzymują równoważne ubezpieczenie za pośrednictwem NCUA.

   Z każdym kontem finansowym, czy to w banku internetowym, czy nie, istnieje ryzyko oszustwa. Monitorowanie kont ma kluczowe znaczenie, a jest to szczególnie łatwe w przypadku konfigurowania alertów o aktywności na koncie. Możesz być chroniony przed oszustwami i błędami, ale musisz działać szybko, aby korzystać z najwyższego poziomu ochrony.

   Dbaj o aktualność swoich urządzeń i zwracaj uwagę na wszelką otrzymywaną komunikację – pocztą, e-mailem, SMS-em lub w inny sposób. Jeśli masz pytania, zadzwoń do banku pod numer, o którym wiesz, że jest uzasadniony, i omów swoje wątpliwości z obsługą klienta. Nie klikaj linków ani nie podawaj poufnych informacji tylko dlatego, że ktoś skontaktował się z nim i powiedział, że pracuje w Twoim banku. Zawsze poświęć trochę czasu na samodzielną weryfikację informacji.

   Jak uzyskać dostęp do pieniędzy na koncie online?

   Może istnieć kilka sposobów na wydanie pieniędzy, ale szczegóły różnią się w zależności od banku. Na przykład możesz otrzymać kartę bankomatową, której możesz użyć do wypłaty gotówki lub robienia zakupów. Niektóre banki oferują również rachunki czekowe, które umożliwiają wypisywanie czeków, wydawanie rachunków za pomocą karty debetowej lub opłacanie rachunków za pośrednictwem płatności online.

   W większości banków internetowych ustanawiasz łącze elektroniczne do konta zewnętrznego i możesz na żądanie przesyłać środki do iz banku internetowego. To konto zewnętrzne może być Twoim kontem czekowym w tradycyjnym banku lub spółdzielczej spółce kredytowej.

   Czy więc potrzebuję „tradycyjnego banku?

   Banki internetowe mogą oferować wszystkie potrzebne usługi, ale warto mieć otwarte konto w lokalnej instytucji. Lokalne banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe mogą zapewnić dodatkowe korzyści, takie jak czeki natychmiastowe, usługi notarialne, osobiste porady i inne. Ponadto te instytucje mogą przyczynić się do rozwoju społeczności, w której żyjesz. Jeśli przejdziesz w 100% do trybu online, możesz czasami czekać kilka dni na czekanie na przesyłanie czeków pocztą i możesz czuć się bezsilny, jeśli strona internetowa banku kiedykolwiek przestanie działać.