Znany reżyser zdradza, jakim sposobem na planie zachowują się Robert De Niro i Al Pacino

🕓 11.07.2019
📂 Lifestyle
👁 232
🗨
Co robią Robert De Niro i Al Pacino w planie?

Wkrótce dzięki ekrany kin wejdzie film "The Comedian". Za reżyserię odpowiada nagrodzony Oscarem reżyser Taylor Hackford, który na swoim koncie ma takie produkcje jakim sposobem "Adwokat diabła" z Alem Pacino. W jego najlepszym filmie występuje plejada najkorzystniejszych aktorów Hollywood w tym Robert De Niro. Reżyser zgodził się opowiedzieć amerykańskiemu Business Insiderowi, jak operuje się ze słynnymi legendami kina.

"The Comedian" jest "oczkiem w głowie" De Niro

Robert De Niro całymi latami starał się o to, aby film powstał. Na pewnym etapie reżyserią miał zająć się nawet sam Martin Scorsese. Los chciał jednak inaczej. W tym danym czasie Taylor Hackford obecnie dowiedział się, że produkcja, której miał się podjąć nie dojdzie do skutku.

Kilka dni następnie otrzymał telefon z propozycją wyreżyserowania filmu "The Comedian". Jak przyznaje, nie od razu był przekonany do tegoż pomysłu. Wiedział, jak istotnym projektem dla De Niro jest ten film. Całkowicie zgodził się go urzeczywistniać. Na planie okazało się, że praca ze słynnym aktorem jest jak "cudowny sen".

De Niro bardzo szanuje reżyserów. Niesłychanie zachęcał mnie do podjęcia się tego zadania. Gwoli reżysera to dar, kiedy aktor chce zostać pokierowany.

Poziom aktorstwa Ala Pacino jest na najważniejszym poziomie

Hackford zauważa, że zarówno De Niro, jak jak i również Pacino są profesjonalistami. Istnieją zawsze doskonale przygotowani do roli. Jest też i miejsce na spontaniczność. Reżyser wspomina, że pod koniec zdjęć do filmu "Adwokat diabła", w którym postać Pacino ujawnia, że jest diabłem, Hackford poprosił aktora i jego partnera wraz z planu Keanu Reevesa, by zgodzili się wprowadzić określone ulepszenia do ujęcia.

Powiedziałem im, aby zapomnieli co jest w scenariuszu i po prostu wczuli się w tę scenę. Al Pacino dał wówczas taki popis aktorstwa, którego nigdy w życiu nie zaakceptować doświadczyłem, współpracując z odmiennymi aktorami. To było coś niesamowitego.

- Gwałtownie zaczął śpiewać piosenkę "I met her in Monterey, in old Mexico" Franka szwajcarskiego Sinatry. Nie słyszałem tegoż od jakiś 30 latek. Zapytałem go, dlaczego zaczął śpiewać akurat tę piosenkę, an on odparł "nie wiem, zwyczajnie to poczułem i zaśpiewałem". Hackford umieścił utwór w scenie, ale w wykonaniu Sinatry.

Pomyślałem, że diabeł mógłby brzmieć jak Sinatra, gdyby tylko chciał.

Na tak dalece idącą improwizację mogą pozwolić sobie najlepsi - czyli Robert De Niro

Reżyser podkreśla, że De Niro wywarł na nim nie zaakceptować mniejsze wrażenie. W filmie "The Comedian" aktor zaskakująco szybko odnajdywał się przy powierzonych mu zadaniach. Na planie pracował spośród wieloma komikami, którzy nie trzymali się scenariusza.

- Zrobiliśmy ten kino w 27 dni, nie zaakceptować trzeba było robić zbytnio wielu ujęć. Chciałem spontaniczności. Bob (De Niro) sprostał zadaniu. W tej wytwórczości są momenty, z wskazane jest jestem dumny, jak np. scena w klubie "The Friars Club", w której z Cloris Leachman docina De Niro. On nie był na to przygotowany, ale natychmiast zareagował. Jest także scena z Jessicą Krison, wszystko, co się tam wydarzyło, nie było ukartowane w scenariuszu. To była kompletna improwizacja.

Sekret współpracy z legendami kina

Hackford powiedział, że nigdy nie miał obaw przed podejściem do aktora, by zwrócić mu uwagi, jeśli było to konieczne. Ale najczęściej pozwala aktorom na ogromną dozę niezależności, zwłaszcza gdy pracuje się z naprawdę utalentowanymi gwiazdami, jak De Niro czy Al Pacino.

Obaj aktorzy mają różne style, ale będą niesamowicie profesjonalni i świetnie się z nimi kooperuje. Wiedziałem, że nie należy nadepnąć im na znak, ale gdy tylko znajdzie się wspólny język, nie powinno się ingerować zbyt często.

- Przerywasz im tylko, gdy jest to potrzebne. Kluczem do triumfu jest danie im umiarkowanie jak największej swobody jak i również przestrzeni do kreatywności - mówi reżyser.

Autor: TheFiringLine.com
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Google zainwestuje 550 mln dolarów w koncern JD  Tech
Internetowi giganci wytaczają działa przeciw politycznym manipulacjom Twierdził, że kobiety nie nadają się do roboty w IT. Szef Yahoo przerwał urlop i osobiście zajął się sprawą Kobiety…...
Gazprom wykorzystywał pozycję monopolisty  Surowce
Wielka uruchomienie Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie nacisku na Gazprom "Sueddeutsche Zeitung"…...
Ewa Latkowska prezesem spółek telewizyjnych ZPR Media
Grupa medialna ZPR Środowiska stawia mocniej na rozwój swojego biznesu telewizyjnego. Holding posiadający siedem kanałów postanowił skupić kierownictwo nad tym segmentem w jednych rękach. Jak dowiedział się Business Insider Polska, nowym prezesem…...
Eksperci o podatku od marketów
- Ustawodawca chce zniechęcić polskich konsumentów do odwiedzenia robienia zakupów w dni wolne od pracy i w dużych sklepach. To jest dla nich niepomyślne - mówi o podatku od marketów Jeremi Mordasewicz…...
«Economist»: korzystanie ze smartfona zmniejsza wydajność pracy  Lifestyle
Ekonomiści i szefowie firm coraz częściej zadają pytania o to, jak powstrzymać spadek produktywności pracowników biurowych, który to w ostatnich latach postępuje dzięki upowszechnieniu smartfonów a mianowicie donosi tygodnik "Economist". "Economist"…...
Draghi: EBC gotów na nietypowe kroki, by walczyć wraz z niską inflacją  Informacje
Europejski Bank Kierowniczy (EBC) gotów jest podjąć niestandardowe kroki, by wojować ze zbyt niską inflacją w strefie euro, która to we wrześniu spadła do poziomu 0, 3 proc. - powiedział…...
Dlaczego woda w morzu wydaje się ciemna, a gdzie indziej jasna
Pewnie niejednokrotnie zastawiałeś się, jadąc na wakacje gdzieś w egzotyczne miejsce, dlaczego woda w morzu czy oceanie jest faktycznie krystalicznie czysta i przedstawia się w pięknym turkusowym kolorze…...
Dane podatkowe największych firm pozostaną publikowane
Projekt budżetu na 2019 rok kalendarzowy do komisji sejmowych Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz oferty. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...
Nie znaleziono