Koronawirus 2020: Gdzie teraz zainwestować 500 USD

Category: Ciągu Ostatnich
17 lutego 2021

Te trzy akcje są liderami w walce z COVID-19 i mają fascynujące perspektywy wzrostu poza ich programami koronawirusowymi.

Czy jest już za późno, aby zarabiać na inwestowaniu w akcje firm walczących z nowym koronawirusem? Ani trochę. Pomimo udanego spłaszczenia krzywej nowych przypadków COVID-19 w wielu krajach i stanach USA, pandemia jest daleka od zakończenia. A to oznacza, że ​​firmy z udanymi testami diagnostycznymi, terapiami i szczepionkami COVID-19 mogą w przyszłości zapewnić bardziej imponujący wzrost niż obecnie.

Jakie są najlepsze akcje koronawirusa do kupienia w 2020 roku? Jeśli masz 500 USD do zainwestowania, oto trzy najlepsze typy, które są liderami w walce z COVID-19.

Źródło obrazu: Getty Images.

1. Abbott Labs

Abbott Labs (NYSE: ABT) to jedna z największych firm wykonujących testy diagnostyczne COVID-19. Jego test, który działa na platformie ID NOW, pozostaje najszybszym testem diagnostycznym COVID-19 na rynku, z pozytywnymi wynikami dostępnymi w ciągu pięciu minut.

Ten test był ostatnio przedmiotem pewnych kontrowersji z zarzutami, że często pomijał diagnozę COVID-19. Jednak firma Abbott ogłosiła w zeszłym tygodniu wstępne wyniki trwającego badania klinicznego, które wykazało wysoki poziom dokładności w dostarczaniu zarówno pozytywnych, jak i negatywnych wyników narażenia na nową chorobę koronawirusa.

Abbott obecnie sprzedaje wiele testów diagnostycznych COVID-19 oprócz tego, który działa na platformie ID NOW, w tym test na przeciwciała COVID-19. Co ważniejsze, firma twierdzi, że istnieje kilka czynników wzrostu, które są nawet większe niż jej produkty skoncentrowane na koronawirusie, w szczególności system ciągłego monitorowania glukozy Freestyle Libre (CGM) i rodzina systemów diagnostyki laboratoryjnej Alinity.

Dla inwestorów, którzy lubią stabilne i wiarygodne akcje z dywidendami, Abbott Labs będzie prawdopodobnie bardzo atrakcyjna. Gigant opieki zdrowotnej wypłaca dywidendę co kwartał od 1924 roku. Przez 48 kolejnych lat zwiększał również swoją dywidendę. Dywidenda firmy Abbott obecnie wynosi 1,5% na północ.

2. Gilead Sciences

Remdesivir firmy Gilead Sciences (NASDAQ: GILD) od kilku miesięcy znajduje się na szczycie listy w leczeniu COVID-19, mimo że istniała niepewność co do skuteczności leku. Wydaje się, że ta niepewność została w dużej mierze usunięta. W zeszłym tygodniu National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) opublikował wyniki późnego badania remdesiviru, które potwierdziło stosowanie leku w leczeniu hospitalizowanych pacjentów z COVID-19.

Nie będzie zaskoczeniem, że terapie skojarzone, w tym remdesivir, przyniosą jeszcze bardziej imponujące rezultaty. Wydaje się, że Gilead ma w rękach kolejny przebojowy lek, chociaż niechęć wielkiego biotechnologa do pobierania zbyt wysokich opłat za remdesivir może oznaczać, że nie przyniesie on ogromnych zysków, których niektórzy mogą się spodziewać.

Remdesivir to jednak tylko bonus dla inwestorów, którzy rozważają zakup akcji Gilead. Prawdziwym klejnotem koronnym jest franczyza firmy na HIV i jej rurociąg. Biktarvy jest na dobrej drodze, aby stać się najlepiej sprzedającym się lekiem na HIV wszechczasów. Gilead czeka na zatwierdzenie filgotinibu w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Niektórzy analitycy uważają, że po zatwierdzeniu lek może generować roczną sprzedaż w wysokości 4 miliardów dolarów lub więcej.

Podobnie jak Abbott Labs, Gilead oferuje atrakcyjne dywidendy. Chociaż firma rozpoczęła program dywidend dopiero w 2015 r., W ciągu ostatnich pięciu lat zwiększyła wypłatę dywidendy o 58%. Stopa dywidendy Gilead w wysokości 3,7%, w połączeniu z perspektywami wzrostu w zakresie HIV, raka i immunologii, powinna umożliwić spółce osiągnięcie solidnych całkowitych zwrotów w długim okresie.

3. Novavax

Z pewnością Novavax (NASDAQ: NVAX) jest najbardziej ryzykowną z tych trzech akcji koronawirusa. Mała biotechnologia nie ma jeszcze zatwierdzonego produktu na rynku. Jest trochę w tyle za kilkoma rywalami, którzy rozpoczęli testy kliniczne kandydata na szczepionkę COVID-19.

Ale Novavax ma obiecującego kandydata do uodpornienia przeciwko nowemu koronawirusowi. To tak obiecujące, że Center for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI) zainwestuje do 388 milionów dolarów w celu sfinansowania eksperymentalnej szczepionki Novavax przeciwko COVID-19 NVX-CoV2373. To najwyższa kwota, jaką CEPI kiedykolwiek przeznaczyła na pojedynczy program.

Novavax ma nadzieję, że w lipcu opublikuje wyniki fazy 1 dla NVX-CoV2373. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, firma szybko przejdzie do fazy 2 testów. Zacznie również zwiększać produkcję szczepionki równolegle z badaniami klinicznymi.

Oprócz obiecującego kandydata na szczepionkę przeciwko koronawirusowi, Novavax ma w planach kolejnego potencjalnie dużego zwycięzcę. Zasoby biotechnologiczne wzrosły w 2020 roku, w dużej mierze dzięki sukcesowi kandydata na szczepionkę przeciw grypie NanoFlu w późnych testach klinicznych. Jeden z analityków uważa, że ​​NanoFlu może osiągnąć szczytową sprzedaż w wysokości 1,7 miliarda dolarów. Ze swoją kapitalizacją rynkową poniżej 3 miliardów dolarów, Novavax powinien mieć dużo miejsca do działania.