Jaka jest najwyższa ocena kredytowa?

Jaka jest najwyższa ocena kredytowa?
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Te treści nie są dostarczane ani zlecane przez emitenta. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznie opiniami autora, a nie emitenta i nie zostały przez niego sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego emitenta.

Najwyższa zdolność kredytowa, jaką możesz osiągnąć (w idealnych warunkach) to 850, korzystając z modelu FICO. Jednak każdy wynik powyżej 740 jest ogólnie uważany za świetny i stawia Cię w zakresie najlepszych stóp procentowych w takich sprawach, jak karty kredytowe, kredyty hipoteczne i pożyczki samochodowe.

Wprowadzenie do zrozumienia najwyższej możliwej oceny kredytowej

Cofnijmy się na chwilę. Zauważ, że wspomnieliśmy, że coś powyżej 740 jest ogólnie uważane za świetne? Dzieje się tak, ponieważ oceny kredytowe są generalnie podzielone na przedziały: słaba, dobra, dobra, bardzo dobra i doskonała. Poniższy wykres przedstawia te różne zakresy oceny kredytowej. Jak widać, ocena doskonała jest ogólnie definiowana jako coś powyżej 800 do 850, podczas gdy ocena kredytowa dobra to wartość między 670 a 739.

Zakresy oceny kredytowej FICO


Zakresy oceny kredytowej
Wartości oceny kredytowej
Doskonała ocena kredytowa 800 i więcej
Bardzo dobra ocena kredytowa 740 – 799
Dobra ocena kredytowa 670 – 739
Uczciwa ocena kredytowa 580 – 669
Słaba ocena kredytowa 580 i poniżej

Źródło: Fair Isaac Corporation (myFICO.com).

W dalszej części tego artykułu zagłębimy się bardziej szczegółowo w sposoby osiągania najwyższej zdolności kredytowej, ale na razie przyjrzyjmy się, dlaczego ważne jest, aby zrozumieć najwyższą zdolność kredytową i jak może ona wpłynąć na Ciebie.

Dlaczego zrozumienie najwyższej zdolności kredytowej jest ważne?

Jeśli jesteś jak większość populacji Stanów Zjednoczonych, Twój wynik kredytowy spada poniżej 621. W rzeczywistości, jak widać na poniższym wykresie, 38 procent osób poniżej 30 roku życia ma wynik mniejszy niż 621. To powiedziawszy, 29 procent osób w wieku poniżej 30 lat radzi sobie nieco lepiej z wynikiem od 621 do 680. Biorąc pod uwagę, że tylko 2 procent osób w tej grupie wiekowej osiąga wynik 780 lub wyższy, jasne jest, że jest dużo miejsca na poprawa, jeśli celem jest „najwyższa zdolność kredytowa”.

Zrozumienie zakresów kredytowych i tego, jaka jest najwyższa ocena kredytowa, może dać Ci motywację i wiedzę potrzebną do poprawy Twojej zdolności kredytowej, a tym samym poprawić Twoją zdolność finansową do uzyskania lepszych stóp procentowych na wszystko, od kredytów hipotecznych po karty kredytowe.

Czy wymagana jest doskonała zdolność kredytowa?

Możesz zadawać sobie pytanie: „Czy doskonała zdolność kredytowa jest naprawdę konieczna, gdy istnieje tak duży zakres od„ doskonałego ”do„ doskonałego ”?” Nie, chociaż zdobycie 850 jest świetnym celem, może nie być realistyczne. I pamiętaj, że samo znalezienie się w przedziale „Excellent” może często przynieść takie same korzyści, jak uzyskanie doskonałego wyniku.

Wynik 850 to teoretycznie najwyższy możliwy wynik kredytowy, ale tylko 3% procent członków Credit Sesame ma wynik powyżej 800 (2018). Co więcej, jak widzieliśmy w przedstawionych wcześniej danych, tylko 2 procent ludzi w USA poniżej 30 roku życia ma FICO Score większy niż 780. Innymi słowy, 850 punktów kredytowych to świetny cel, ale to także anomalia. .

Dlaczego to ma znaczenie? Kiedy kupujesz samochód lub ubiegasz się o kredyt hipoteczny, pożyczkodawca pobierze kopię twojego raportu kredytowego. Zazwyczaj będą szukać, abyś mieścił się w pewnym zakresie. Oprocentowanie kredytu hipotecznego, do którego się kwalifikujesz, prawdopodobnie nie zmieni się w tym konkretnym przedziale. Na przykład, jeśli kwalifikujesz się na 3,5-procentową stopę procentową z „dobrą” oceną kredytową 720, ta stopa prawdopodobnie nie ulegnie poprawie, chyba że osiągniesz następny poziom „Bardzo dobry” lub spadniesz poniżej „Dostatecznego”.

Powiązane z „Co wpływa na Twoją zdolność kredytową”
Sprawdź swoją darmową ocenę kredytową

Sprawdź swoją zdolność kredytową za darmo w Credit Sesame, aby zrozumieć, na czym stoisz z TransUnion i co możesz zrobić, aby poprawić swój kredyt w oparciu o czynniki, o których rozmawiamy.
Przeanalizuj swój bezpłatny raport kredytowy

Zapoznaj się z bezpłatnym raportem kredytowym karty Credit Sesame, aby dowiedzieć się, które części Twojego profilu kredytowego mają największy wpływ na Twoją zdolność kredytową.
Dowiedz się, jak budować kredyt

Dowiedz się, jak najlepiej budować swoją zdolność kredytową i jakich technik możesz użyć, aby ją utrzymać.
Łatwo popraw swoją zdolność kredytową

Odkryj różne sposoby poprawy swojej zdolności kredytowej i dowiedz się, w jaki sposób nasi członkowie używają naszej platformy do tego celu.

Jaka jest najwyższa możliwa ocena kredytowa, jaką możesz osiągnąć?

W tym miejscu należy zauważyć, że każde biuro kredytowe (Experian, TransUnion, Equifax) i każdy model punktacji (FICO vs. VantageScore 3.0) mają niewielkie różnice w swoich zakresach punktacji. To, co jest uważane za „doskonałe” dla TransUnion, może nieznacznie różnić się od tego, co jest uważane za „doskonałe” w przypadku Equifax.

Zakresy oceny kredytowej: TransUnion (VantageScore 3.0), Equifax, Experian


Biuro kredytowe
Świetny
Dobry
Targi
Ubogi
Bardzo ubogi
TransUnion 781 – 850 720 – 780 658 – 719 601 – 657 300 – 600
Equifax 760 – 850 725 – 759 660 – 724 560 – 659 280 – 559
Experian 750 – 850 700 – 749 650–699 550–649 350 – 549

Źródło: Informacje pochodzą z otwarcie rozproszonych danych każdego biura, w szczególności z oficjalnych stron TransUnion, Equifax i Experian.

Jak widać w powyższej tabeli, różne agencje oceniające zdolność kredytową różnią się w zależności od tego, jakie wyniki kredytowe mieszczą się w jakim zakresie. Głównym powodem tych różnic jest algorytm oceniania stosowany przez każde biuro informacji kredytowej. Jednym z powodów jest to, że definicja każdej agencji jest inna, jeśli chodzi o ocenę, która odpowiada danej kategorii.

Przyjrzyjmy się teraz, jak możesz wziąć te informacje i wykorzystać je, aby nie tylko poprawić swoją zdolność kredytową, ale także poprawić swoją sytuację finansową.

Korzyści ze znajomości maksymalnej zdolności kredytowej

Jak wspomnieliśmy wcześniej, znajomość maksymalnej oceny kredytowej jest ważna, ponieważ daje ramy tego, co jest możliwe, i pomaga zrozumieć, ile ulepszeń należy wprowadzić, aby przekroczyć próg „Doskonały”.

Jeśli jesteś jak większość populacji USA, masz trochę miejsca na poprawę. Przyjrzyjmy się niektórym sposobom poprawy zdolności kredytowej.

Sposoby na poprawę zdolności kredytowej

Jeśli chcesz poprawić swój wynik, możesz popracować nad kilkoma podstawami. To są:

  1. Płać rachunki na czas
  2. Utrzymuj niskie saldo karty kredytowej
  3. Postaraj się, aby najstarsze konta były otwarte finanso
  4. Zarządzaj dostępnym współczynnikiem kredytu do zadłużenia
  5. Nie miej zbyt wielu zapytań o nowy kredyt
  6. Miej oko na swój raport kredytowy

Jeśli zastosujesz niektóre z tych strategii, przejście z jednego rankingu kredytowego do drugiego nie będzie trudne.

Jak zachować dobrą zdolność kredytową

Nic dziwnego, że wiele z tych samych strategii, które służą do poprawy zdolności kredytowej, to te, które służą do utrzymania doskonałej zdolności kredytowej.

Te strategie są oczywiście bezpośrednio związane z czynnikami wpływającymi na ogólny wynik. Na przykład terminowe opłacanie rachunków stanowi około 35 procent zdolności kredytowej. Zapisanie się do płatności automatycznych, aby uniknąć przegapionych lub opóźnionych płatności, może być sposobem na utrzymanie wysokiego wyniku kredytowego.

Podobnie wykorzystanie kredytu (czyli całkowity dostępny kredyt w porównaniu z całkowitym posiadanym długiem) stanowi 30 procent Twojej zdolności kredytowej. Utrzymywanie niskiego salda poprawia wykorzystanie kredytu, a tym samym pomaga utrzymać wysoki wynik.

Aby uzyskać więcej informacji na temat czynników, które wpływają na Twój wynik i jak je utrzymać, zapoznaj się z tym ostatnim artykułem na temat czynników oceny kredytowej.

Uzyskanie jak najwyższej zdolności kredytowej

Kiedy wiesz, jaki jest najwyższy wynik kredytowy, jak go osiągnąć i jak go utrzymać, stawiasz się w lepszej sytuacji finansowej. Twoja ocena kredytowa wpływa na twoją zdolność do dokonywania dużych zakupów, takich jak dom lub samochód, a także wpływa na mniejsze rzeczy, takie jak to, czy musisz wpłacić depozyt, gdy ubiegasz się o media lub telefon komórkowy.

Chociaż uzyskanie idealnego wyniku 850 może być długim strzałem, uzyskanie wyniku w przedziale „Dobra” lub „Doskonała” jest z pewnością osiągalne, a jeśli wykonasz niektóre z kroków opisanych w tym artykule, będziesz dobrze droga do wolności finansowej.

Stań się istotną częścią społeczności SesameThrive i dziel się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.