Jaka jest minimalna ocena kredytowa potrzebna do zakupu samochodu

17 lutego 2021

Minimalna zdolność kredytowa na zakup samochodu to 620, cóż, właśnie tego chcieliby pożyczkodawcy.

Oficjalnie nie ma minimalnej zdolności kredytowej na zakup samochodu. Jest to preferowany przez pożyczkodawców minimalny wynik kredytowy, który daje Tobie i im „więcej miejsca do pracy.

Auto-pożyczkodawcy używają ocen kredytowych do określenia uprawnień, stóp procentowych, miesięcznych płatności i warunków.

Korzyści z posiadania znakomitego kredytu to uzyskanie kredytu samochodowego z rozsądnymi stopami procentowymi (6% lub mniej).

W jaki sposób pożyczkodawcy używają minimalnej oceny kredytowej, aby kupić samochód?

Skupiają się na Twojej historii płatności, która stanowi 35% Twojej historii kredytowej. Twoja historia płatności daje pożyczkodawcom automatycznym wyobrażenie o tym, jak płacisz rachunki na czas (lub w ogóle)

Następnie zwracają szczególną uwagę na współczynnik wykorzystania kredytu. Wykorzystanie kredytu to kwota posiadanego kredytu odnawialnego w stosunku do tego, ile wykorzystujesz.

To w zasadzie stosunek kredytu do zadłużenia. Obydwa czynniki wskazują na zdolność do terminowego spłacania pożyczek.

Jak pożyczkodawcy ustalają stawki?Twój wynik FICO nie jest jedyną miarą, której pożyczkodawcy używają przy podejmowaniu decyzji o transakcji. Dlatego im bardziej zaokrąglona jest Twoja aplikacja, tym większe masz szanse na uzyskanie korzystnej stopy procentowej.

Oto 4 główne kwestie, które pożyczkodawcy rozważają:

Czy istnieje minimalna ocena kredytowa, aby otrzymać pożyczkę samochodową?Auto-pożyczkodawcy nie odepchną Cię, ponieważ masz niską zdolność kredytową. Ale, korzystając z powyższych informacji, wystawią ci wysokie oprocentowanie.

Niskie APR przyznawane są pożyczkobiorcom z 700 punktami kredytowymi lub wyższymi. Im wyższa ocena kredytowa, tym lepsza oferta.

Pożyczkodawca nadal będzie z tobą współpracował, mając 600 lub mniej.

Zasadniczo im niższa ocena kredytowa, tym wyższy APR, a nowy pojazd będzie kosztował więcej – z biegiem czasu.

Dlaczego pożyczki na nowe i używane samochody mają różne stawki?„Niektórzy pożyczkodawcy pobierają wyższe stawki za używane samochody, ponieważ nie można skorzystać z umów producentów i trudno jest określić rzeczywistą wartość. Nabywcy używanych samochodów również zalegają z wyższą stopą procentową, co powoduje, że niektórzy pożyczkodawcy nakładają wyższe RRSO . – Kelley Guinan

Czy istnieje minimalna wynik kredyt na Car Lease?Kwalifikacja do leasingu będzie trudniejsza niż ubieganie się o pożyczkę, gdy masz zły kredyt.

Możesz więc spodziewać się wysokiej zaliczki, wysokich opłat odsetkowych i wysokich miesięcznych płatności.

Obejmują również limity kilometrów. Nie ma w tym nic zabawnego.

Idealny najemca uzyskałby wynik 740+ i najlepszą stawkę, jaką możesz sobie wyobrazić (w zasadzie wartości procentowe, które widzisz w reklamach samochodów)

Niezależnie od wyniku, ktoś wydzierżawi Ci samochód. Pytanie brzmi, czy możesz sobie pozwolić na wysokie oprocentowanie, które wiąże się z niską zdolnością kredytową?

2 sposoby na podniesienie zdolności kredytowej, aby uzyskać lepsze oprocentowanie samochodu?Istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową. Najpierw zapytaj, o ile chcesz podnieść swoją zdolność kredytową? I postępuj zgodnie z instrukcjami

Następnie możesz wykonać kilka niezbędnych kroków, aby osiągnąć swój cel:

Po drugie, podstawowe potrzeby samodzielnej naprawy kredytu i najlepsze praktyki:

  • Dokonuj płatności na czas
  • Spłać karty kredytowe (do 10-8%)Unikaj ubiegania się o nowe pożyczkiPodsumowaniePonownie, nie ma ustalonej minimalnej zdolności kredytowej na zakup samochodu (używanego, nowego lub leasingowanego).

    Zaczynasz na właściwej ścieżce, próbując dowiedzieć się, jaka zdolność kredytowa jest wymagana, teraz powinieneś zobaczyć, jakie stopy procentowe są zazwyczaj nagradzane w Twoim zakresie.

    Firmy te chcą po prostu wykorzystać te dane, aby zminimalizować ryzyko po ich stronie, więc wszelkie informacje lub zasoby, które możesz dostarczyć, które złagodzą ich obawy, są niesamowite.