Jak uzyskać drugi kredyt hipoteczny ze złym kredytem

Jak uzyskać drugi kredyt hipoteczny ze złym kredytem
Category: Karcie Kredytowej
16 października 2020

Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki lub chcesz wyremontować swój dom, dobrym rozwiązaniem może być drugi kredyt hipoteczny.

Ale co to za słaby kredyt?

W tym artykule omówimy niektóre z opcji uzyskania drugiego kredytu hipotecznego ze złym kredytem.

Co to jest drugi kredyt hipoteczny?

Drugi kredyt hipoteczny ma miejsce, gdy wykorzystujesz kapitał własny w swoim domu jako zabezpieczenie drugiego kredytu mieszkaniowego. Większość pozwala pożyczyć do 80% wartości domu. Oprocentowanie drugiego kredytu hipotecznego jest zwykle znacznie wyższe niż pierwszego kredytu hipotecznego. Wiele osób otrzymuje drugi kredyt hipoteczny, aby spłacić dług, dokonać napraw lub remontu.

Uzyskanie drugiego kredytu hipotecznego ze złym kredytem

Pożyczki pod zastaw domu i pożyczki HELOC są trudne do zakwalifikowania przy mniej niż idealnym kredycie. Wielu pożyczkodawców będzie wymagać co najmniej 680 punktów kredytowych dla drugiego kredytu hipotecznego. Istnieją jednak alternatywy dla pożyczek pod zastaw domu, które pozwolą na niższą ocenę kredytową.

Im więcej masz kapitału, tym chętniej pożyczkodawca będzie Ci pomagał. Jeśli spłaciłeś swój główny kredyt hipoteczny, jest jeszcze lepiej. Pożyczka do wartości (LTV) jest mniej ryzykowna, co pomoże zrekompensować zły kredyt. Będziesz musiał porozmawiać z pożyczkodawcą, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz.

Drugie wymagania dotyczące kredytu hipotecznego

  • Aktualne na spłaty kredytu hipotecznego
  • Brak opóźnionych płatności w ciągu ostatnich 12 miesięcy
  • 680+ ocena kredytowa
  • 2 lata weryfikowalnego dochodu

Alternatywy dla drugiego kredytu hipotecznego

Refinansowanie wypłaty

Refinansowanie typu cash out różni się od drugiej pożyczki hipotecznej, zamiast dodatkowej pożyczki na dom. Twoja pożyczka i gotówka są refinansowane w jedną pożyczkę, przy jednej spłacie pożyczki. Zazwyczaj refi wypłaty jest łatwiejszy do zatwierdzenia przy złym kredycie, ponieważ jest mniej ryzykowny dla pożyczkodawcy.

Kiedy otrzymujesz drugi kredyt hipoteczny, pożyczkodawca zajmuje drugie miejsce pod zastaw domu. Oznacza to, że jeśli nie spłacisz pożyczki, główny posiadacz zastawu zostanie spłacony, a drugi pożyczkodawca otrzyma resztę, jeśli w ogóle.

Usprawnij refinansowanie

Jeśli Twój kredyt jest zbyt słaby, aby kwalifikować się do drugiego kredytu hipotecznego i chcesz refinansować go do niskiego oprocentowania, możesz skorzystać z usprawnionego refinansowania. Jeśli masz pożyczkę rządową, taką jak pożyczka FHA, VA lub USDA, możesz refinansować ją na niższą stopę i spłatę bez sprawdzania zdolności kredytowej lub weryfikacji dochodów.

Refinansowanie HARP

Program refinansowania w przystępnej cenie został stworzony przez administrację Obamy w 2009 r., Aby pomóc ludziom, którzy byli pod wodą, w uzyskaniu niższej stawki refinansowania. Jest to dostępne w przypadku kredytów hipotecznych należących do Fannie Mae lub Freddie Mae. Będziesz musiał się spieszyć, ponieważ ten program wygaśnie we wrześniu 2017 roku.

Brak zwrotu kosztów zamknięcia

Wszyscy słyszeliśmy o tych bezkosztowych refinansowaniu i pożyczkach pod zastaw domu. Ale nie powinieneś dać się zwieść tej podstępnej reklamie, w pożyczkach bez kosztów zamknięcia są ukryte koszty. Wszystkie rodzaje pożyczek będą kosztować. Zwykle ma postać wyższych stóp procentowych. Zamiast pobierać opłatę z góry, pożyczkodawca zarabia na zapleczu. Zwykle dodatkowe koszty odsetek przewyższają oszczędności z góry.

Pożyczka pod zastaw domu

Jeśli pilnie potrzebujesz gotówki, a Twój kredyt jest po prostu zbyt niski, aby uzyskać zgodę na tradycyjną drugą pożyczkę hipoteczną, możesz zwrócić się do pożyczkodawców, którzy zapewnią Ci szybką gotówkę, wykorzystując dom jako zabezpieczenie. Stawki są często bardzo wysokie, a płatności będą stanowić jedynie odsetki, a pożyczka w twardych pieniądzach będzie ostatecznością.

Szybko popraw swój wynik przed złożeniem wniosku o drugi kredyt hipoteczny

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby w pośpiechu zwiększyć swoją zdolność kredytową, zanim złożysz wniosek o drugi kredyt hipoteczny. Upewnienie się, że Twój wynik jest jak najwyższy, jest najlepszym sposobem na zmaksymalizowanie szans na uzyskanie zgody na pożyczkę.

Wskazówki, jak zwiększyć swój wynik

  • Spłać saldo na karcie kredytowej
  • Usuń lub spłać konta windykacyjne
  • Zostań dodanym jako autoryzowany użytkownik
  • Kwestionuj negatywne rachunki z biurami informacji kredytowej
  • Nie staraj się o żaden nowy kredyt

Podsumowując…

Uzyskanie drugiego kredytu hipotecznego ze złym kredytem nie jest prostym zadaniem. Jest kilka rzeczy, które chcesz zrobić, aby mieć największe szanse na uzyskanie zatwierdzenia. Najpierw musisz się upewnić, że osiągnąłeś maksymalną zdolność kredytową. Spłać saldo karty kredytowej i spróbuj usunąć wszelkie konta windykacyjne przed złożeniem wniosku.

Pamiętaj, że masz alternatywne opcje, jeśli nie możesz uzyskać zgody na drugi kredyt hipoteczny z powodu słabego kredytu. Refinansowanie typu cash out jest dostępne przy niższej ocenie kredytowej i po niższej stopie niż pożyczka pod zastaw domu. Porozmawiaj z kilkoma pożyczkodawcami, aby poznać wszystkie opcje refinansowania.