Jak spłacić zadłużenie karty kredytowej

Jak spłacić zadłużenie karty kredytowej
Category: Istnieje Kilka
16 października 2020

Myślisz, że spłata zadłużenia jest właściwą drogą do spłaty zadłużenia na karcie kredytowej? Dowiedz się, jak przejść przez ten proces z lepszymi wynikami finansowymi.

Bezpłatna analiza zadłużenia

Skontaktuj się z nami pod numerem (800) -810-0989

Myślisz, że spłata zadłużenia jest właściwą drogą do spłaty zadłużenia na karcie kredytowej? Dowiedz się, jak przejść przez ten proces z lepszymi wynikami finansowymi.

Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim przejdziesz do rozliczenia zadłużenia kartą kredytową. Po pierwsze, co to w ogóle oznacza? Spłacenie długu oznacza spłatę mniej niż to, co jesteś winien. W przypadku zadłużenia na karcie kredytowej oznacza to, że firma wydająca karty kredytowe lub firma windykacyjna podpisuje umowę, w której stwierdza się, że możesz spłacić mniejszy procent zadłużenia.

Spis treści

Płacenie mniej niż to, co naprawdę jesteś winien, brzmi świetnie. Niestety, proces może się nie udać – a także znacznie zepsuć twoją zdolność kredytową. Poznaj różne metody, których możesz użyć, aby uniknąć zbyt dużych szkód kredytowych, a także wszystkie kroki, które musisz podjąć, aby zakończyć proces spłaty zadłużenia.

Zanim zaczniesz…

Konieczne jest prowadzenie pisemnych zapisów całej komunikacji między Tobą a firmą obsługującą Twoją kartę kredytową lub firmą zajmującą się rozliczaniem długów. W ten sposób, jeśli coś pójdzie nie tak, masz dowód każdej interakcji i porozumienia. Poproś o fizyczne kopie wszystkich dokumentów i przechowuj je we własnych aktach.

Krok 1: Zweryfikuj swój dług.

Upewnij się, że dług jest Twój i nie przeszedł przedawnienia. Jeśli dowiesz się o zadłużeniu przez telefon, zapytaj, czy możesz otrzymać wszystkie informacje pocztą. W ten sposób możesz zweryfikować sam dług i firmę, która do Ciebie dzwoni. Jeśli w rzeczywistości nie jest to Twój dług, możesz wysłać list w sprawie sporu, aby poprawić błąd.

Chcesz również sprawdzić, czy dług nadal podlega przedawnieniu . Jest to okres, w którym firmy mogą podjąć kroki prawne przeciwko Tobie w związku z Twoim długiem. Jeśli zgodzisz się na dokonanie płatności, zanim dowiesz się, że upłynął termin przedawnienia Twojego długu, ustawa może zostać zresetowana i ponownie będziesz ponosić odpowiedzialność prawną. W niektórych stanach nawet uznanie, że jesteś winien dług, może zresetować ustawę, więc uważaj, co mówisz, gdy dzwoni do ciebie windykator.

Krok 2: Negocjuj ugodę dotyczącą kwoty zadłużenia.

Istnieje kilka różnych ścieżek negocjowania zadłużenia karty kredytowej. Niezależnie od wybranej metody, najpierw sprawdź swój budżet. Na jaki rodzaj abonamentu możesz sobie pozwolić? Czy byłbyś w stanie spłacić całą kwotę ryczałtem? Jeśli wybierzesz płatności miesięczne, ile możesz rozsądnie zmieścić w swoim budżecie?

Opcja 1: Samodzielne uregulowanie zadłużenia kartą kredytową

Odkurz swoje umiejętności debatowania dla tej metody. Aby samodzielnie uregulować zadłużenie na karcie kredytowej, musisz skontaktować się z wystawcą karty kredytowej i spróbować nakłonić ich do zaakceptowania kwoty mniejszej niż to, co jesteś winien.

Opcja 2: Współpraca z firmą zajmującą się rozliczaniem długów

Istnieje również możliwość współpracy z firmą zajmującą się rozliczaniem długów. Zwykle jest to lepsza opcja dla osób posiadających wiele kont dłużnych na karcie kredytowej. Firma ugodowa będzie negocjować za Ciebie z Twoimi pożyczkodawcami, a Ty będziesz płacić jeden miesięczny rachunek samej firmie rozliczeniowej, nie martwiąc się o indywidualne rachunki lub stopy procentowe.

Znajdź odpowiednią firmę zajmującą się rozliczaniem długów dla Twoich potrzeb.

Opcja 3: Zamiast tego wypróbuj program zarządzania długiem

W zależności od wysokości Twojego zadłużenia lepszym wyborem dla Twojej sytuacji finansowej może być program zarządzania długiem (DMP). Programy zarządzania długiem pomagają sporządzić budżet i spłacić w całości zadłużenie. Różni się to od ugody, co oznacza, że ​​płacisz mniej niż jesteś winien. Dzięki zarządzaniu długiem spłacasz w całości saldo, które jesteś winien, ale zmniejszasz lub eliminujesz odsetki. Ponieważ spłacasz kapitał w całości, możesz uniknąć szkód kredytowych spowodowanych rozliczeniem.

Krok 3: Chroń swoje raporty kredytowe.

Spłata zadłużenia może znacząco wpłynąć na Twój kredyt. Sposób, w jaki spłacony dług pojawia się w raporcie kredytowym, ma drastycznie różny wpływ na to, jak postrzegają Cię przyszli pożyczkodawcy, a także na Twoje wyniki kredytowe. Jeśli nie upewnisz się, że spłacony dług zostanie zgłoszony do biur informacji kredytowej w określony sposób, może to poważnie zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Poproś pożyczkodawców, aby zgłosili uregulowany dług jako „spłacony zgodnie z ustaleniami”. To nadal jest negatywna pozycja w Twoim raporcie, ale nie jest tak szkodliwa jak domyślne lub obciążenie.

Krok 4: Nie zapomnij o podatkach.

Być może będziesz musiał zapłacić podatki od kwoty umorzonego długu, czyli kwoty, której ostatecznie nie musiałeś płacić z powodu zawartej ugody. Weź to pod uwagę, planując swój roczny budżet. Nie chcesz spłacać długu tylko po to, by później dostać się do długu podatkowego.

Uzyskiwanie profesjonalnej pomocy

Spłacenie zadłużenia na karcie kredytowej jest często czymś, co najlepiej powierzyć profesjonaliście. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku dużych kwot zadłużenia na wielu kartach. Przedstawiciel firmy zajmującej się likwidacją długów, z którą współpracujesz, przeprowadzi Cię przez proces i przedstawi różne opcje w zależności od okoliczności. Krótko mówiąc, wykonanie przedstawionych tutaj kroków może pomóc w ustaleniu, jak spłacić zadłużenie na karcie kredytowej, ale współpraca z profesjonalną firmą zajmującą się rozliczaniem długów może być lepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb.