Jak bardzo ocena obniża ocenę zdolności kredytowej?

17 lutego 2021

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania jedzenia

Utrzymanie dobrej zdolności kredytowej pomaga w uzyskaniu finansowania na dom lub firmę, ale ma również wpływ na wiele innych dziedzin życia. Twoje stopy procentowe są wyższe, stawki ubezpieczenia są wyższe, a depozyty za media są wyższe, jeśli twoja zdolność kredytowa jest niska. Osądy są jednym z czynników, które mogą spowodować spadek zdolności kredytowej. Osądy to paskudne pozycje w raporcie kredytowym, ponieważ mogą powodować problemy, niezależnie od tego, czy są opłacane, czy nie.

Identyfikacja

Niekorzystne rejestry publiczne, które obejmują orzeczenia, zastawy podatkowe i bankructwa, są brane pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej. Kwota orzeczenia w dolarach nie ma znaczenia, a sama obecność orzeczenia może spowodować, że Twój wynik spadnie do 150 punktów przy pierwszym zgłoszeniu. Nie ma dokładnej formuły określającej, o ile spadnie Twoja zdolność kredytowa. Każda agencja kredytowa jest inna i każdy raport kredytowy jest inny. Podstawowe wytyczne dotyczące obliczania ocen kredytowych są dostępne na stronie ficoforums.com. Historia płatności to 35 procent ogólnego wyniku; wykorzystanie wynosi 30 procent; ustalone efekty historyczne 15 procent, zapytania i miks kredytowy to po 10 procent. Orzeczenia należałyby do ważnej kategorii historii płatności.

Ramy czasowe

Wyroki pozostaną w Twoim raporcie kredytowym przez siedem do dziesięciu lat od daty złożenia, niezależnie od tego, czy zapłacisz, czy nie. Ramy czasowe, które pozostaną, zależą od przedawnienia w Twoim stanie. Orzeczenia najbardziej wpływają na Twój kredyt w ciągu pierwszych dwóch lat, kiedy zostały zgłoszone. Z czasem będą się one stopniowo zmniejszać, aż po wygaśnięciu terminu przedawnienia.

Efekty

Osądy w raporcie kredytowym bardzo utrudniają uzyskanie jakichkolwiek innych rodzajów pożyczek bez ogromnych zaliczek, ogromnych opłat i maksymalnych stóp procentowych. Gdy wierzyciel otrzyma orzeczenie, może zająć rachunki bankowe, zająć wypłaty i złożyć zastaw na dowolnej innej nieruchomości, którą możesz posiadać, w tym na domu, ziemi, samochodach i łodziach.

Błędne przekonania

Usunięcie orzeczeń z oceny kredytowej może być możliwe, jeśli zapłaciłeś orzeczenie. Nie znikną one automatycznie, ale powinieneś skontaktować się z wierzycielem i poprosić go o złożenie dokumentów sądowych wskazujących, że orzeczenie zostało opłacone, a także skontaktować się z biurem informacji kredytowej w Twoim imieniu.

Zapobieganie / rozwiązanie

Poprawa ogólnego kredytu jest ważna dla twojego finansowego dobrobytu. Możesz znaleźć kancelarie prawne i inne firmy, które pomogą Ci za opłatą, ale możesz to zrobić samodzielnie, mając odrobinę know-how i odrobinę cierpliwości. Najpierw należy zamówić raporty kredytowe w trzech agencjach sprawozdawczych, Equifax, TransUnion i Experian. Następnie złóż pisemny spór dotyczący wszelkich nieprawidłowych lub nieaktualnych informacji. Możesz to zrobić online lub za pośrednictwem poczty. Agencje mają 30 dni na odpowiedź na Twoją prośbę. Więcej informacji, które pomogą Ci naprawić swój kredyt, znajdziesz w Centrum informacji kredytowej (zobacz Zasoby poniżej).

Katherine Kally jest niezależną pisarką specjalizującą się w przyjaznych dla środowiska projektach remontowych, praktycznych pomysłach na rękodzieło i opłacalnych rozwiązaniach dekoracyjnych. Prace Kally’ego były prezentowane na stronach internetowych. Uzyskała tytuł licencjata z psychologii na Uniwersytecie Karoliny Południowej i jest członkiem Society of Professional Journalists.