Dlaczego warto wziąć kredyt hipoteczny za pośrednictwem kasy lub banku lokalnego

Category: Domu Możesz
17 lutego 2021

Data modyfikacji: 19 kwietnia 2019 r

Często wydaje się, że kredyt hipoteczny można uzyskać w dowolnym miejscu. Istnieją banki hipoteczne, brokerzy kredytów hipotecznych i internetowe źródła kredytów hipotecznych. Nawet wiele firm ubezpieczeniowych i brokerów inwestycyjnych oferuje kredyty hipoteczne swoim klientom lub ogółowi społeczeństwa.

Ale czy jest jakaś korzyść z uzyskania kredytu hipotecznego za pośrednictwem kasy pożyczkowej lub lokalnego banku?

W rzeczywistości jest ich kilka:

Dostęp do innych usług finansowych

W dzisiejszym, w dużej mierze zatomizowanym świecie, często wydaje się, że mamy do czynienia z dziesiątkami różnych dostawców na każdą indywidualną potrzebę. Czasami to działa. Ale jeśli chodzi o usługi finansowe, często dużą zaletą jest posiadanie kilku usług od jednego dostawcy.

Kasa kredytowa lub lokalny bank mogą to zrobić, z pewnością w sposób, którego nie może zrobić bank hipoteczny, pośrednik lub źródło kredytów hipotecznych online.

Na przykład, możesz utrzymywać swoje rachunki czekowe i oszczędnościowe w tej samej spółdzielczej kasie kredytowej lub banku, w którym znajduje się Twój kredyt hipoteczny. Możesz także inwestować długoterminowe pieniądze w certyfikaty depozytowe lub IRA. A jeśli potrzebujesz karty kredytowej lub kredytu samochodowego – a wcześniej czy później wszyscy to zrobią – możesz je również otrzymać.

Co więcej, na ogół znacznie łatwiej jest uzyskać którąkolwiek z tych usług za pośrednictwem instytucji, z którą masz już relacje. Na przykład, jeśli zdecydujesz, że chcesz mieć kartę kredytową, unia kredytowa lub bank mają już w aktach wiele Twoich informacji finansowych. Mogą nawet mieć stałe wstępne zatwierdzenia czekające na Twoją akceptację.

Jest to znacznie szybsze i mniej skomplikowane niż udanie się do firmy zewnętrznej i rozpoczęcie od zera, jak miałoby to miejsce w przypadku wniosku online o kartę kredytową w banku, z którym nigdy nie miałeś do czynienia.

Dostęp do pożyczki pod zastaw domu lub linii kredytowej pod zastaw domu (HELOC)

Potrzeba tego rodzaju pożyczki może wystąpić w dowolnym momencie procesu posiadania domu. Na przykład, jeśli kupujesz dom, możesz zdecydować, że chcesz pożyczkę pod zastaw domu lub HELOC jako część zaliczki. Jest to powszechna strategia dla kupujących, którzy chcą uniknąć prywatnego ubezpieczenia hipotecznego, które jest bardzo drogie.

Banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe są naturalnymi źródłami kredytów hipotecznych i HELOC. Jeśli masz już z kimś związek, łatwiej będzie Ci uzyskać dowolny rodzaj pożyczki. Wiele banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych również rutynowo udziela pożyczek pod zastaw domu i HELOC wraz z nowymi pierwszymi hipotekami.

Ale nawet po dłuższym pobycie w domu możesz nadal zdecydować, że potrzebujesz dodatkowego finansowania. Może to być remont lub rozbudowa domu, a nawet pożyczenie pieniędzy na inne cele, takie jak konsolidacja zadłużenia lub inwestycje.

Niezależnie od powodu, o wiele łatwiej będzie uzyskać dodatkowe finansowanie, jeśli masz już ugruntowane relacje z instytucją. Może się nawet okazać, że Twój bank lub unia kredytowa regularnie oferują Ci możliwości uzyskania pożyczki pod zastaw domu i HELOC.

I jeszcze raz, ponieważ mają już wiele twoich informacji finansowych – w tym twój pierwszy kredyt hipoteczny – proces składania wniosku będzie szybszy i mniej skomplikowany.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe rzadziej sprzedają Twój kredytJeśli masz już kredyt hipoteczny, prawdopodobnie dobrze wiesz, że pożyczkodawcy rutynowo sprzedają pożyczki różnym pożyczkodawcom lub podmiotom obsługującym. W rzeczywistości może się to zdarzyć kilka razy w ciągu 30-letniego kredytu hipotecznego.

Dla Ciebie jako właściciela domu nie jest to szczególnie groźna sytuacja. Ale może to być więcej niż trochę niewygodne. Za każdym razem, gdy Twój kredyt hipoteczny zostanie sprzedany, musisz zacząć dokonywać płatności na rzecz nowej firmy i lokalizacji. Chociaż zwykle przebiega to bezproblemowo, czasami prowadzi do późnego zaksięgowania płatności lub jakiegoś problemu z rachunkiem powierniczym.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe są mniej skłonne do sprzedaży kredytu hipotecznego. Dzieje się tak dlatego, że spółdzielcze kasy pożyczkowe pożyczają „na miejscu, aby generować stały dochód z odsetek, zamiast sprzedawać pożyczkę za jednorazową opłatą. Oznacza to, że potencjalnie możesz mieć do czynienia z tym samym podmiotem obsługującym przez cały okres pożyczki.

Kontakt osobisty w przypadku jakichkolwiek problemów

Jedną z zalet uzyskania kredytu hipotecznego w kasie lub banku jest to, że zazwyczaj możesz udać się do oddziału, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy podczas procesu składania wniosku.

Niewielu w branży chce się do tego przyznać – ale jako były ubezpieczyciel i inicjator kredytów hipotecznych wiem, że to prawda – ale proces udzielania kredytu hipotecznego jest niezwykle złożony. Istnieje wiele możliwości, że po drodze coś pójdzie nie tak. Chociaż pożyczkodawcy często próbują rozwiązać te problemy przez telefon, e-mail lub kosztowną, nocną pocztą, najlepszym rozwiązaniem jest często kontakt osobisty.

Możesz to zrobić w kasie lub banku, ponieważ mają lokalne oddziały. W szczególności pożyczkodawcy hipoteczni online działają w 100% w Internecie. Nie ma fizycznej lokalizacji, do której można się udać. Jeśli sytuacja stanie się naprawdę nieuporządkowana – a może – spotkanie twarzą w twarz jest często najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu.

Relacje z bankiem lub spółdzielczą kasą kredytową mogą wpływać na oprocentowanie kredytu hipotecznego

Jako klient spółdzielczej kasy pożyczkowej lub banku istnieje duża szansa, że ​​wraz z udzieleniem kredytu hipotecznego zauważysz obniżenie kosztów i opłat za zamknięcie. Mniej pewne jest to, jak duży wpływ będzie miała relacja na oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Podobnie jak bankierzy hipoteczni, brokerzy i pożyczkodawcy online, banki zazwyczaj sprzedają kredyty hipoteczne Fannie Mae i Freddie Mac. Oznacza to, że bank nie ma kontroli nad oprocentowaniem kredytów. Stawki te są określane na podstawie cen ustalonych przez dwie krajowe agencje kredytów hipotecznych.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe mogą mieć tutaj niewielką przewagę, ale tylko niewielką. Mogą zatrzymać pożyczkę „na miejscu, co daje nieco niższą stopę procentową niż te oferowane przez agencje hipoteczne. Spółdzielcze kasy pożyczkowe zazwyczaj oferują swoim członkom niższe oprocentowanie wszystkich rodzajów pożyczek. To dlatego, że członkowie unii kredytowej są także właścicielami. Spółdzielcze kasy pożyczkowe działają jako instytucje non-profit, dlatego ich stawki są niższe.

To niewielka zaleta, ale nie należy jej przeoczyć. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku 30-letniego kredytu hipotecznego, w przypadku którego oprocentowanie niższe o 1/8 może dać tysiące dolarów w okresie spłaty kredytu.

Podsumowanie

Jeśli szukasz kredytu hipotecznego, nie daj się zbytnio pod wrażeniem niektórych z bardzo atrakcyjnych stawek, które widzisz ze źródeł zewnętrznych. Skontaktuj się ze swoją spółką kredytową lub bankiem i zobacz, jak kształtują się ich stawki.

Weź również pod uwagę wiele korzyści płynących z uzyskania kredytu hipotecznego w tym samym miejscu, w którym korzystasz z banku. Mogą być warte więcej niż nieco niższe oprocentowanie.