Dlaczego potrzebuję dokumentu tożsamości ze zdjęciem, aby kupić Bitcoin?

Category: Jeśli Masz
17 lutego 2021

Wyobraź to sobie. Początkujący nabywca bitcoinów decyduje się zanurzyć palce w puli bitcoinów, będąc pod wrażeniem cen monet powyżej 10000 USD i dziwacznie burzliwego, ale wciąż rosnącego hossy. Pragnąc wejść, zanim najbardziej nieprawdopodobna bańka towarowa w końcu wybuchnie, niedoszły inwestor zakłada konto portfela na wybranej przez siebie giełdzie, przygotowuje się do przelania tysięcy dolarów w ten dziwny i nowy świat i marzy o rzeczach, które nadejdą… dopóki giełda nie poprosi go o przesłanie skanu jego dokumentu tożsamości wydanego przez rząd oraz zdjęcia, na którym trzyma wspomniany dowód. W ten sposób wyczerpuje się cały entuzjazm, jaki miał do zakupu.

Bitcoin był uważany za ostateczny anonimowy pieniądz. Zdecentralizowane i bez danych osobowych dołączonych do natychmiastowej identyfikacji stron transakcji, bitcoin i następcy altcoinów były reklamowane jako sposób na oddzielenie tożsamości od wydatków. Dla tych, którzy obawiali się ingerencji rządu w życie osobiste, wydawało się to wybawieniem.

Jednak żądanie, abyś pokazał identyfikator, aby kupować i sprzedawać na giełdzie, powoduje rozłączenie. Dlaczego więc musisz okazać dowód tożsamości, aby kupować i sprzedawać altcoiny?

Regulamin Poznaj swojego klienta

Odpowiedź jest taka, że ​​większość rządów postrzega altcoiny jako pieniądze. 18 marca 2013 roku United States Financial Crimes Enforcement Network, biuro Departamentu Skarbu USA, stwierdziło, że bitcoin jest „zdecentralizowaną wymienialną walutą wirtualną. Oznacza to, że FinCEN oficjalnie nie widzi różnicy między przekaźnikami bitcoin i przekaźnikami waluty fiducjarnej.

W ten sposób najlepiej można opisać przelicznik walut. Firma A przyjmuje walutę w jakiejś formie od osoby B z zamiarem przesłania tej waluty z powrotem do osoby B albo do firmy C lub osoby D. Nie ma znaczenia, że ​​firma A wykonała jakąś usługę na tej walucie; fakt, że waluta przechodzi z rąk do rąk, to wszystko, co się liczy.

Podczas gdy ustalenia FinCEN legitymizowały bitcoin, wyjaśnili, że firmy nadające bitcoiny muszą działać zgodnie z przepisami federalnymi – szczególnie jeśli chodzi o ochronę przed praniem pieniędzy / znajomością klienta (AML / KYC), zgodnie z ustawą o tajemnicy bankowej – jeśli chcą korzystać z tej samej uprzejmości. Stworzyło to impuls, aby „dostać się w prawo lub wyjść wśród firm bitcoinowych.

Podobnie jak w przypadku banku lub Western Union, giełdy muszą gromadzić dane osobowe wszystkich swoich klientów. Ponadto musi zgłaszać FinCEN wszystkie potencjalnie oszukańcze działania i podjąć zdecydowane działania, aby zapobiec potencjalnemu praniu pieniędzy, włącznie z odmową usługi.

Powód, dla którego jest to ważne, można przypisać Mutum Sigillum, amerykańskiej filii Mt. Gox, który w swoim czasie obsługiwał ponad 70 procent światowych transakcji bitcoinowych. W 2014 roku prawie 850 000 bitcoinów (o wartości ponad 450 milionów dolarów wtedy i ponad 8 miliardów dolarów obecnie) zostało skradzionych z Mt. Gox, zamykanie wymiany.

Mutum Sigillum rzekomo korzystało z amerykańskiego konta bankowego do przyjmowania i płacenia walutom fiducjarnym od i do klientów amerykańskich na potrzeby Mt. Transakcje Gox bez rejestracji w FinCEN lub zbierania i zgłaszania wymaganej dokumentacji AML / KYC. FinCEN zajął Mutum Sigillum w dniu 14 maja 2013 r.

Ten przykład pokazuje, dlaczego obowiązują przepisy KYC, a mianowicie w celu ochrony firm i konsumentów zaangażowanych w handel walutami cyfrowymi.

Ale chcę być anonimowy!

Jeśli chcesz kupić bitcoiny bez konieczności okazywania dowodu tożsamości, są opcje. Przede wszystkim, gdybyś kupował bitcoiny od nadajników niepieniężnych, takich jak za pośrednictwem peer-to-peer (P2P), wymóg identyfikatora zostałby zniesiony.

Jeśli masz portfel hostowany na giełdzie, możesz przejść do witryny handlowej P2P lub do bankomatu bitcoin bez wymiany, aby dokonać zakupu. Pamiętaj, że te usługi mogą sprzedawać bitcoiny po cenach innych niż wymiany i mogą pobierać dodatkową opłatę.

Dodatkowo możesz przejść do meetup.com lub podobnej usługi, aby znaleźć grupę entuzjastów bitcoinów w pobliżu. Tam możesz dokonywać transakcji osobistych. Możesz również kupić altcoin podczas jego ICO, a gdy altcoin trafi na rynek, wymienić go na bitcoin. Jednak większość giełd nadal będzie prosić o dowód tożsamości, szczególnie od klientów amerykańskich, przed przeprowadzeniem transakcji.

Bez względu na to, jaką metodę wybierzesz, zwróć uwagę na związane z tym ryzyko i odpowiednie przepisy obowiązujące w Twoim stanie i kraju dotyczące zakupu i wymiany bitcoinów i altcoinów.

Najlepszym sposobem, aby pozostać po właściwej stronie prawa dotyczącego walut cyfrowych, jest edukacja. Łatwym sposobem, aby się kształcić i być na bieżąco z nowościami dotyczącymi bitcoinów, jest zasubskrybowanie Bitcoin Market Journal. Dlaczego nie zrobić tego dzisiaj?