Dlaczego ludzie używają Bitcoin?

Category: Więc Jeśli
17 lutego 2021

Dlaczego ludzie używają Bitcoin?

Texas Tech University School of Law

Business & Bankruptcy LJ, w przygotowaniu

Abstrakcyjny:

Bitcoin pojawia się niemal codziennie na pierwszych stronach gazet, niezależnie od tego, czy chodzi o jego zmienny kurs wymiany, problemy regulacyjne, czy o powiązaniach przestępczych. Gdy opinia publiczna zapoznaje się z ideą wirtualnych walut, wiele osób ma trudności ze zrozumieniem, dlaczego użytkownicy wymieniają wspierane przez rząd („prawdziwe) waluty na Bitcoiny. Ten artykuł bada atrakcyjność i niebezpieczeństwo inwestowania w Bitcoin dla spekulacyjnych korzyści, dla celów moralnych, dla jego siły nabywczej i dla jego przestępczych zastosowań.

Dlaczego ludzie używają Bitcoin? – Wprowadzenie

Odkąd zacząłem czytać, pisać i mówić o Bitcoinie, często opisuję go ludziom, którzy nigdy o nim nie słyszeli.

„To waluta cyfrowa – wyjaśniam. 1 „Istnieje wyłącznie w Internecie. Nie jest wspierany przez żaden rząd, firmę ani cenę złota. To kod komputerowy działający na tysiącach komputerów połączonych w sieć przez Internet.

„Kod rozwiązuje szereg problemów matematycznych – kontynuuję. (Mam już całkiem niezłą gadkę.) „Wszystkie komputery połączone w sieć pracują nad rozwiązaniem tych naprawdę skomplikowanych problemów matematycznych, a rozwiązaniem każdego problemu jest długi ciąg liter i cyfr, który jest bitcoinem. 2 Kiedyś bitcoin jest generowany, jest losowo przydzielany jednemu z komputerów w sieci, a kod zaczyna się od rozwiązania następnego zadania matematycznego.

Następnie wyjaśniam wydobywanie kontra kupowanie: „Jeśli chcesz, możesz pobrać oprogramowanie Bitcoin na swój komputer i wnieść swoją moc obliczeniową do rozwiązywania problemów matematycznych. Możesz to zrobić w nadziei, że zostaniesz nagrodzony bitcoinem po jego wygenerowaniu. Nazywa się to wydobyciem bitcoinów. Ale prawdopodobnie wydobycie bitcoina z domowego komputera zajęłoby ci kilka lat, więc jeśli nie chcesz czekać tak długo, możesz po prostu kupić trochę ze strony internetowej, cyfrowej wymiany walut. Dajesz im dolary, a oni dają ci bitcoiny .

Jeśli naprawdę testuję granice cierpliwości początkujących Bitcoinów, powiem też: „Być może słyszeliście o wielkim upadku FBI strony internetowej o nazwie Silk Road na początku października 2013 roku. Silk Road była stroną internetową które pasowały do ​​kupujących i sprzedających, podobnie jak eBay, z tym wyjątkiem, że sprzedawano nielegalne narkotyki i broń, o ile strony dokonywały transakcji w Bitcoin. Silk Road użyło Bitcoin, ponieważ Twoje konto Bitcoin nie ma dołączonego do niego Twojego imienia i nazwiska .

Mnóstwo ludzi wygląda na dość zszokowanych tym momentem mojej wypowiedzi, więc w tym miejscu zwykle zatrzymuję się i pytam.

„Ludzie wydają na to prawdziwe pieniądze? to częste pytanie, które słyszę. Tak, pod koniec października 2013 r. Pojedynczy bitcoin kosztował około 200 USD (co w rzeczywistości było więcej niż warta bitcoin przed zamknięciem Silk Road) .3 W listopadzie 2013 r., Po pozytywnych relacjach w mediach w Chinach i Przesłuchanie w Senacie USA, które zasygnalizowało legalność waluty, cena jednego bitcoina wzrosła o ponad 900 USD i od tego czasu pozostaje wysoka.

Te szczegóły zwykle prowadzą do mojego ulubionego pytania, w którym słuchacze robią ogromny krok w tył, starając się zobaczyć szerszy obraz: „Dlaczego ktoś miałby się w to mieszać?

Dlaczego więc ludzie używają Bitcoin? Po co zawracać sobie głowę wydobywaniem bitcoinów, po co wymieniać wynagrodzenie lub oszczędności na niematerialną walutę cyfrową? Niematerialna waluta z szalenie zmiennym kursem wymiany i powiązaniami przestępczymi, na dodatek?

1. Spekulacja / Inwestycja

Wiele osób inwestuje w Bitcoin specjalnie po to, aby wykorzystać jego wahania cen. Stary tryb gotowości „kupuj tanio, sprzedaj drogo dotyczy Bitcoin, tak samo jak czegokolwiek innego, a wiele osób kupuje bitcoiny, ponieważ uważają, że obecna cena jest niższa niż cena będzie w przyszłości. Na przykład Kristoffer Koch wydał w 2009 roku około 27 dolarów na zakup 5000 bitcoinów, a pod koniec 2013 roku miał 886 000 dolarów.