Dlaczego Bitcoin ponownie się dzisiaj zawiesił? Eksperci wyjaśniają

17 lutego 2021

Cena bitcoina ożyła dziś rano i spadła poniżej 8000 USD. Czemu?

Po tygodniach głównie ruchów bocznych, cena Bitcoina ożyła dziś rano. Cena pierwotnej kryptowaluty spadła, ciągnąc za sobą resztę rynku kryptowalut i pozostawiając po sobie morze czerwieni.

Chociaż zaskoczyło to komentatorów, ostatni ruch cen Bitcoina jest kolejnym dowodem na to, że kryptowaluta nie jest zobowiązana do predykcyjnych wskaźników używanych w konwencjonalnych analizach.

Ostatni spadek cen nastąpił pomimo pozytywnych zmian w całej branży, niezależnie od tego, czy jest to wejście Facebooka Libra, oczekiwanie na przyszłoroczne wydarzenie o połowę, czy też osłabienie regulacji prawnej, która charakteryzowała wczesne dni Bitcoina. Nawet podstawy, na których opiera się Bitcoin, takie jak szybkość mieszania i transakcje na sekundę w jego sieci, pozostały niezmienne. Poziomy trudności algorytmu używanego do generowania bitcoinów również spadły w tym miesiącu.

Co zatem spowodowało dzisiejszy poranny pożar?

Wydaje się, że konsensus buduje się wokół działań handlowych niedźwiedzi rynkowych. „Po trudniejszym okresie ostatnich trzech miesięcy inwestorzy najwyraźniej rozważają teraz swoje opcje, a własna platforma eToro nadal notuje zwiększoną aktywność przy obecnej cenie – powiedział dziś Adam Vettese, analityk platformy handlowej eToro e-mail do subskrybentów.

Gwałtowny spadek ceny Bitcoinów dzisiejszego ranka wydaje się potwierdzać tezę Vettese o podwyższonej aktywności. W ciągu sześciu minut cena Bitcoina straciła 4,2% swojej wartości (około 330 USD), osiągając 7252,32 USD za monetę.

„Na rynku jest wielu krótkoterminowych graczy i ich zadaniem jest zarabianie pieniędzy – powiedział Dmitriy Berenzon, partner badawczy w Zenith Ventures, funduszu venture przeznaczonym na blockchain.

„Myślę, że krach cenowy nie jest dla mnie niczym zaskakującym, jeśli chodzi o ryzyko związane ze zmiennymi aktywami, powiedział, dodając, że ważniejsze były podstawy, niezależnie od tego, czy dotyczą danych, czy działalności deweloperskiej. „Kiedy patrzysz na wskaźniki dotyczące łańcucha, nie sądzę, aby wydarzyło się nic specjalnego – powiedział.

Inwestorzy i traderzy szukający szybkiego zysku są ogólnie uważani za winowajców bessy price action. Ale z dzisiejszego porannego spadku cen wyłoniła się inna nazwa: górnicy.

Słabi górnicy lub górnicy bez ekonomii skali wypadają z biznesu, gdy cena Bitcoina spada, ponieważ prowadzenie drogich platform wydobywczych staje się nieopłacalne. Być może zintensyfikowali ból cenowy inwestorów Bitcoin, sprzedając swoje zasoby, według statystyk Willy Woo. Opisał swój przypadek w serii postów na Twitterze:

Czy powinniśmy spodziewać się więcej akcji Bitcoin Halvening?

Zmniejszenie podaży o połowę w przyszłym roku („Halvening) to kolejne duże wydarzenie w kalendarzu Bitcoina. Analitycy przypisali temu wzrost ceny Bitcoina w tym roku. Ale to może być błąd. W swoim poście na Twitterze Woo powiedział, że akcja cenowa dla Bitcoin nie powtórzy przeszłych halvingu i jako taka cena kryptowalut pozostanie spadkowa w krótkim okresie.

Zenith Berenzon powiedział, że korelacja między akcją cenową dla Bitcoina a oczekiwaniami tradera jest „interesującym pytaniem z teorii gier, ponieważ jedno karmi się drugim. „Już samo oczekiwanie [wzrostu cen po obniżeniu o połowę] spowoduje wzrost ceny [przed faktycznym wydarzeniem] – powiedział. „Jeśli spojrzeć na dane, okazało się, że największy wzrost nastąpił 12 miesięcy po fakcie zdarzenia Halvening.