Czy obywatel amerykański może inwestować na australijskiej giełdzie?

Category: Możesz Sobie
17 lutego 2021

Sydney, siedziba Australijskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

John Foxx / Stockbyte / Getty Images

Więcej artykułów

  • 1. Jak kupować zagraniczne akcje
  • 2. Jak kupić pierwsze akcje w handlu elektronicznym
  • 3. Jak kupować akcje zwykłe

Rynki międzynarodowe mogą zaoferować inwestorom ekspozycję na branże szybko rozwijające się, które mogą nie być dostępne w ich krajach macierzystych. Jednym z takich rynków jest Australia, gdzie branże takie jak górnictwo i produkcja przemysłowa są silne. Jako obywatel USA, możesz alokować kapitał na te branże za pośrednictwem międzynarodowego brokera dostępu.

Znajdź odpowiedniego brokera

Najważniejszą rzeczą, jeśli chcesz uzyskać ekspozycję na australijską giełdę, jest wybranie odpowiedniego brokera. Wielu brokerów oferuje dostęp do międzynarodowych giełd papierów wartościowych, ale nie zawsze obejmuje to giełdę australijską. Zanim otworzysz konto u jakiegokolwiek konkretnego brokera, powinieneś upewnić się, że oferty brokera spełniają Twoje wymagania. Zwykle można to zrobić online, przechodząc do witryny brokera i przeglądając sekcję produktów inwestycyjnych. Jeśli broker, którego rozważasz, nie ma tej sekcji na swojej stronie, skorzystaj z telefonu. Główna giełda w Australii nosi nazwę Australian Securities Exchange i znajduje się w Sydney. Powinieneś szukać akcji ASX wymienionych jako produkt inwestycyjny.

Otworzyć konto

Po znalezieniu brokera, który oferuje akcje ASX jako produkt inwestycyjny, musisz otworzyć konto. Zwykle można to zrobić online lub pobierając formularz wniosku i wypełniając go ręcznie. Wszyscy brokerzy będą wymagać danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, adres i wiek. W większości przypadków broker będzie również wymagał potwierdzenia tożsamości. Zwykle obejmuje to wysłanie pocztą lub skanowanie i wysłanie pocztą elektroniczną kopii prawa jazdy lub paszportu oraz ostatniego rachunku za media.

Zasil swoje konto

Po otrzymaniu potwierdzenia od wybranego brokera, że ​​Twoje konto zostało skonfigurowane, musisz je zasilić. Wielu brokerów ma minimalne wymagania dotyczące finansowania, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze brokera. Kwota, jaką chcesz zasilić swoje konto, zależy od wielkości ryzyka, które chcesz podjąć. Generalnie powinieneś inwestować tylko pieniądze, na których utratę możesz sobie pozwolić. Gdy już zdecydujesz, powinieneś wpłacić środki na swoje konto. Zwykle można to zrobić natychmiast za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub w ciągu dwóch do trzech dni przelewem z banku.

Wybierz swoje zapasy i złóż zamówienie

Posiadając aktywne i zasilane konto, możesz inwestować na australijskiej giełdzie. Po przeprowadzeniu niezbędnej analizy i wybraniu zapasów, które chcesz kupić, możesz złożyć zamówienie online lub telefonicznie. Aby inwestować online, przejdź do sekcji ASX na swojej platformie transakcyjnej i kup udziały w wybranej firmie. Aby zainwestować przez telefon, zadzwoń do swojego brokera i poinstruuj go, aby kupił akcje w Twoim imieniu, korzystając ze środków na Twoim koncie. Po zrealizowaniu zamówienia proces inwestycyjny jest zakończony.