Co to są hipoteki zabezpieczające?

Category: Możesz Otrzymać
17 lutego 2021

Ludzie na ogół nie są zbyt zaznajomieni z hipotekami zabezpieczającymi, które pozwalają jednostkom pożyczyć kwotę wyższą niż wartość ich nieruchomości i często są oferowane po bardzo korzystnych cenach. Ale bądź ostrożny, ponieważ istnieje kilka aspektów tego produktu, które należy w pełni zrozumieć.

Co to są hipoteki zabezpieczające?

Powiedzmy, że pożyczasz 150 000 dolarów na zakup domu wartego 300 000 dolarów. Nie musi to oznaczać, że Twoja instytucja finansowa musi zarejestrować pożyczkę w wysokości 150 000 USD. W rzeczywistości może zamiast tego zarejestrować maksymalną kwotę gwarantowaną przez pożyczkę, a także maksymalną stopę procentową. Nazywa się to hipoteką zabezpieczającą.

Tak więc hipoteka może osiągnąć kwotę wyższą niż faktyczny kredyt, aż do całkowitej wartości nieruchomości. Może nawet go przekroczyć i osiągnąć 125% lub 150% wartości domu.

Główna zaleta: Elastyczność

Posiadając hipotekę zabezpieczającą, Twoja instytucja finansowa może z łatwością zwiększyć wysokość kredytu w razie potrzeby. Możesz wtedy zdecydować się na gruntowny remont nowego domu i poprosić na przykład o dodatkową kwotę w wysokości 50000 USD.

Kontynuując przykład początkowej pożyczki w wysokości 150000 USD, możesz zdecydować się na drugą ratę pożyczki hipotecznej w wysokości 50 000 USD. Lub, jeśli pozwalają na to warunki i po dokonaniu oceny twojego pliku, możesz otrzymać pojedynczą pożyczkę w wysokości 200 000 USD. Możesz więc zamknąć pierwszą ratę w wysokości 150 000 USD i otrzymać nową, w której otrzymasz bezpośrednio 50 000 USD.

I odwrotnie, w przypadku tradycyjnego kredytu hipotecznego musiałbyś refinansować. Bez klauzuli pomocniczej musiałbyś zwrócić się do notariusza, który poniósłby dodatkowe opłaty rejestracyjne, aby uzyskać dostęp do tego samego kapitału na swojej nieruchomości.

Czynniki do rozważenia

Posiadanie gwarancji na kwotę wyższą niż Twoja pożyczka ułatwia sprawę, jeśli będziesz potrzebować później finansowania. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z pewnych szczególnych aspektów hipotek zabezpieczających:

1. KwalifikowalnośćW przypadku hipoteki zabezpieczającej, podczas gdy Twoja instytucja finansowa może być w stanie udzielić Ci dodatkowej linii kredytowej pod zastaw domu, dodatkowe finansowanie nie jest przyznawane automatycznie. Każda nowa pożyczka wymaga przekwalifikowania zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi kredytów.

2. Ogranicza gwarancje osób trzecichZabezpieczone hipoteki są regulowane przez kanadyjską ustawę o ochronie mienia osobistego (PPSA) i nie mogą być rejestrowane ani przenoszone.

Jeśli zdecydujesz się przejść do innego pożyczkodawcy i usunąć swój kredyt hipoteczny z rejestru (nazywa się to spłatą kredytu hipotecznego), musisz zwrócić pierwotnemu pożyczkodawcy wszystkie długi gwarantowane hipoteką. W takim przypadku może być konieczne skorzystanie z pomocy wyspecjalizowanego prawnika.

3. Twój dom musi zyskać na wartościZabezpieczenie kredytu hipotecznego jest szczególnie korzystne, jeśli wartość Twojego domu z czasem rośnie. Będziesz wtedy mógł łatwo zamienić ten wzrost wartości na znaczące finansowanie swoich osobistych projektów.

Kredyt hipoteczny to elastyczne rozwiązanie, które musisz dobrze zrozumieć, jeśli chcesz z niego skorzystać. Twój doradca może pomóc Ci podjąć świadomą decyzję przy zakupie kredytu hipotecznego.

Jakiekolwiek powielanie, w całości lub w części, jest surowo zabronione bez uprzedniej pisemnej zgody National Bank of Canada.

Artykuły i informacje na tej stronie są chronione prawami autorskimi obowiązującymi w Kanadzie lub innych krajach, stosownie do przypadku. Prawa autorskie do artykułów i informacji należą do Narodowego Banku Kanady lub innych osób. Jakiekolwiek powielanie, redystrybucja, komunikacja elektroniczna, w tym pośrednio za pośrednictwem hiperłącza, w całości lub w części, tych artykułów i informacji oraz wszelkie inne ich wykorzystanie, które nie jest wyraźnie dozwolone, jest zabronione bez uprzedniej pisemnej zgody właściciela praw autorskich.

Treść tej witryny nie może być interpretowana, rozważana ani wykorzystywana jako porady finansowe, prawne, podatkowe lub inne. National Bank i jego partnerzy w zakresie treści nie będą odpowiedzialni za jakiekolwiek szkody, które możesz ponieść w wyniku takiego użytkowania.

Ten artykuł jest dostarczany przez Narodowy Bank, jego spółki zależne i podmioty należące do grupy wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi żadnego prawnego ani umownego zobowiązania dla Narodowego Banku, jego spółek zależnych i podmiotów z grupy. Szczegóły tej oferty usług i jej warunki mogą ulec zmianie.

Hiperłącza w tym artykule mogą przekierowywać do zewnętrznych stron internetowych, które nie są administrowane przez Narodowy Bank. Bank nie ponosi odpowiedzialności za zawartość zewnętrznych stron internetowych ani za szkody spowodowane ich korzystaniem.