Co to jest kredyt hipoteczny

Co to jest kredyt hipoteczny
Category: Tylko Wtedy
16 października 2020

Wielu potencjalnych nabywców domów jest zdezorientowanych terminologią rynku mieszkaniowego. Chcą inwestować, ale zastanawiają się, jakie są odpowiedzi na pytania typu „Co to jest kredyt hipoteczny?”

Ostatnio pojawiło się dużo prasy na temat niskich oprocentowania kredytów hipotecznych, ale nowi nabywcy potrzebują spójnej definicji kredytu hipotecznego i solidnego zrozumienia, jak pracują, zanim przystąpią do procesu zakupu domu.

Porównaj stawki kredytów hipotecznych

Porównaj najlepszych kredytodawców hipotecznych w Twojej okolicy i znajdź odpowiedniego dla siebie.

Co to jest kredyt hipoteczny?

Ponieważ większości ludzi nie stać na kupno domów za gotówkę z własnej kieszeni, potencjalni właściciele domów zazwyczaj szukają kredytu hipotecznego w banku lub pożyczkodawcy, aby sfinansować zakup. Pożyczki hipoteczne pozwalają pożyczkobiorcom rozłożyć koszt domu wraz z odsetkami na możliwe do zarządzania miesięczne płatności dokonywane przez lata lub dziesięciolecia.

Aby zakwalifikować się do kredytu hipotecznego, musisz spełnić kilka kryteriów kwalifikacyjnych, takich jak dobry kredyt, spójna historia pracy i dobry stosunek zadłużenia do dochodów. Chociaż kredyt hipoteczny pomaga Ci w zakupie domu, nie jesteś w pełni właścicielem domu, dopóki kredyt nie zostanie spłacony.

Znalezienie dobrego pożyczkodawcy z konkurencyjnym oprocentowaniem może być ciężką pracą, dlatego przed złożeniem wniosku o pożyczkę należy sprawdzić, który pożyczkodawca jest dla Ciebie najlepszy. Twoja miesięczna płatność będzie nie tylko sumą Twojego salda głównego, ale będzie również obejmować odsetki i płatności Escrow, dlatego ważne jest, abyś był przygotowany na spłatę pełnej kwoty.

Różnice między kredytem hipotecznym a kredytem

Kredyt hipoteczny jest zasadniczo bardzo dużą pożyczką, ale ma pewne szczególne cechy i poważne konsekwencje w przypadku niewypłacalności. Pożyczka podstawowa to transakcja pieniężna, w której osoba otrzymuje pieniądze od banku lub pożyczkodawcy i zgadza się je spłacać w czasie, zwykle wraz z odsetkami.

Kredyt hipoteczny to szczególny rodzaj pożyczki, którą można wykorzystać wyłącznie na sfinansowanie domu lub nieruchomości i jest on zabezpieczony przez Twój dom. W ramach umowy kredytu hipotecznego Twój dom stanie się zabezpieczeniem, co oznacza, że ​​jest zastawiony jako zabezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego.

Brak spłaty kredytu hipotecznego spowoduje przejęcie domu, proces, w ramach którego bank przejmuje nieruchomość, a następnie ją sprzedaje, aby odzyskać pieniądze, które jesteś winien za pożyczkę.

Jaki rodzaj kredytu hipotecznego jest dla mnie odpowiedni?

Istnieje kilka rodzajów kredytów hipotecznych o różnych oprocentowaniu dostępnych dla pożyczkobiorców, w tym:

  • Pożyczki FHA są gwarantowane przez Federal Housing Administration, co oznacza, że ​​FHA zwróci pożyczkodawcy, jeśli nie spłacisz pożyczki. Pożyczki te są świetne dla kupujących dom po raz pierwszy, ponieważ wymagają bardzo niewielkiej wpłaty zaliczki i oceny kredytowej, ale będziesz musiał zapłacić dodatkowe miesięczne ubezpieczenie hipoteczne, aby zabezpieczyć jedną z tych pożyczek.
  • Pożyczki konwencjonalne są jednym z najpopularniejszych wyborów, ale generalnie wymagają 20% zaliczki na zabezpieczenie kredytu – chyba że i tak chcesz zapłacić dodatkowe ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Pożyczkobiorcy bez pełnej 20% zaliczki mogą nadal być w stanie uzyskać konwencjonalną pożyczkę, jeśli opłacą ubezpieczenie kredytu hipotecznego, ale kosztuje to co miesiąc dodatkowe koszty. Pożyczki konwencjonalne najlepiej sprawdzają się w przypadku osób, które mają znaczną przedpłatę lub kapitał w innej inwestycji.
  • Pożyczki USDA można uzyskać na obszarach wiejskich, jeśli zarabiasz średni dochód w swojej społeczności. Pożyczki te wymagają obniżki o 0%, ale kwalifikujesz się tylko wtedy, gdy mieszkasz we właściwej okolicy, a Twój dochód nie przekracza 115% średniego dochodu w okolicy.
  • Pożyczki VA są przeznaczone wyłącznie dla czynnych członków wojska i weteranów. Pożyczki te są również obniżone o 0% i są gwarantowane przez Departament Spraw Veran. Pożyczki VA to jedna z najlepszych opcji dla rodzin wojskowych.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny

Pierwszym (i najważniejszym) krokiem w zakupie domu jest określenie realistycznego budżetu. Kiedy już wiesz, na co Cię stać, powinieneś rozważyć dostępne opcje i porównać pożyczkodawców. Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu, który pożyczkodawca jest dla Ciebie odpowiedni, ten przewodnik krok po kroku dotyczący kredytów mieszkaniowych pomoże zawęzić opcje.

Gdy już będziesz mieć pożyczkodawcę, musisz zdecydować, jaki rodzaj oprocentowania chcesz dla pożyczki. Dwie główne opcje to kredyty hipoteczne o stałym lub zmiennym oprocentowaniu.

  • Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu – ten rodzaj pożyczki hipotecznej ma stałą stopę procentową przez cały okres trwania pożyczki. Ten rodzaj pożyczki jest zwykle spłacany przez okres 15 lub 30 lat i oferuje stałe miesięczne spłaty przez cały okres pożyczki, ponieważ stopa procentowa nie podlega wahaniom.
  • Hipotecznych zmiennym oprocentowaniu – Ten rodzaj kredytu hipotecznego rozpocznie się o stałej stopie procentowej w zamian za ustalony okres czasu, ale kiedyś, że termin o stałym oprocentowaniu jest ponad, a rzuty oprocentowaniu zmiennym w i mogą zmieniać corocznie w oparciu o szereg czynników ekonomicznych czynniki. ARM może wydawać się atrakcyjny, ponieważ często oferuje niską stałą stopę procentową na początku pożyczki, ale jeśli stopy wzrosną po rozpoczęciu zmiennego terminu, miesięczne płatności mogą znacznie wzrosnąć.

Wskazówki dotyczące uzyskania kredytu hipotecznego

Zanim porozmawiasz z pożyczkodawcą, ustal budżet mieszkaniowy, którego będziesz mógł wygodnie trzymać się. Twoje koszty mieszkaniowe nie powinny przekraczać 30% Twojego miesięcznego dochodu.

Gdy masz już budżet, zastanów się, jaki rodzaj pożyczki odpowiadałby Twoim potrzebom. Jeśli masz bardzo mało oszczędności na zaliczkę lub chwiejną zdolność kredytową, nadal możesz kwalifikować się do pożyczki FHA.

Jeśli masz uratowane jajko gniazdowe, pomyśl o konwencjonalnej pożyczce. Jeśli kwalifikujesz się do pożyczki USDA lub VA, możesz dostać dom z obniżką o 0%, więc spójrz również na te opcje, aby sprawdzić, czy spełniasz wymagania.

Gdy już wiesz, czego chcesz, rozważ zakupy u kilku różnych pożyczkodawców. Pamiętaj, że uzyskanie wyceny będzie znacznie łatwiejsze, jeśli znasz swój budżet i rodzaj pożyczki – a ponadto poczujesz się lepiej przygotowany i pewny procesu.

Większość pożyczkodawców zaoferuje wstępną kwalifikację lub wstępne zatwierdzenie, aby zweryfikować, czy kwalifikujesz się do pożyczki. Powinieneś przejść przez ten proces, zanim zaczniesz kupować dom. Oznacza to, że będziesz mieć na uwadze jasny budżet, abyś mógł bez obaw szukać domu i złożyć ofertę na idealny dom.

Za długo, nie czytałeś?

Zrozumienie żargonu branży mieszkaniowej może pomóc Ci odnieść sukces przy zakupie domu. Pamiętaj, że kredyt hipoteczny to w zasadzie rodzaj pożyczki, który pomaga ci kupić dom i że możesz uzyskać różne rodzaje lub pożyczki hipoteczne w zależności od potrzeb. Po ustaleniu budżetu możesz poszukać różnych pożyczkodawców, aby uzyskać najbardziej przystępne oprocentowanie kredytu hipotecznego.