Bitcoin: co kupcy muszą wiedzieć

Category: Zamiast Tego
17 lutego 2021

Zaakceptowanie bitcoinów wiąże się ze znaczącymi korzyściami, ale także ze znaczącym ryzykiem

Bitcoin jest od kilku lat gorącym tematem rozmów w branży płatniczej. Jednak wątpliwości i niepewność pozostają. Czy firma powinna akceptować Bitcoin? Jaka jest stawka? Co zyska kupiec?

Wprowadzenie do kryptowaluty

Cyfrowa kryptowaluta pojawiła się w wiadomościach w 2013 roku, kiedy kurs wymiany osiągnął najwyższy w historii poziom 1242 USD. Od tego czasu zyskały popularność ruchy na rzecz szerszej akceptacji w handlu elektronicznym, a także w sklepach stacjonarnych. Wielu kupców odczuwa presję, aby wejść na rynek kryptowalut, teraz bardziej niż kiedykolwiek.

Jak Bitcoin może przynieść korzyści handlowcom

Nie można zaprzeczyć, że ta słynna kryptowaluta ma określone korzyści dla kupców. Na przykład akceptacja szerszego zakresu walut może otworzyć bazę konsumentów dla części populacji, która wolałaby handlować w tej walucie. Podobnie, zaakceptowanie tego może dać ci bardziej przemyślany, „przyszłościowy obraz, który przemawia do tysiącletnich konsumentów.

Jednak być może najbardziej uderzającą zaletą akceptacji Bitcoin jest to, że może obniżyć stawki obciążeń zwrotnych.

Od 2014 r. 11% międzynarodowych kupców akceptowało Bitcoiny, podczas gdy tylko 1% sprzedawców krajowych zrobiło to samo. Być może głównym powodem tego jest fakt, że transakcje Bitcoin są nieodwracalne, co oznacza, że ​​nie są podatne na obciążenia zwrotne. Transakcje międzynarodowe historycznie stanowią znacznie większe ryzyko dla kupców w związku z oszustwami kryminalnymi, ale transakcje międzynarodowe przeprowadzane za pośrednictwem Bitcoin eliminują ten czynnik ryzyka.

Stan obciążeń zwrotnych 2018

Sondaż dotyczący stanu obciążeń zwrotnych, wprowadzony jako sposób gromadzenia i analizowania ustaleń branżowych, odzwierciedla doświadczenia ponad tysiąca respondentów w dziedzinie braku karty. Pobierz, aby poznać najnowsze informacje na temat zarządzania oszustwami i obciążeniami zwrotnymi.

Jak Bitcoin może zaszkodzić handlowcom

Chociaż Bitcoiny nie są podatne na przyjazne oszustwa, zdecydowanie najszybciej rozwijającą się formę oszustw internetowych, nadal stanowią inne ryzyko i kłopoty dla sprzedawców. Największym z tych zagrożeń jest wartość samych bitcoinów.

Bitcoiny to coś, co można uznać za „walutę spekulacyjną. Inwestycja danej osoby w Bitcoin sprowadza się w zasadzie do zakładu, że wartość tego Bitcoina pozostanie taka sama lub wzrośnie. W tym samym czasie istnieje ograniczona liczba bitcoinów – dokładnie 21 milionów. Wartość tych Bitcoinów zależy wyłącznie od tego, co ludzie są skłonni za nie wymienić, co może prowadzić do dzikiej zmienności.

Na przykład wartość waluty wahała się radykalnie w ciągu zaledwie kilku miesięcy w 2013 r., Osiągając najniższy poziom około 70 USD, a następnie osiągając maksimum 1242 USD, zanim ostatecznie osiadła w przedziale 400 USD. Chociaż kurs walutowy nie odnotował takiej zmienności od początku 2014 r., Nadal istnieje perspektywa osiągnięcia dna na rynku. Gdyby stało się to nagle, pozostawiłoby to wielu nieszczęsnych kupców skazanych na bitcoiny warte znacznie mniej niż wtedy, gdy je akceptowali.

Chociaż możesz zaakceptować Bitcoiny, a następnie szybko odwrócić się i wymienić je, wymaga to kilku dodatkowych kroków i trochę kłopotów, aby w końcu zdobyć pieniądze na sprzedaż. Po pierwsze, istnieją tylko dwa sposoby na konwersję bitcoinów na częściej używane waluty, takie jak USD lub euro – opłacenie usługi konwersji lub sprzedaż z pierwszej ręki na rynku cyfrowym.

Usługi takie jak Coinify lub Bitcoinpay oferują wymianę Bitcoinów na inną walutę, a koszty zazwyczaj stanowią od 0,5 do 2% przekazanej kwoty. Aby uniknąć płacenia tych opłat, możesz zamiast tego zdecydować się na wymianę ich na rynku P2P, takim jak LocalBitcoins, chociaż może to być czasochłonne i niekoniecznie gwarantuje jakiekolwiek oszczędności.

Czy łatwo jest zaakceptować Bitcoin?

Dodanie Bitcoina jako opcji płatności może być łatwe, w zależności od struktury Twojej firmy.

Na przykład istnieją aplikacje portfeli na telefony i tablety, które umożliwiają transakcje Bitcoin za pomocą kodów QR. Ta opcja jest najwygodniejsza dla niezależnych sprzedawców posiadających karty, którzy mogą już polegać na technologii mobilnej, takiej jak Square Reader, w celu przetwarzania kart płatniczych.

W przypadku sprzedawców eCommerce lub tradycyjnych operacji wyposażonych w terminal POS istnieje wiele różnych procesorów dedykowanych do Bitcoinów, które mogą współpracować z istniejącymi systemami.

Chociaż akceptacja Bitcoinów może nie być trudna, przetwarzanie tych transakcji wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ostatecznie jako kupiec musisz rozważyć koszty i korzyści związane z handlem bitcoinami.

Używanie Bitcoina jako narzędzia do zwiększania przychodów, a nie zapobiegania obciążeniom zwrotnym

Sprzedawcy, którzy rozważają akceptację Bitcoinów, powinni to zrobić jako dodatek do tradycyjnych kart płatniczych, a nie jako zamiennik. Daje to możliwość uzyskania większych przychodów, środków, które w innym przypadku zostałyby utracone dla każdego, kto szuka zakupów wyłącznie w kryptowalutach.

Jednak handlowcy rozważający akceptację Bitcoin przede wszystkim jako sposób na zmniejszenie obciążeń zwrotnych powinni najpierw rozważyć inne opcje, takie jak Chargebacks911®.

Prawdą jest, że transakcje Bitcoin nie kwalifikują się do obciążeń zwrotnych, a zatem sprzedawcy unikaliby takich rzeczy, jak opłaty za obciążenie zwrotne, szkody reputacyjne i inne. Jednak użycie Bitcoin jako narzędzia zapobiegającego obciążeniom zwrotnym po prostu rozwiązuje objawy, a nie rzeczywiste problemy, z którymi boryka się sprzedawca.

Z perspektywy długowieczności znacznie lepiej jest zidentyfikować i rozwiązać podstawowe problemy.

Nasza opatentowana technologia Intelligent Source Detection jest jedynym produktem dostępnym obecnie na rynku, który jest w stanie zidentyfikować prawdziwe źródło obciążeń zwrotnych. Umożliwia to handlowcom identyfikację określonych zagrożeń i tworzenie skutecznych strategii zapobiegania.

Dzięki ISD sprzedawcy nie muszą używać Bitcoin jako narzędzia do zapobiegania obciążeniom zwrotnym; nasze możliwości zminimalizują ryzyko w bardziej ekonomiczny, wydajny i trwały sposób.

Skontaktuj się z Chargebacks911 już dziś, a my przeprowadzimy bezpłatną analizę zwrotu z inwestycji, pokazując, ile możesz zyskać, po prostu zarządzając swoim ryzykiem, zamiast próbować ukryć je za pomocą Bitcoin.