Biden wzywa do wybaczenia kredytu studenckiego i darmowego college’u

17 lutego 2021

Były wiceprezes Joe Biden (fot. PBS News Hour za pośrednictwem Getty Images)

Joe Biden ponowił swój apel o wybaczenie kredytu studenckiego i bezpłatne studia.

Oto, co musisz wiedzieć.

Pożyczka studencka wybaczenie

Podczas występu w The Daily Show były wiceprezydent Joe Biden powiedział gospodarzowi Trevorowi Noah, że popiera wybaczenie pożyczki studenckiej i więcej możliwości darmowego studiowania. „Uważam, że powinno być więcej możliwości umorzenia długów w przypadku pożyczek na studia, więcej okazji, aby pójść na studia za darmo – powiedział Biden. Za darmo.

W jaki sposób firma Biden pomogłaby w opłaceniu umorzenia kredytu studenckiego i bezpłatnej nauki w college’u? Jego odpowiedź: cofnij 2 biliony dolarów obniżek podatków prezydenta Donalda Trumpa. „Wyobraź sobie, że moglibyśmy obniżyć podatek o 2 biliony dolarów – powiedział Biden. „Zamierzamy to wykorzystać, aby zmniejszyć zadłużenie studentów. Bylibyśmy w innym kraju .

Aktualizacja stymulatora: Przedstawiono propozycję pakietu stymulacji o wartości 2,2 biliona USD, obejmującą kontrole stymulacji o wartości 1200 USD i zasiłki dla bezrobotnych w wysokości 600 USDNowa propozycja ustawy o stymulacji w wysokości 2,2 biliona dolarów – 1200 czeków na bodźce, 600 dolarów zasiłków dla bezrobotnych i nie tylkoUwaga dla odbiorców z ubezpieczenia społecznego (SSI) – wciąż jest czas, aby otrzymać czek za 1200 $Wybaczanie kredytów studenckich: plan Biden

Sen. Bernie Sanders (I-VT) i Sen Elizabeth Warren (D-MA) na początku swoich kampanii prezydenckich kierowali oskarżeniami o umorzenie kredytów studenckich. Plan Bidena dotyczący umorzenia pożyczek studenckich jest częścią jego planu pożyczek studenckich o wartości 750 miliardów dolarów. Jeśli zostanie wybrany na prezydenta, Biden poparłby wybaczanie kredytów studenckich, które działa w następujący sposób:

 • Anulowanie zadłużenia kredytu studenckiego: Anuluj co najmniej 10 000 USD zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego.
 • Miesięczna rata (25 000 dolarów dochodu): W przypadku spłaty kredytu studenckiego nie zapłaciłbyś więcej niż 5% swojego uznaniowego dochodu na poczet federalnych płatności pożyczki studenckiej. Wybaczenie pożyczki studenckiej: Po 20 latach federalne pożyczki studenckie zostaną umorzone i nie będziesz płacić żadnego podatku dochodowego od kwoty umorzenia pożyczki studenckiej. Wybaczenie pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych : jeśli ubiegasz się o umorzenie pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych, możesz otrzymać 10 000 USD rocznie z federalnego umorzenia pożyczki studenckiej na okres do pięciu lat.Free College: Biden Plan

  Biden nie uważa, że ​​wszystkie uczelnie powinny być bezpłatne. Nie uważa też, że wszystkie publiczne uczelnie powinny być bezpłatne. Jednak Biden uważa, że ​​studia wolne od czesnego mogą opierać się na dochodach. Na przykład plan Bidena działałby w ten sposób:

  • Wybaczanie pożyczki studenckiej: Jeśli masz dług federalny z tytułu pożyczki studenckiej z dwu- lub czteroletniego publicznego college’u lub uniwersytetu i zarabiasz mniej niż 125 000 USD rocznie, spłacony zostanie dług związany z czesnym.
  • Miesięczna płatność: kto płaci? Rząd federalny będzie spłacał miesięczne federalne spłaty pożyczki studenckiej do czasu spłaty zadłużenia z tytułu pożyczki studenckiej. HBCU / MSI: Umorzenie pożyczki studenckiej miałoby również zastosowanie do pożyczkobiorcy z federalnymi pożyczkami studenckimi związanymi z czesnym od prywatnych historycznie czarnych szkół wyższych i uniwersytetów (HBCU) oraz instytucji obsługujących mniejszości (MSI).Biden powiedział, że będzie pracował nad zniesieniem obniżki podatków związanych z „nadmiernymi stratami biznesowymi, zawartymi w ustawie CARES, aby pomóc opłacić ten plan.

   Czy Twoje pożyczki studenckie zostaną anulowane?

   Wielu pożyczkobiorców zastanawia się: „Jak uzyskać umorzenie kredytu studenckiego? lub „Czy Twoje pożyczki studenckie zostaną anulowane? W najbliższym czasie nie oczekuj umorzenia pożyczki studenckiej w kolejnym projekcie stymulacyjnym. Demokraci w Izbie Reprezentantów włączyli umorzenie pożyczek studenckich do ustawy o bohaterach, 3 bilionów dolarów ustawy stymulacyjnej, która przeszła przez Izbę Reprezentantów. Jednak ostateczna ustawa ograniczyła, kto kwalifikuje się do umorzenia kredytu studenckiego i jest mało prawdopodobne, aby przeszedł przez Senat. Pomimo niedawnego weta Trumpa w sprawie ustawy o umorzeniu pożyczki studenckiej, nadal można otrzymać darowiznę za pożyczkę studencką w ramach programu publicznego wybaczania pożyczek. Podczas gdy 98,5% wniosków zostało odrzuconych, 2215 pożyczkobiorców łącznie otrzymało 146 milionów dolarów federalnego umorzenia pożyczek studenckich. Wcześniej w tym roku,Trump wstrzymał spłaty federalnych pożyczek studenckich dekretem wykonawczym, który został przedłużony ustawą CARES do 30 września. Jednak ustawa CARES wstrzymuje spłaty federalnych pożyczek studenckich tylko tymczasowo i nie ma możliwości umorzenia pożyczek studenckich.

   Jak szybciej spłacać pożyczki studenckie

   Jaki jest najlepszy sposób na szybszą spłatę kredytów studenckich? Zacznij od tych czterech opcji, z których wszystkie są bezpłatne: