10 uczelni internetowych, które przyznają punkty za doświadczenie zawodowe i życiowe

Category: Możesz Otrzymać
17 lutego 2021

Wiesz, że możesz wiele zyskać i wiele się nauczyć, decydując się na studia, dlatego zdecydowałeś się zrobić ten niesamowity krok w swoją przyszłość. Ale co ze wszystkim, co już wiesz w wybranej dziedzinie? Wiele szkół wyższych i uniwersytetów w Ameryce ma na to odpowiedź. Wiele instytucji szkolnictwa wyższego zobowiązało się do przyznawania zaliczeń tam, gdzie są należne zaliczenia, co pozwala na otrzymanie dosłownych punktów za odpowiednie doświadczenie, czy to z doświadczenia zawodowego, doświadczenia życiowego, wcześniejszego szkolenia lub referencji związanych z Twoją dziedziną, czy też otrzymanego szkolenia w wojsku.

Od 1974 r.istnieje American Council on Education’s College Credit Zalecenie Service, aby pomóc studentom zdobyć punkty za formalne szkolenia, które odbyły się poza tradycyjnym programem studiów. Współpracowali z wieloma organizacjami i przejrzeli ponad 30 000 różnych programów, aby zapewnić kolegiom i uniwersytetom informacje o równoważności kursów. Oceniają standardowe testy, programy szkolenia zawodowego i nie tylko. Kolegia i uniwersytety w całym kraju ufają, że rada decyduje, czy studentom należy przyznawać punkty. Na stronie internetowej ACE znajduje się wiele pomocnych zasobów i więcej informacji o usłudze.

Jest wiele sposobów na zdobycie uznania za to, co już wiesz, wykazując się kompetencjami w określonych obszarach. Tak więc, jeśli masz całą wiedzę i umiejętności, których ma cię nauczyć kurs, możesz być w stanie otrzymać zaliczenie, wykazując się biegłością, zamiast go ukończyć. Jednym ze sposobów, w jaki szkoły to robią, jest oferowanie różnych standardowych testów. Testy te zwykle wiążą się z opłatą, ale niektórzy uczniowie mogą uzyskać zwolnienie z tych opłat w zależności od potrzeb finansowych. Te egzaminy obejmują:

 • Egzaminy sprawdzające: przyjąłbyś równoważność egzaminu końcowego i otrzymasz zaliczenie, jeśli zdasz. Będziesz musiał skontaktować się z poszczególnymi szkołami, aby ustalić, czy jest to dla Ciebie opcja.
 • CLEP: Program egzaminacyjny na poziomie kolegium umożliwia studentom przystąpienie do zestawu egzaminów z określonych dziedzin treści w celu przetestowania na niektórych zajęciach. Możesz przeszukać witrynę CLEP, aby sprawdzić, czy Twoja szkoła akceptuje te egzaminy.DSST: Standaryzowane testy przedmiotowe DANTES są opcją dla studentów, którzy nauczyli się poza środowiskiem akademickim, aby udowodnić, że są biegli w określonym przedmiocie. Obecnie dostępnych jest ponad 30 takich egzaminów, z których wszystkie są rekomendowane przez ACE. Prawie 2000 szkół akceptuje te punkty.Oprócz przystąpienia do egzaminu, możesz potencjalnie zdobyć punkty za licencje lub certyfikaty zawodowe, szkolenie siły roboczej i szkolenie wojskowe. Sposób, w jaki to się robi, odbywa się poprzez utworzenie portfolio oceny wcześniejszego uczenia się (PLA). To portfolio powinno zawierać informacje dotyczące całego twojego miejsca pracy lub szkolenia wojskowego; wszelkie licencje, certyfikaty lub dyplomy, które możesz otrzymać oraz; wszelkie działania obywatelskie, wolontariat lub podobne przedsięwzięcia. Powinieneś dołączyć dokumenty uzupełniające, wszelkie wyniki egzaminów opartych na kompetencjach, a także wiele opisów, które zawierają szczegóły tego, co wiesz, jak się tego nauczyłeś i jak możesz wykazać się tą wiedzą.

  Zarabianie na życie lub doświadczenie zawodowe nie musi być trudne. Zasoby opublikowane przez ACE i doradców akademickich w rozważanych przez Ciebie szkołach mogą pomóc Ci w zdobyciu punktów. Ponadto wiele szkół ma kurs Portfolio PLA, do którego musisz przejść, który szczegółowo przeprowadzi Cię przez ten proces.

  Nie należy zapominać o korzyściach płynących z przejścia przez ten pozornie zniechęcający proces. Przede wszystkim zasługujesz na uznanie swoich umiejętności. Poza tym pomoże ci to szybciej zdobyć dyplom. Chociaż istnieje wiele różnych opłat, które możesz napotkać, przesyłając PLA lub przystępując do wyżej wymienionych egzaminów, na dłuższą metę oszczędzają one pieniądze. Średni koszt godziny kredytu w Stanach Zjednoczonych to zaledwie kilka dolarów mniej niż 600 dolarów. Każdy kurs, który otrzymujesz w ten sposób, to znaczna oszczędność.

  Jeśli jest to coś, czym jesteś zainteresowany, dziesięć szkół z tej listy to świetne miejsce na rozpoczęcie. Stworzyliśmy ranking dziesięciu najlepszych uczelni internetowych, które przyznają punkty za pracę i doświadczenie życiowe. Wszystkie szkoły zostały sklasyfikowane zgodnie z poniższym.

  Metodologia

  W tym artykule omówiono dziesięć najlepszych uczelni internetowych, które oceniają doświadczenie zawodowe lub życiowe. Aby stworzyć ten ranking, zaczęliśmy od wyselekcjonowania listy szkół, które spełniały następujące kryteria:

  • posiada co najmniej jeden program studiów na odległość;
  • umożliwia studentom zaliczenie dotychczasowych doświadczeń;ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych;posiada odpowiednią akredytację;nie jest instytucją nastawioną na zysk;Gdy mieliśmy już pełną listę, wykorzystaliśmy nasze standardowe współczynniki rankingu, takie jak wskaźnik utrzymania i ukończenia studiów. Te dwa odsetki zostały zsumowane, aby uzyskać ostateczny wynik (z możliwych 200) dla każdej szkoły. Przedstawiono tutaj szkoły, które uzyskały najwyższe oceny, a na pierwszym miejscu znalazła się szkoła z najwyższą punktacją. W przypadku, gdy dowolne dwie uczelnie otrzymały taki sam wynik końcowy, są one przedstawiane w kolejności alfabetycznej.

   Dane przedstawione w tym rankingu pochodziły bezpośrednio ze stron internetowych szkół, o ile były dostępne. Dodatkowe informacje uzyskano z następujących źródeł:

   Zrzeczenie się odpowiedzialności, OnlineCollegePlan nie zapewnia bardziej przychylnego traktowania żadnej instytucji. Wszystkie szkoły przestrzegają tych samych rygorystycznych standardów, a my otwarcie przedstawiamy naszą metodologię, abyś mógł zrozumieć, jak doszliśmy do tych wniosków. Ze względu na niekompletne informacje może istnieć wiele szkół, które nie są tutaj reprezentowane, a które w przeciwnym razie mogły zostać sklasyfikowane.

   Jeśli żadna ze szkół w tym rankingu nie wydaje się być dla Ciebie odpowiednia, możesz zapoznać się z naszym artykułem przedstawiającym 100 najlepszych uczelni online.